Dodaj do ulubionych

O Januszu, który ma w nosie 60 profesorów

24.01.20, 17:39
"Ja mam w nosie tych 60 profesorów, bo ja jestem za Polakami. To nie są dla mnie autorytety. Dla mnie moim mandatem są Polacy, którzy mnie wybrali do Sejmu Rzeczypospolitej” – oświadczył w Polsacie News Janusz Kowalski, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Był jednym z gości programu „Na Ostro”. Wpisał się w koncepcję programu. Był ostry.

wyborcza.pl/7,75968,25629601,januszu-kolego-sprzed-lat-historia-wystawi-ci-rachunek-za.html
Tymczasem z zestawienia dochodów pana Janusza wynika, że PiS płaci ponad 45 tys. za każdego profesora w nosie, a więc niech profesorowie nie narzekają, że się ich nie docenia albo w ogóle ignoruje.

--
"GetBack jest zapleczem obozu wolnościowego poprzez bycie sponsorem mediów: Gazeta Polska, Wprost, Do Rzeczy, W sieci".

Konrad K. (chwilowo w pozycji siedzącej)
Obserwuj wątek
      • inocom Japońska droga 25.01.20, 11:10
        "Jarosław Kaczyński nie dba o Europę i świat. Dba tylko o Polskę". Małgorzata Kidawa-Błońska

--
        "Rekordzistką pod względem liczby urodzonych dzieci jest rosyjska chłopka, Fiodorowa Wasiljewa, która w latach 1725 – 1765 urodziła 69 żywych dzieci. Była ona w ciąży 27 razy i wszystkie były mnogie. 16 razy urodziła bliźniaki, siedem razy trojaczki, czworaczki natomiast cztery razy. Ze wszystkich dzieci, dwójka zmarła"
    • annakarenina Zupełnie ja Zero! 24.01.20, 18:21
      witek.bis napisał:

> "Ja mam w nosie tych 60 profesorów, bo ja jestem za Polakami. To nie są dla
      > mnie autorytety. Dla mnie moim mandatem są Polacy, którzy mnie wybrali do Sejmu
      > Rzeczypospolitej” – oświadczył w Polsacie News Janusz Kowalski, sekretarz stan
      > u w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Był jednym z gości programu „Na Ostro”.
      > Wpisał się w koncepcję programu. Był ostry.

>
      > wyborcza.pl/7,75968,25629601,januszu-kolego-sprzed-lat-historia-wystawi-ci-rachunek-za.html
      > Tymczasem z z
      > estawienia dochodów pana Janusza wynika
      , że PiS płaci ponad 45 tys. za ka
      > żdego profesora w nosie, a więc niech profesorowie nie narzekają, że się ich ni
      > e docenia albo w ogóle ignoruje.
      >
      >

--
      www.facebook.com/anko.kozlowska/videos/10220979638470900/UzpfSTEwMDAxODYyNjczNzMwNzo1MDk2NDQyMjI5OTk3OTg/?id=100018626737307
    • no-popis tostara styropianowa tradycja 25.01.20, 08:45
      Lech Wałęsa w roku 1990 na obrażał profesorów w tym Turowicza. Wielokrotnie w wyPOwiedziach , z typową prostacką butą, zarozumiałością i arogancją mawiał, że ma kilkadziesiąt doktoratów i kilka profesi=ur i wie lepiej niż profesorzy.
      To taka stara , styropianowobolszewicka tradycja.
      • eiran Re: tostara styropianowa tradycja 25.01.20, 19:00
        no-popis napisała:

> Lech Wałęsa w roku 1990 na obrażał profesorów w tym Turowicza.

"w tym Turowicza" to raczej nie za bardzo, ponieważ akurat Turowicz nie był profesorem. Jego dorobek życiowy zasługiwał na najwyższe oceny, ale profesorem, czy nawet doktorem, akurat nie był.

Wielokrotnie w w
        > yPOwiedziach , z typową prostacką butą, zarozumiałością i arogancją mawiał, że
        > ma kilkadziesiąt doktoratów i kilka profesi=ur i wie lepiej niż profesorzy.

Obawiam się, że ludzikow po swojemu po raz kolejny mija się z prawdą. Abstrahując od tego, że wczoraj, w tym samym wątku, ten sam ludzikow, bredził coś o doktorantach (a nie doktoratach Wałęsy), a owe "kilka profesur" o których mówił Wałęsa, to już całkowity wymysł (wciąż tego samego ludzikowa)

> To taka stara , styropianowobolszewicka tradycja.

Tak swoją drogą, w innych swoich wpisach ludzikow wielokrotnie obrażał z kolei Geremka, którego akurat z pewnością można zaliczyć do styropianowców, a także profesorów. Czy bolszewików? Nie bardziej niż starego SZMP-owca ludzikowa.

--
        Przez 14 lat ayran.
    • 141288bs Re: O Januszu, który ma w nosie 60 profesorów 25.01.20, 09:21
      Tez jestem takiego samego zdania, ze profesor nie jest autorytetem. - Wezmy, wiciu.bis, pierwszy przyklad "z brzegu". - Np. taki Gradzki, marszalek, na tabliczce wypisanej specjalnie na spotkanie z Pelosi,nazwal sie Marshal,
      i nie chodzi wcale o anglojezyczna nazwe. Idzmy dalej- niby autortet a rece ma wymazane klejem. W swojej prywatnej sprawie wykorzystuje flage narodowa i symbol UE - profesor?, czy raczej prostacki bufon.
      Mozna by tak jeszcze wymienic wiele, dziwnych i prostackich zachowan tego "autorytetu", ale poprzestane na tych. - Tak tez jest z wieloma innymi profesorskimi autorytetami.
      • taniarada Re: O Januszu, który ma w nosie 60 profesorów 25.01.20, 10:02
        141288bs napisał:

> Tez jestem takiego samego zdania, ze profesor nie jest autorytetem. - Wezmy, wi
        > ciu.bis, pierwszy przyklad "z brzegu". - Np. taki Gradzki, marszalek, na tablic
        > zce wypisanej specjalnie na spotkanie z Pelosi,nazwal sie Marshal,
        > i nie chodzi wcale o anglojezyczna nazwe. Idzmy dalej- niby autortet a rece ma
        > wymazane klejem. W swojej prywatnej sprawie wykorzystuje flage narodowa i symbo
        > l UE - profesor?, czy raczej prostacki bufon.
        > Mozna by tak jeszcze wymienic wiele, dziwnych i prostackich zachowan tego "auto
        > rytetu", ale poprzestane na tych. - Tak tez jest z wieloma innymi profesorskimi
        > autorytetami.
        A ten kretyn Gowin mówi doszliśmy do ściany.Niech się rozpędzi i walnie głową .Do czego jest potrzebna kasta ? By można rządzić dalej w starym systemie i golić Polaków.Dlatego tak opozycja ,senat pod Grodzkim i te różne komisje weneckie walczą o stary system .Tacy jak Juszczyszyn co pozbawił człowieka wszystkiego.Trzeba otworzyć ludziom oczy o co toczy się ten bój . To nie jest zawłaszczenie tu chodzi o sprawiedliwość ,której nigdy nie było w polskim sądzie.Wie ten co chociaż raz miał tam rozprawę.Piszę już o tym od lat .Z miernym skutkiem .I nie chodzi mi o to niszowe forum.Siema.
    • taniarada Re: O Januszu, który ma w nosie 60 profesorów 25.01.20, 09:45
      Blondyna z Najwyższej Kasy wraz z ludzikami w śmiesznych fartuszkach z wypustkami .Zostało przestępcami własnego narodu. Komunistycznym PO, PSL, SLD, żadnej Wiośnie ani Konfederacji
      nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
      ale nawet jednej starej kozy.
      Człowieku, nie popieraj ich, a Polska Niepodległość zwycięży!
      A ty przeżyjesz!
    • inocom O czym wy kurna bredzicie? 25.01.20, 21:26
      Wuhan ekspresowo buduje szpitale

W Wuhan, które stało się epicentrum epidemii, władze miasta postanowiły w trybie natychmiastowym zbudować drugi, liczący 1,3 tys. łóżek szpital przeznaczony wyłącznie dla pacjentów zarażonych koronawirusem. Pierwszy taki szpital, montowany z prefabrykatów i przeznaczony dla 1 tys. chorych, ma być gotowy 3 lutego.

fakty.interia.pl/swiat/news-prezydent-chin-epidemia-rozwija-sie-coraz-szybciej,nId,4289042
      Co z tego, że Polska ma onych 60 profesorów, jak obwodnicę śródmiejską we Wrocławiu buduje się 99 (sic!) 99 lat. I końca nie widać...
    • taniarada Re: O Januszu, który ma w nosie 60 profesorów 26.01.20, 06:37
      Sędziowie, którzy walczą z reformą sprawiedliwości mogą być z siebie dumni. (...)

Chodzi o wyrok Sądu Okręgowego w Kaliszu z maja 2018 r., który skazał 22-letniego Eryka J. na dożywocie za podwójne zabójstwo. Według adwokata Mariusza Paplaczyka sędzia Katarzyna Maciaszek, która wydała wyrok nie miała prawa orzekać w tej sprawie. Sędzia Maciaszek została nominowana na sędziego sądu okręgowego przez prezydenta Andrzeja Dudę, a jej nominację poparła nowa KRS wybrana przez polityków PiS i Kukiz ‘15.

To pierwszy przypadek, gdy powołanie sędziego przez nową KRS może doprowadzić do uchylenia wyroku w tak poważnej sprawie

— mówi Bartłomiej Przymusiński, rzecznik Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” i przekonuje, że to wina polityków. Nie wskazuje których, ale wiadomo, że chodzi mu o polityków PiS i Kukiz ‘15, którzy w poprzedniej kadencji sejmu uchwalili ustawę o nowej KRS. (...)
      Celnie skomentował tytuł artykułu „Gazety Wyborczej” publicysta „Sieci” i wPolityce.pl Stanisław Janecki.
      Prawidłowy tytuł: „Koszmarne skutki rokoszu sędziów”. I zaplanowane z premedytacją napisał.
      wpolityce.pl/polityka/483391-sedziowie-walczacy-z-reforma-moga-byc-z-siebie-dumni
      • eiran Re: O Januszu, który ma w nosie 60 profesorów 26.01.20, 07:29
        Zdanie "Stanisław Janecki celnie skomentował" to pełne zdanie o charakterze oksymoronicznym. Pełne, bo zawiera i podmiot i orzeczenie i nawet dopełnienie.

Natomiast wyrażenie użyte przez samego Janeckiego "zaplanowane z premedytacją" to z kolei klasyczny pleonazm.

A teraz, niedorozwoju, jeśli nie rozumiesz powyższych przykładów (a to jest raczej pewne), powinieneś poszukać w necie, co to oksymoron, a co pleonazm. Możesz też zapytać prowadzącego.

--
        Przez 14 lat ayran.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka