Dodaj do ulubionych

Senat pomoże PiSowi wygrać wybory prezydenckie?

06.02.20, 10:53
Jeśłi zrobi to o czym Pisze GW to chyba tak, bo po wstrzymaniu wypłaty trzynastek da PiSowi do ręki argumenty nie do podważenia!!!
Dlaczego tak uważam, ano dlatego, ze po takiej decyzji Senatu po premiera Morawiecki wygłosi orędzie do narodu, że to niedobry Senat opanowany przez opozycję nie pozwolił PiSim wypłacić emerytom trzynastek!
No, a suweren , a właściwie jego większa część to łyknie, to bo rzeczywiście nie dostanie obiecanej przez PiS kasy.

next.gazeta.pl/next/7,151003,25670170,trzynastki-dla-emerytow-jednak-nie-zostana-wyplacone-moze-o.html#s=amtp_push
Obserwuj wątek
  • lechutek1961 Re: Senat pomoże PiSowi wygrać wybory prezydencki 06.02.20, 23:43
   Tak nie do końca.

   " Rzepliński: Wybór członków KRS przez Sejm daje silniejszą legitymację demokratyczną

   Wybór przez Sejm daje członkowi Krajowej Rady Sądownictwa silniejszą legitymację demokratyczną – powiedział w Radiu ZET były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński. Pytany o rozmowę sprzed lat z Janem Rokitą i słowa o potrzebie „wyrwania sędziom KRS” Rzepliński przyznał, że faktycznie je wypowiedział.


   Rokita o Rzeplińskim: Mówił, że trzeba wyrwać sędziom KRS
   Były poseł Platformy Obywatelskiej Jan Rokita mówił w 2018 r. w TVN24, że przed laty „w zamkniętych pokojach toczyły się debaty polityczne o tym, co zrobić, żeby zreformować polskie sądownictwo”.

   Opowiadał też, że prof. Andrzej Rzepliński miał mu powiedzieć o konieczności „wyrwania sędziom” Krajowej Rady Sądownictwa. Jak twierdził, Rzepliński powiedział mu: „proszę pana, jak nie wyrwiemy sędziom Krajowej Rady Sądownictwa, to nic się nie da zrobić z polskim wymiarem sprawiedliwości”.

   Dodawał, że przed dokonaniem zmian polityków paraliżował strach przed tym, że sędziowie uznają je za „zamach na niezawisłość sądów oraz podstawowe wartości demokracji”. Jak przyznaje, wszyscy bali się, że nie wygrają następnych wyborów.

   O słowa Rokity w Radiu ZET był pytany sam Rzepliński. Jak przyznał, faktycznie przekonywał wtedy o potrzebie „wyrwania sędziom KRS”

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka