Dodaj do ulubionych

"Password" tygodnia: "Nasz Polski Dom"

19.01.20, 12:04
Wydaje się, że zaczerpnięty od Zenona Kliszki password "Ulica i zagranica" trochę się już zużył, bo Mazurek Beata i Duda Andrzej gmerają intensywnie przy "naszym polskim domu" - passwordzie jeszcze starszym od tego kliszkowego.

Zajrzyjmy do gazety sprzed 74 lat i postarajmy się trochę poczytać pomimo tych łez wzruszenia, które nieuchronnie napływać nam będą do oczu.

"Budujemy nasz polski dom"

[...]

Dostojeństwo i powaga płynie z białoczerwonych zwojów materii, zdobiącej ściany. Wielki, biały orzeł szeroko rozpina skrzydła.

[...]

Na salę wchodzą przedstawiciele rządu. Orkiestra gra: "Jeszcze Polska nie zginęła".

[...]

Wysłuchujemy z powagą i skupieniem referatów rządowych, abyśmy się przekonali, że każdy grosz zostanie wydatkowany z pożytkiem dla dobra ogólnego, dla dobra całej Polski.

[...]

W imieniu Prezydenta KRN przemawiał wiceprezydent Szwalbe, następnie premier Osóbka-Morawski.
Skolei przemawiali: Marszałek Żymierski, wicepremier Mikołajczyk, min. Komunikacji Rabanowski, min. Kultury i Sztuki - Kowalski, min. Odbudowy - Kaczorowski, w zastępstwie min. Ziem Odzyskanych - Gomułki mówił wiceminister - Wasilewski, min. Skarbu - Dąbrowski, Komisarz Generalny PPOK - Kościński.


pbc.biaman.pl/Content/2960/jednosc_narodowa_nr60_1946.pdf

I kto teraz posprząta ten "nasz polski dom", skoro nie ma już prezydenta Bieruta, premiera Osóbki-Morawskiego, marszałka Żymierskiego i ministra Gomułki? Na szczęście ostał się jeszcze ten Kościński i w nim cała nadzieja.

--
Strefa wolna od Jarosława Kaczyńskiego w oczywisty sposób nie jest wymierzona przeciwko jego osobie, tylko przeciw promowaniu ideologii niskiego wzrostu.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka