Dodaj do ulubionych

Kto i kiedy zapłaci za nowe samoloty?

01.02.20, 09:30
Może ktoś wie?
Wszędzie pisiorki się chwalą tym zakupem, duda ma o czym bajdurzyć podczas kampanii wyborczej.
Czy nie jest tak, że podpisali umowę wiedząc, że i tak nie ich rząd będzie musiał za to płacić.
Obserwuj wątek
    • taniarada Re: Kto i kiedy zapłaci za nowe samoloty? 01.02.20, 09:43
      Nie chce ci się wyszukać?Proszę bardzo. Przypomnijmy, że zgoda amerykańskiego Kongresu wyrażona we wrześniu ubiegłego roku dopuszczała sprzedaż Polsce samolotu wraz z wyposażeniem towarzyszącym i usługami o wartości do 6,5 mld USD. Tymczasem jak podał minister Błaszczak, zapłacimy niemal o dwa miliardy mniej – 4,6 mld USD, czyli około 17,82 mld zł.Kwota podana przez szefa MON jest zapewne ceną netto umowy FMS, do której - w momencie dostawy samolotów do Polski - trzeba będzie doliczyć około 3 mld złotych podatku VAT. Jest on odprowadzany, tak jak przy każdej podobnej umowie, przez Inspektorat Uzbrojenia do Urzędu Skarbowego. Główna umowa FMS obejmie zapewne pakiet logistyczny i szkolenie, ale za rozbudowę infrastruktury i uzbrojenie trzeba będzie zapłacić w ramach oddzielnych kontraktów. 144 miliony USD za samolot.Tani nie jest .Bo nie kupowany w hurcie. www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.defence24.pl/wiemy-ile-beda-kosztowac-polske-f-35&ved=2ahUKEwjypaC3-a_nAhWhw4sKHeNbCrEQFjAAegQIBRAB&usg=AOvVaw3tjmf9taNu_2cTHA8YLz4r&cshid=1580546580270
      • no-popis Re: Kto i kiedy zapłaci za nowe samoloty? 03.02.20, 06:40
        szwampuch58 napisał:

> ze strony Wolski(nie licze kulawego naczelnika) trzy tuzy pisowskie ze strony p
        > omeranczowego Narcyza babcia Mandzerita(czy jak jej tam leci).......hehehehehe
        > zakupy jak berety
        Jaki analityczny i inteligentny wpis ?! Oddaje wierne foto stanu intelektualnego oPOzycji.
      • don.kichote Jak to "po kiego"?! 01.02.20, 12:40
        A no "po tego", że jak tak dalej pójdzie, to za 2, może 3 lata, polskiego nieba będą bronić tylko jastrzębie - ale te prawdziwe...

m.c.hrabia napisał:

> Zapłacą Polacy, tylko nikt nie wie po kiego ,

--
        Na ignorancje lekarstwem są książki, na głupotę - strzelba i szpadel
        • taniarada Re: Jak to "po kiego"?! 01.02.20, 12:55
          don.kichote napisał:

> A no "po tego", że jak tak dalej pójdzie
          >
          , to za 2, może 3 lata, polskiego nieba będą bronić tylko jastrzębie - al
          > e te prawdziwe...
          >
          > m.c.hrabia napisał:
          >
          > > Zapłacą Polacy, tylko nikt nie wie po kiego ,
          >
          >
          > Sam widzisz Don .Jeden błąd i cię nie ma .Pilot jest jak saper.
          > Usłyszane na częstotliwości BNA (lotnisko w Nashville, Tennessee):
          członek załogi: "Zaraz! Daliście nam takie wskazanie altimetru, jakbyśmy byli 15 stóp pod ziemią!"
          wieża: "No to peryskop do góry i kolowac do rampy!"
          • aga-kosa Re: Jak to "po kiego"?! 01.02.20, 13:12
            Po co nam takie samoloty, to nie wiem. Może jak w wierszu Załuckiego "Poproszę o rozbrojenie" - Martwi się pan prezydent, martwi się pan generał - żebym ja szary człowiek - nowocześnie umierał. Mnie nie zależy, a płacić będę już ja, moje dzieci, moi wnukowie jak dożyją... ;( aga
            • taniarada Re: Jak to "po kiego"?! 01.02.20, 14:22
              aga-kosa napisała:

> Po co nam takie samoloty, to nie wiem. Może jak w wierszu Załuckiego "Poproszę
              > o rozbrojenie" - Martwi się pan prezydent, martwi się pan generał - żebym ja sz
              > ary człowiek - nowocześnie umierał. Mnie nie zależy, a płacić będę już ja, moje
              > dzieci, moi wnukowie jak dożyją... ;( aga
              Tobie nie .Bo i tak niedługo orszak anielski.(żyj długo Aga )Ale twoim wnukom zależy by żyli w wolnej Polsce bez okupacji Rosji.Jeszcze raz tłumaczę nierozgarniętym na tym forum.Dziadkom i babciom.To jest mały procent zapłaty za udział w NATO i opiekę nuklearną USA . Zapisz sobie w notesiku razem z motocyklistą.I hajda do lasu na przejażdżkę.Siema Aga.
        • taniarada Re: Kto i kiedy zapłaci za nowe samoloty? 03.02.20, 06:48
          no-popis napisała:

> m.c.hrabia napisał:
          >
          > > Zapłacą Polacy, tylko nikt nie wie po kiego ,
          > To fakt, że NIKT nie wie bo właśnie Ty jesteś NIKT i nie wiesz.
          POparpańcy wyją, trolle Putka wyją a my mamy ich w dup....
          A Siemoniak z POstkomunistycznej mafii chciał kupić od Francuzów „Caracale”, które nie latają, bo są ciągle zepsute, mają przestarzałą konstrukcję i miały kosztować dwa razy tyle, niż inni za nie płacili kilka lat temu. Na szczęście PiS przekreślił mu ten rachunek, transakcje odwołał i kupił najnowocześniejsze samoloty, które latają i to jak. Gdyby Polska za rządów Tuska weszła w projekt F-35, do czego była zapraszana, to cena zakupu byłaby dziś pewnie o połowę niższa, ale Tusk nie chciał, bo pewno Putek mu zabronił !

• no-popis Re: Kto i kiedy zapłaci za nowe samoloty? 04.02.20, 07:33
            taniarada napisał(a):

> no-popis napisała:
            >
            > > m.c.hrabia napisał:
            > >
            > > > Zapłacą Polacy, tylko nikt nie wie po kiego ,
            > > To fakt, że NIKT nie wie bo właśnie Ty jesteś NIKT i nie wiesz.
            > POparpańcy wyją, trolle Putka wyją a my mamy ich w dup....
            > A Siemoniak z POstkomunistycznej mafii chciał kupić od Francuzów „Caracale”, kt
            > óre nie latają, bo są ciągle zepsute, mają przestarzałą konstrukcję i miały kos
            > ztować dwa razy tyle, niż inni za nie płacili kilka lat temu. Na szczęście PiS
            > przekreślił mu ten rachunek, transakcje odwołał i kupił najnowocześniejsze sam
            > oloty, które latają i to jak. Gdyby Polska za rządów Tuska weszła w projekt F-3
            > 5, do czego była zapraszana, to cena zakupu byłaby dziś pewnie o połowę niższa,
            > ale Tusk nie chciał, bo pewno Putek mu zabronił !
            >
            Może naposz coś od siebie bo to co tu piszesz jako żywo wypowiada Rachoń i argumenty powtarzane są przez Klarenbacha, Janeckiego, Ogórek i wielu innych zgodnie z wytycznymi.
    • inocom Poloki 02.02.20, 23:31
      motocyklista175 napisał(a):

> Może ktoś wie?

twitter.com/pikus_pol/status/1206306714863177729
      --
      "Pokud žijete v zemi, kde můžete být potrestáni za chytání ryb bez povolení, ale nikoliv za ilegální vstup do země bez povolení, máte plné právo říci, že ta země je vedena idioty" - Miloš Zeman

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka