Dodaj do ulubionych

Inwestorzy pchają się do Polski drzwiami i oknami

23.01.20, 07:55
- Inwestorzy pchają się do Polski drzwiami i oknami - powiedziała, albo raczej wykrzyczała pani minister Emilewicz.

- To ile miliardów dolarów inwestorzy w Polsce zainwestowali - zapytał mocno zaskoczony redaktor Piasecki.

- Ponad 400 miliardów złotych - odpowiedziała szczerze pani minister Emilewicz.

Tym razem red. Piasecki był już tak zaskoczony, że aż sobie to zapisał, żeby pamiętać, kiedy już wyjdzie z szoku.

--
"GetBack jest zapleczem obozu wolnościowego poprzez bycie sponsorem mediów: Gazeta Polska, Wprost, Do Rzeczy, W sieci".

Konrad K. (chwilowo w pozycji siedzącej)
Obserwuj wątek
    • witek.bis Re: Inwestorzy pchają się do Polski drzwiami i ok 23.01.20, 08:03
      Drobna, ale ważna korekta - spisując na gorąco te rewelacje pominąłem ważną informację, że chodzi o miliardy zainwestowane w zeszłym roku.

--
      "GetBack jest zapleczem obozu wolnościowego poprzez bycie sponsorem mediów: Gazeta Polska, Wprost, Do Rzeczy, W sieci".

• witek.bis Re: Inwestorzy pchają się do Polski drzwiami i ok 23.01.20, 08:53
          Notowałem na bieżąco z nasłuchu, ale niedługo rozmowa powinna pojawić się w sieci. Do "Rozmów Piaseckiego" też mam ci dać link, czy sam sobie znajdziesz?

--

• qinto Re: Inwestorzy pchają się do Polski drzwiami i ok 23.01.20, 09:03
            witek.bis napisał:

> Notowałem na bieżąco z nasłuchu, ale niedługo rozmowa powinna pojawić się w sie
            > ci. Do "Rozmów Piaseckiego" też mam ci dać link, czy sam sobie znajdziesz?
            >

Jak myślisz? - dam sobie radę?
            Kiedy podaje się jakikolwiek news, warto się "podeprzeć" linkiem.

--
            Woda wściekle bije w wał, a wał stoi tak, jak stał.
              • eiran Re: Inwestorzy pchają się do Polski drzwiami i ok 23.01.20, 09:18
                Zdecydowanie zbyt wcześnie podałeś newsa. Powinieneś był poczekać aż TVN24 umieści zapis rozmowy na swojej stronie. A dopóki nie umieszczą - milczeć jak grób. Stunikowy rysio, na ten przykład, podaje wyłącznie newsy poparte linkami. Dlatego czytanie jego postów jest tak zajmujące.

--
                Przez 14 lat ayran.
            • sverir Re: Inwestorzy pchają się do Polski drzwiami i ok 23.01.20, 09:06
              " Kiedy podaje się jakikolwiek news, warto się "podeprzeć" linkiem"

W myśl zasady, że jeśli nie ma w internecie, to nie istnieje?:)

--
              "A warto tu przypomnieć, co zrobił Hitler po dojściu do władzy: rozwinął media, propagandę, zakładał nowe stacje, udostępniał wszystkim odbiorniki nastawione na jego programy. Bo wiedział, że to pozwala mu panować nad ludźmi. Kto chce mieć władzę, chce mieć media. I nie chce pluralizmu, dąży do monopolu. Czy nie do tego dąży się dziś w Polsce?”
              • qinto Re: Inwestorzy pchają się do Polski drzwiami i ok 23.01.20, 10:45
                sverir napisał:

> " Kiedy podaje się jakikolwiek news, warto się "podeprzeć" linkiem"
                >
                > W myśl zasady, że jeśli nie ma w internecie, to nie istnieje?:)

Ja poprosiłem grzecznie o linka - to wystarczyło by rozpocząć serię głupich odpowiedzi.
                Przyznam, że po Tobie się tego nie spodziewałem.

--
                • witek.bis Re: Inwestorzy pchają się do Polski drzwiami i ok 23.01.20, 11:05
                  A mnie się wydawało, że z moich pierwszych dwóch postów dość jasno wynika, że to jest zapis tego, co właśnie słyszę. A linków do swojego telewizora jeszcze nie potrafię zamieszczać.

--

• sverir Re: Inwestorzy pchają się do Polski drzwiami i ok 23.01.20, 12:04
                  " Ja poprosiłem grzecznie o linka - to wystarczyło by rozpocząć serię głupich odpowiedzi"

Ja grzecznie zapytałem, czy jeżeli ktoś nie może wkleić linka z cytowaną przez siebie wypowiedzią, to oznacza to, że ta wypowiedź nigdy nie padła?

--
                  "A warto tu przypomnieć, co zrobił Hitler po dojściu do władzy: rozwinął media, propagandę, zakładał nowe stacje, udostępniał wszystkim odbiorniki nastawione na jego programy. Bo wiedział, że to pozwala mu panować nad ludźmi. Kto chce mieć władzę, chce mieć media. I nie chce pluralizmu, dąży do monopolu. Czy nie do tego dąży się dziś w Polsce?”
                  • qinto Re: Inwestorzy pchają się do Polski drzwiami i ok 23.01.20, 12:16
                    sverir napisał:

> " Ja poprosiłem grzecznie o linka - to wystarczyło by rozpocząć serię głupich o
                    > dpowiedzi"
                    >
                    > Ja grzecznie zapytałem, czy jeżeli ktoś nie może wkleić linka z cytowaną przez
                    > siebie wypowiedzią, to oznacza to, że ta wypowiedź nigdy nie padła?
                    >

Mogę mieć wątpliwości czy padła?

--
                    • sverir Re: Inwestorzy pchają się do Polski drzwiami i ok 23.01.20, 19:06
                      " Mogę mieć wątpliwości czy padła?"

Oczywiście, że tak. Nie zrozum mojego pytania jako odbieranie Ci prawa do wątpliwości. Nawiasem nawet podpierając się linkiem można mieć taką wątpliwość, prawda? Chodzi tylko o to, że różne wypowiedzi w życiu padają i niekoniecznie wszystkie są zapisane w internetach.

--
    • dr.krisk Re: Inwestorzy pchają się do Polski drzwiami i ok 23.01.20, 11:13
      Z racji kontaktów zawodowych znam kilku z owych inwestorów, co to się "pchają drzwiami i oknami"....
      Z Niemiec przychodzą rysunki techniczne, polski lud poćciwy spawa, wierci, przycina i odsyła zurruck. I tyle.
      A jak tam centrum badawcze Mercedesa, co to je Pinokio szumnie zapowiadał?
      • no-popis Re: Inwestorzy pchają się do Polski drzwiami i ok 23.01.20, 18:09
        dr.krisk napisał:

> Z racji kontaktów zawodowych znam kilku z owych inwestorów, co to się "pchają d
        > rzwiami i oknami"....
        > Z Niemiec przychodzą rysunki techniczne, polski lud poćciwy spawa, wierci, przy
        > cina i odsyła zurruck. I tyle.
        > A jak tam centrum badawcze Mercedesa, co to je Pinokio szumnie zapowiadał?
        A ja znam innych. Inwestują grube pieniądze i nie ma to wiele wspólnego zPIS czy PO ale z koniunkturą w poszczególnych sektorach gospodarki.
        Wynika to również z moich kontaktów zawodowych.
    • witek.bis Re: Inwestorzy pchają się do Polski drzwiami i ok 23.01.20, 11:15
      "Tym razem red. Piasecki był już tak zaskoczony, że aż sobie to zapisał, żeby pamiętać, kiedy już wyjdzie z szoku".

"...spisując na gorąco te rewelacje pominąłem ważną informację..."

Dla mnie wynika, ale dla ciebie oczywiście nie musi wynikać. Przecież nie mam do ciebie pretensji o to, że jesteś, jaki jesteś.

--

• qinto Re: Inwestorzy pchają się do Polski drzwiami i ok 23.01.20, 11:24
        Dla mnie wynika, ale dla ciebie oczywiście nie musi wynikać. Przecież nie mam do ciebie pretensji o to, że jesteś, jaki jesteś.

Ja też nie mam pretensji do ciebie, że jesteś jaki jesteś.
        Kwota, którą podałeś wydawała mi się tak szokująca, że poprosiłem o link.

--
        • witek.bis Re: Inwestorzy pchają się do Polski drzwiami i ok 23.01.20, 11:31
          OK - dajmy już spokój tym linkom. A co do kwoty to pełna zgoda - Piaseckiego zatkało jak mało kiedy, a ja nadal jestem pod wrażeniem.

--

• qinto Re: Inwestorzy pchają się do Polski drzwiami i ok 23.01.20, 11:39
            witek.bis napisał:

> OK - dajmy już spokój tym linkom. A co do kwoty to pełna zgoda - Piaseckiego za
            > tkało jak mało kiedy, a ja nadal jestem pod wrażeniem.
            >

Rozmowę znalazłem w sieci, niestety nie mogę jej odsłuchać, bo musiałbym wykupić dostęp. Nie mam takiego zamiaru.

--
          • qinto Re: Inwestorzy pchają się do Polski drzwiami i ok 23.01.20, 12:59
            witek.bis napisał:

> OK - dajmy już spokój tym linkom. A co do kwoty to pełna zgoda - Piaseckiego za
            > tkało jak mało kiedy, a ja nadal jestem pod wrażeniem.
            >

forsal.pl/gospodarka/inwestycje/artykuly/1449912,rosnie-wartosc-bezposrednich-inwestycji-zagranicznych-w-polsce-nbp-podal-najnowsze-dane.html
            --
    • kosel_maruvi Re: Inwestorzy pchają się do Polski drzwiami i ok 23.01.20, 12:28
      co tam miliardy w porownaniu z bilionami kaczynskiego.

Wyglada na to ze pisi nie odrozniaja milionow od miliardow czy bilionow.
      Wszystko to jeden pies.

- My wiemy, skąd wziąć na to około biliona złotych – mówił ostatnio Jarosław Kaczyński. "To" oznacza "ogromny program inwestycyjny". Prezes PiS twierdzi, że jego partia znalazła na inwestycje w Polsce bilion złotych.

--
      Co bysmy bez niego znaczyli
      • taniarada Co za bzdury piszesz 23.01.20, 14:20
        weteran-czasu napisał:

> Wg. GUS w ciągu czterech ostatnich lat wycofało z Polski swoje aktywa 29,6% za
        > granicznych inwestorów.
        >
        Że witia hejtuje w najlepsze .To ty piszesz takie bzdury że szkoda cię czytać.Wynocha.

Wartość zobowiązań Polski z tytułu zagranicznych inwestycji bezpośrednich na koniec 2018 r. wyniosła 859,1 mld zł i była wyższa o 2,7 proc. niż w 2017 r. - podał Narodowy Bank Polski w środę. W 2018 r. napływ netto zagranicznych inwestycji bezpośrednich do Polski wyniósł 50,4 mld zł, czyli ok. 2,5 proc. PKB.
        Najważniejszym składnikiem napływu netto zagranicznych inwestycji bezpośrednich w 2018 r. były reinwestowane zyski, których wartość wyniosła 37,8 mld zł.
        www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://forsal.pl/gospodarka/inwestycje/artykuly/1449912,rosnie-wartosc-bezposrednich-inwestycji-zagranicznych-w-polsce-nbp-podal-najnowsze-dane.html&ved=2ahUKEwjylpn65pnnAhXE_CoKHYUCBokQxfQBMAN6BAgGEAg&usg=AOvVaw3Mvvl8afrMBVBRQ71uBYxn&cshid=1579785561118 spadaj.
        • zdybex Re: Co za bzdury piszesz 23.01.20, 18:00
          w mojej okolicy jedna niebrzydka inwestorka zagraniczna zainwestowała w parasol przy szosie w lesie i krzesełko wędkarskie. kupiła tez słownik ukraińsko-polski i odwrotnie mający w sumie 6 stron.
        • weteran-czasu Re: Co za bzdury piszesz 24.01.20, 20:12
          To ty spadaj stąd, to nie twój rejon.
          Na forum do Rydzyka albo Kaczyńskiego.
          PS.
          Wypisujesz brednie posiłkując się wyrywkowymi danymi.
          Wejdź na stronę GUS i tam masz wykresy obrazujące stan faktyczny.

--
          ]:->
    • no-popis Re: Inwestorzy pchają się do Polski drzwiami i ok 23.01.20, 18:06
      witek.bis napisał:

> - Inwestorzy pchają się do Polski drzwiami i oknami - powiedziała, albo raczej
      > wykrzyczała pani minister Emilewicz.
      >
      > - To ile miliardów dolarów inwestorzy w Polsce zainwestowali - zapytał mocno za
      > skoczony redaktor Piasecki.
      >
      > - Ponad 400 miliardów złotych - odpowiedziała szczerze pani minister Emilewicz.
      >
      > Tym razem red. Piasecki był już tak zaskoczony, że aż sobie to zapisał, żeby pa
      > miętać, kiedy już wyjdzie z szoku.
      >
      No i ....
      • no-popis Re: Inwestorzy pchają się do Polski drzwiami i ok 24.01.20, 20:03
        man_sapiens napisał:

> Ci inwestorzy pchają się do naszego kraju w obcych językach. Pis i Duda na to n
        > ie pozwolą!!!
        Ja bym Ci nie płacił na miejscu PO za te wirtualne bzdury sprzeczne z faktami :
        forsal.pl/artykuly/1409363,bezposrednie-inwestycje-zagraniczne-w-polsce-wzrosly-o-20-proc-nbp-podal-dane-za-2018r.html
        Płacą Ci a Ty ich kompromitujesz tylko tego nawwet nie wiesz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka