Dodaj do ulubionych

"Rozdzielenie wizyt" - deja vu

14.02.20, 08:34
Odnoszę takie dziwne wrażenie, że kiedyś... ktoś... coś...

Ale pewnie jak zwykle się mylę...

Zaczęło się od porannej wypowiedzi Michała Dworczyka w RMF FM, który przekazał, że premier Mateusz Morawiecki chce być 10 kwietnia w Smoleńsku i w Katyniu. Pytany, czy podobną wizytę planuje prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że nie ma na ten temat wiedzy i może się wypowiadać tylko za przygotowania ze strony KPRM.

- Pan minister Michał Dworczyk jeszcze wiele się musi nauczyć - powiedział Spychalski podczas zwołanej kilka godzin później konferencji prasowej. Dopytywany, co to znaczy, powiedział: - Jesteśmy przed Pałacem Prezydenckim, jest to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy budynek w naszym kraju, jest to siedziba prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Odpowiedzialność za słowa w tym miejscu jest inna niż u ministra Michała Dworczyka - powiedział rzecznik prezydenta.

Rzecznik prezydenta podkreślił, że "Andrzejowi Dudzie ogromnie zależy na tym, żeby uroczystości związane z 80. rocznicą zbrodni katyńskiej były uczczone w należyty i godny sposób przez państwo polskie".

- W związku z tym kilka tygodni temu podczas rozmowy z panem premierem prezydent wyraził oczekiwanie wobec premiera Mateusza Morawieckiego i rządu RP, żeby rząd podjął działania celem godnego przygotowania uroczystości, podczas których państwo polskie należycie i godnie uczci ofiary zbrodni katyńskiej w 80. rocznicę popełnienia tej zbrodni przez Związek Radziecki - powiedział Spychalski.wiadomosci.onet.pl/kraj/michal-dworczyk-i-blazej-spychalski-pogodzeni/dqj5qt7

Będąc na miejscu Tuska i Arabskiego, to już zacząłbym się bać... Ot, tak na wszelki wypadek...


--
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, jako nasze pisiory zręcznie du-dukają.

twitter.com/i/status/1221493003849752578
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka