Dodaj do ulubionych

Zdalne nauczanie w praktyce...

27.03.20, 23:13
Na mojej uczelni dumnie ogłoszono, że zajęcia ze studentami mają się odbywać w trybie zdalnym i już. A ja mieszkam na kompletnym zadupiu, mam komórkowy internet 3G i mogę sobie odbierać emaile i wypisywać rozmaite głupoty na forum Kraj, ale a pogadaniu online z innymi mogę zapomnieć. Dotychczas mi to nie przeszkadzało - mam w domu znacznie ciekawsze zajęcia niż gapić się godzinami w ekran kompa.
Ale co tam - spróbowałem nawiązać łączność ze studentami: połowa w ogóle milczy. Nie wiem, co się z nimi dzieje. Czyli jak zwykle: wishful thinking. A rzeczywistość skrzeczy. Należało po prostu wydłużyć rok akademicki o miesiąc, a miesiąc poświęcić na przygotowania do ewentualnego prowadzenia zajęć w trybie zdalnym. Przy czym widzę, że preferowane są wideokonferencje - na kierunkach technicznych absolutnie bez sensu. Mamy sobie ze studentami przymilnie patrzeć w oczki i gawędzić o tensorach?
Obserwuj wątek
    • buldog2 Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 27.03.20, 23:21
      Rzeczywistość kwacze.

--
      Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
      Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
      Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas - piter125k, PIS Bùten z tobą!
    • qqazz Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 27.03.20, 23:23
      W zupełności się z tobą zgadzam.
      Niemniej zawsze można przeprowadzić zajęcia z kształcenia obywatelskiego.
      Zadaj studentom zdalne obejrzenie Krzyżaków i 4 pancernych i podaj tematy rozprawek które ci prześlą mailem abyś je ocenił.

pozdrawiam

--
      wiadomosci.wp.pl/gid,9847763,gpage,5,img,9847780,galeria.html----
      "Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły."
      • qqazz Re: zrobi sie... bondz spokojny. 27.03.20, 23:36
        a za rok tak samo

pozdrawiam

--
        "Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły."
      • dr.krisk Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 27.03.20, 23:49
        Bo przygotowanie sensownego wykładu w tej formie to mnóstwo pracy - kiedy miałbym to zrobić? I w obecnej rzeczywistości polskich uczelni byłby to całkowicie bezinteresowny wysiłek, nie mający wpływu na ocenę pracownika. I tyle.
        • qqazz Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 27.03.20, 23:55
          No nie przesadzaj.
          Wykład polega na tym że mówisz, mówisz, mówisz robisz pauzę a po niej dalej mówisz z przerwami na strofowanie studentów którzy zbyt głośno rozlewają płyny pod ławkami.
          Klasycznie mówisz do audytorium, żeby zrobić wykład przez jutuba zamiast audytorium masz kamerę na którą nagrywasz wykład i wrzucasz nagrania na jutuba.

pozdrawiam

--
            • qqazz Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 28.03.20, 00:15
              Kamerę można zamówić w sklepie na telefon z dostawą do domu, reklamy w radio lecą co kilka minut, wszystko można znaleźć w internecie nawet 3g.
              A tak na marginesie, też nie mam smartfona. Telefon z którego korzystam ma prawie 14 lat;)

pozdrawiam

--
              • pies.na.czarnych Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 28.03.20, 00:22
                qqazz napisał:

> Kamerę można zamówić w sklepie na telefon z dostawą do domu, reklamy w radio le
                > cą co kilka minut, wszystko można znaleźć w internecie nawet 3g.
                > A tak na marginesie, też nie mam smartfona. Telefon z którego korzystam ma praw
                > ie 14 lat;)
                >
                >
                > pozdrawiam
                >

On nie wykłada na swojej prywatnej uczelni. Pisdaczy rząd mu nie kupi bo lachę kładzie na wykształcenie młodzieży.

--
                Uwaga szczur!
              • dr.krisk Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 28.03.20, 00:24
                Wszystko można - ale czy uczelnia zwróci mi za kamerę? Taki drobiazg... No i dlaczego z domu mam robić studio nagraniowe? Jeszcze studenci zauważą porozrzucane butelki oraz zdjęcia bezpruderyjnych pań, i będę miał kłopoty....
                • qqazz Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 28.03.20, 00:43
                  Zainwestujesz około 200 PLN, posprzątasz, zrobisz wykład na tle portretu Pana Prezesa i habilitację masz w kieszeni, a kto wie może nawet i rehabilitację ...

pozdrawiam

--
                • inocom Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 02.04.20, 01:32
                  dr.krisk napisał:

> Wszystko można - ale czy uczelnia zwróci mi za kamerę? Taki drobiazg... No i dl
                  > aczego z domu mam robić studio nagraniowe? Jeszcze studenci zauważą porozrzucan
                  > e butelki oraz zdjęcia bezpruderyjnych pań, i będę miał kłopoty....

Nikt nie każe ci pracować na uczelni. Od 1989 mamy wolność.
                  Nie ma już przymusu pracy.
        • buldog2 Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 28.03.20, 00:18
          Z ciekawości, jak tam na uczelniach technicznych, jak definiujesz tensory?

--
          Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
            • buldog2 Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 28.03.20, 00:35
              Że uogólnienie pojęcia wektora, to oczywiste. Ale z niedopowiedzenia domyślam się ... [zgroza : )]

--
      • qqazz Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 27.03.20, 23:50
        A w czym niby ci zachodni docenci są lepsi od naszych?

pozdrawiam

--
        • dr.krisk Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 27.03.20, 23:58
          No i jak na razie w Polsce mówimy po polsku. Po polsku prowadzimy wykłady - no chyba, że na specjalnych kursach gdzie wykłada się po angielsku.
          Ale jemu raczej chodziło o formę - zamieszczanie filmików na youtube.
        • buldog2 Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 28.03.20, 00:20
          Nie ma wśród nich Zybertowicza, panny Krysi, SBeckiego agenta "pibziuu..."...

--
          • buldog2 Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 28.03.20, 00:20
            Bugaja nie ma....

--
    • inocom Nie jesteś w stanie wysłać wykładu w pdf? 28.03.20, 02:15
      dr.krisk napisał:

> Na mojej uczelni dumnie ogłoszono, że zajęcia ze studentami mają się odbywać w
      > trybie zdalnym i już. A ja mieszkam na kompletnym zadupiu, mam komórkowy inter
      > net 3G i mogę sobie odbierać emaile i wypisywać rozmaite głupoty na forum Kraj,
      > ale a pogadaniu online z innymi mogę zapomnieć.

Obecnie też przebywam na totalnym zadupiu (dziś widziałem 7 bielików nad głową) i za pomocą komórki łączę się zdalnie (Zdalny Pulpit) z innymi komputerami, na których mogę zrobić wszystko. Jeden klik i GB idą do odbiorcy. Do pracy zdalnej 3G wystarczy w zupełności.

--
      Rodzina = jeden mężczyzna, jedna kobieta, w trwałym związku, i ich dzieci; za Konstytucją RP Art. 18.
      • dr.krisk Re: Nie jesteś w stanie wysłać wykładu w pdf? 29.03.20, 22:13
        Tak właśnie robię. Ale wymagane jest prowadzenie wykładów online - i tego dotyczy mój post. No i niestety nie mogę zdalnie zrobić wszystkiego na komputerach uczelnianych - część programów automatycznie blokuje dostęp spoza uczelni. Obliczenia, itp. nie wchodzą w rachubę.
        • inocom Re: Nie jesteś w stanie wysłać wykładu w pdf? 30.03.20, 01:48
          dr.krisk napisał:

> Tak właśnie robię. Ale wymagane jest prowadzenie wykładów online - i tego dotyc
          > zy mój post. No i niestety nie mogę zdalnie zrobić wszystkiego na komputerach u
          > czelnianych - część programów automatycznie blokuje dostęp spoza uczelni. Oblic
          > zenia, itp. nie wchodzą w rachubę.

Przecież na zdany pulpit się logujesz więc nie rozumiem czemu te ograniczenia miałyby służyć. Właśnie temu służy zdalny pulpit, by móc używać legalnie oprogramowanie warte ~kzł czy ~10 kzł spoza bezpośredniego dostępu, nie łamiąc przy tym praw autorskich. Pracujesz na komputerze, który posiada licencję na program np. za 30 000 zł.
          Jak mieszkasz na zadupiu to zaoszczędzasz na transporcie, czyli stać cię na wykupienia jakiegoś pakietu internetowego.

--
          [url=https://web.archive.org/web/20190613101459/www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1796358,1,to-juz-jest-pogrom-czyli-antysemicki-wpis-pzpn.read]„GOOOOOOOL! To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4:0!”. Nacechowany antysemicko wpis został zmodyfikowany po naszej publikacji.[/url]
          wpolityce.pl/polityka/450497-to-juz-jest-pogrom-polityka-atakuje-pzpn-za-wpis-na-fb
          • dr.krisk Re: Nie jesteś w stanie wysłać wykładu w pdf? 31.03.20, 22:54
            Uprzejmie informuję, że większość piekielnie drogich systemów analizy konstrukcji kupowana jest w oparciu o tzw. tokeny. Dla uniemożliwienia zakradania się i korzystania z ich zasobów przez nieupoważnione osoby. A nawet gdyby nie sprawdzał, to i tak nie obejrzę wyników obliczeń na moim małym i starym laptopie.
            To nie jest takie proste jak ci się wydaje.
            • inocom Przecież token masz wepchany w maszynę służbową 31.03.20, 23:24
              dr.krisk napisał:

> Uprzejmie informuję, że większość piekielnie drogich systemów analizy konstrukc
              > ji kupowana jest w oparciu o tzw. tokeny. Dla uniemożliwienia zakradania się i
              > korzystania z ich zasobów przez nieupoważnione osoby. A nawet gdyby nie sprawdz
              > ał, to i tak nie obejrzę wyników obliczeń na moim małym i starym laptopie.
              > To nie jest takie proste jak ci się wydaje.

Przecież token masz wepchany w USB na maszynie służbowej (oprogramowanie zakupił pracodawca, podatnik), a nie w prywatny komp.
              Nie mów mi, że masz cady i systemy analizy konstrukcji w domu. :)
              Komputer domowy służy za terminal i tylko tyle.

--
              "Pokud žijete v zemi, kde můžete být potrestáni za chytání ryb bez povolení, ale nikoliv za ilegální vstup do země bez povolení, máte plné právo říci, že ta země je vedena idioty" - Miloš Zeman
                • inocom Re: Przecież token masz wepchany w maszynę służbo 31.03.20, 23:58
                  dr.krisk napisał:

> inocom napisał:
                  >
                  >
                  > > Przecież token masz wepchany w USB na maszynie służbowej
                  > Chyba mylisz klucz z tokenem.

Jak zwał tak zwał.

> > Nie mów mi, że masz cady i systemy analizy konstrukcji w domu. :)
                  > A po co miałbym je mieć w domu??? Dom służy do odpoczynku, uprawiania hobby i t
                  > akich tam. Pracuję w pracy.

Ja szanuję Ziemię.
                  Jak sobie nie mierzę, to po co mam jechać w inne miejsce, by robić to samo co mogę zrobić zdalnie?
                    • inocom Re: Przecież token masz wepchany w maszynę służbo 01.04.20, 00:53
                      dr.krisk napisał:

> inocom napisał:
                      >
                      > >
                      > > Jak zwał tak zwał.
                      > Różnica nie polega na nazwie, ale funkcjonalności.

Co ile musisz wklepywać kod tokena? SMS jest chyba szybszy?

> > Ja szanuję Ziemię.
                      > Ja szanuję siebie. Praca to praca, dom to dom. Zresztą (powtarzam ci to któryś
                      > z kolei raz), i tak nie mógłbym pracować zdalnie. I tyle. EOT.

Niemożność pracy zdalnej jest tylko uwarunkowana działalnością manualną.
                      Jest to znikomy odsetek ludzkiej działalności akademickiej.

Zdalnie nie nastawię syntezy chemicznej, nie wykonam pomiarów, ale dlaczego nie opracowywać wyników.
                      Przecież i tak te czynności czynisz w swoim czerepie.

--
                      "Pokud žijete v zemi, kde můžete být potrestáni za chytání ryb bez povolení, ale nikoliv za ilegální vstup do země bez povolení, máte plné právo říci, že ta země je vedena idioty" - Miloš Zeman
      • behemot17-13 Re: Nie jesteś w stanie wysłać wykładu w pdf? 01.04.20, 00:48
        Obecnie też przebywam na totalnym zadupiu (dziś widziałem 7 bielików nad głową)
        Wstawaj, zesrałeś się. Siedem bielików ...

--
        "po co iść tropem tego, co się już skończyło ?" <*> ci co weszli na szczyt, widzieli świat z góry. niestety, niektórzy zamiast zejść powoli, stoczyli się na łeb i szyję.<*> "Przód tej wypowiedzi leci do tyłu czyli bokiem w dół czy jakoś tak."
        • inocom ??? 01.04.20, 00:55
          behemot17-13 napisał:

> Obecnie też przebywam na totalnym zadupiu (dziś widziałem 7 bielików nad głową)
          > Wstawaj, zesrałeś się. Siedem bielików ...
          >

--
          Rodzina = jeden mężczyzna, jedna kobieta, w trwałym związku, i ich dzieci; za Konstytucją RP Art. 18.
    • behemot17-13 Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 01.04.20, 01:07
      To były gołębie, obudź się.

--
      "po co iść tropem tego, co się już skończyło ?" <*> ci co weszli na szczyt, widzieli świat z góry. niestety, niektórzy zamiast zejść powoli, stoczyli się na łeb i szyję.<*> "Przód tej wypowiedzi leci do tyłu czyli bokiem w dół czy jakoś tak."
      • behemot17-13 Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 01.04.20, 01:13
        Nie tu a tam - inocom

--
        • inocom Jesteś bezpieczny wobec COVID-19 01.04.20, 01:17
          behemot17-13 napisał:

> Nie tu a tam - inocom

Tej dawki odkażacza nie przeżyje żaden wirus.

--
        • behemot17-13 Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 01.04.20, 01:34
          Inocom, nie mogłeś widzieć 7 bielików razem gdyż - jest niemożliwe. Owszem, mógłbyś zobaczyć siedem i więcej myszołowów czy bocianów na niebie ale gdzieś na jesieni, bieliki zimują i mają swoje terytoria, swoją przestrzeń i nie pozwalają ...

--
          • inocom Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 01.04.20, 01:44
            behemot17-13 napisał:

> Inocom, nie mogłeś widzieć 7 bielików razem gdyż - jest niemożliwe. Owszem, móg
            > łbyś zobaczyć siedem i więcej myszołowów czy bocianów na niebie ale gdzieś na j
            > esieni, bieliki zimują i mają swoje terytoria, swoją przestrzeń i nie pozwalaj
            > ą ...

--
            Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej uważa, że Telewizja Polska może fałszować wyniki meczów.
            • behemot17-13 Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 01.04.20, 01:56
              Inocom, wiesz, że wiem i nie jako ekspert tu się produkuję, po prostu nie masz racji.

--
              • inocom Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 01.04.20, 02:00
                behemot17-13 napisał:

> Inocom, wiesz, że wiem i nie jako ekspert tu się produkuję, po prostu nie masz
                > racji.

Ja tam mam dom. Nie ucz ojca dzieci robić.
                Obecnie aż się roi od bielików.

Myszołów nie ma 2.5 metra skrzydeł.

--
                "Rekordzistką pod względem liczby urodzonych dzieci jest rosyjska chłopka, Fiodorowa Wasiljewa, która w latach 1725 – 1765 urodziła 69 żywych dzieci. Była ona w ciąży 27 razy i wszystkie były mnogie. 16 razy urodziła bliźniaki, siedem razy trojaczki, czworaczki natomiast cztery razy. Ze wszystkich dzieci, dwójka zmarła"
            • inocom 116 01.04.20, 11:56
              yoma napisała:

> To były rybitwy :) Przecież sam pisał, że jak zwał, tak zwał.

Filmik z 2013 roku.

W największym w kraju Parku Krajobrazowym Doliny Baryczy można spotkać od dziesięciu par lęgowych do kilkudziesięciu bielików przybyłych tu na żerowisko. Najdogodniejszym na to czasem jest październik - listopad, gdy spuszczana jest woda ze stawów i odławiane są ryby. Rekordowa liczba jaką w takim okresie odnotowano na stawie Jamnik, to sto szesnaście osobników.

www.krainaniezwyklosci.pl/pl,bielik,,raquo,,ptaki,doliny,baryczy,278.html
              Zobaczyć 7 bielików to nie jest sztuka. Te ptaki tam po prostu są i jest ich coraz więcej.

Od lat dziewięćdziesiątych notuje się w Polsce wzrost liczby narodzin i wynosi on 68%. Obecnie nasz kraj jest po Norwegii i Rosji trzecim w Europie, co do ilości gniazdujących tu bielików. Miejmy nadzieję, że ta tendencja się utrzyma, byśmy mogli oglądać go nie tylko na naszym godle czy pieniądzach, ale w naturze, gdzie w pełni można dostrzec jego królewskie cechy.

A totalna yoma to nie możliwe :)

--
                • inocom 116 - Bielik nic nie musi. 02.04.20, 02:39
                  pies.na.czarnych napisała:

> Bielików w Pislandii jak nasrał. Biedne ptaszyska musza stadami fruwać bo polsk
                  > ie niebo stało się dla nich za małe.

Bielik nic nie musi.
                  Bielik lata, bo chce. Przepiękne ptaszyska i wesołe. Symbol Polski.
                  Mała smródka Barycz i tysiące hektarów przepięknej krainy.
                  W Izraelu takich nie ma.

--
                  [url=https://web.archive.org/web/20190613101459/www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1796358,1,to-juz-jest-pogrom-czyli-antysemicki-wpis-pzpn.read]„GOOOOOOOL! To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4:0!”. Nacechowany antysemicko wpis został zmodyfikowany po naszej publikacji.[/url]
                  wpolityce.pl/polityka/450497-to-juz-jest-pogrom-polityka-atakuje-pzpn-za-wpis-na-fb
    • no-popis Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 01.04.20, 07:22
      dr.krisk napisał:

> Na mojej uczelni dumnie ogłoszono, że zajęcia ze studentami mają się odbywać w
      > trybie zdalnym i już. A ja mieszkam na kompletnym zadupiu, mam komórkowy inter
      > net 3G i mogę sobie odbierać emaile i wypisywać rozmaite głupoty na forum Kraj,
      > ale a pogadaniu online z innymi mogę zapomnieć. Dotychczas mi to nie przeszkad
      > zało - mam w domu znacznie ciekawsze zajęcia niż gapić się godzinami w ekran ko
      > mpa.
      > Ale co tam - spróbowałem nawiązać łączność ze studentami: połowa w ogóle milczy
      > . Nie wiem, co się z nimi dzieje. Czyli jak zwykle: wishful thinking. A rzeczyw
      > istość skrzeczy. Należało po prostu wydłużyć rok akademicki o miesiąc, a miesią
      > c poświęcić na przygotowania do ewentualnego prowadzenia zajęć w trybie zdalnym
      > . Przy czym widzę, że preferowane są wideokonferencje - na kierunkach techniczn
      > ych absolutnie bez sensu. Mamy sobie ze studentami przymilnie patrzeć w oczki i
      > gawędzić o tensorach?
      Winny Kaczyński !
    • qwardian Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 01.04.20, 07:41
      Wstęp do wolnej konkurencji w dziedzinie edukacji. Jeżeli jest zapotrzebowanie na tego rodzaju wykłady, to zrobi je kto inny. Najlepiej Krisk zwróć się do księdza proboszcza i zorientuj się jakie on ma łącze, może pozwoli Tobie skorzystać.

--
      Lepiej potknąć się o prawdę, niż ją ominąć.
    • kylax4 Re: Zdalne nauczanie w praktyce... 01.04.20, 10:13
      Polska to kraj upadły.

--
      1. Polski tzw. kościół katolicki, to nic innego jak banda faszystów.
      2. Democracy such as America needs an adversary or a conflict as George Orwell said, “To keep the fabric of society intact.”

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka