Dodaj do ulubionych

W rozumieniu konstytucji to nie będą wybory.

06.04.20, 23:42
Prof. Ryszard Piotrowski, W rozumieniu konstytucji to nie będą wybory

Dużo argumentów tam pada. Dodam tylko od siebie jeszcze jeden, brak tajność głosowania, co gwarantuje nam konstytucja. Chyba tylko pajac chciałby być prezydentem wybranym w takich wyborach. Jeden pewniak już jest.

--
Jestem dumnym przedstawicielem "warszawskiej hołoty".
Obserwuj wątek
      • jabbaryt Re: W rozumieniu konstytucji to nie będą wybory. 07.04.20, 00:10
        Ten gniot zwany konstytucją nie pozwala na przesunięcie wyborów. W obliczu nadchodzącego kryzysu trzeba wybrać władzę. Nie jest powiedziane że Duda wygra te wybory. Sytuacja jest poebana wszystko może się wydarzyć. Trzeba wybrać prezydenta w terminie bo później może być chaos i kryzys. Opozycja jest gorsza od tej zarazy. Oni tylko widzą tylko na horyzoncie koryto a jedyny termin możliwy który widzą to taki kiedy jak wyliczyli sobie będzie apogeum kryzysu. Reszta będzie niekonstytucyjna. Niech se wyją - trzeba robić swoje nie w imię popularki tylko odpowiedzialności za państwo.
        • boblebowsky Re: W rozumieniu konstytucji to nie będą wybory. 07.04.20, 00:28
          jabbaryt napisał:

> Ten gniot zwany konstytucją nie pozwala na przesunięcie wyborów.

Ależ oczywiście, że pozwala, nie manipuluj.

Oni tylko widzą tylko na horyzoncie koryto a jedyny termin możliwy który
          > widzą to taki kiedy jak wyliczyli sobie będzie apogeum kryzysu.

Znowu nieprawda, Nikt z opozycji nie proponował wyborów w czasie największego kryzysu.

Reszta będzie
          > niekonstytucyjna. Niech se wyją - trzeba robić swoje nie w imię popularki tylko
          > odpowiedzialności za państwo.

To najczęstsze usprawiedliwienia wszystkich dyktatorów.

--
          • jabbaryt Re: W rozumieniu konstytucji to nie będą wybory. 07.04.20, 10:23
            można wprowadzić stan wyjątkowy na parę miesięcy i w 3 miesiące po jego zakończeniu ogłosić wybory. Niezależnie czy jest to legalne czy nie, oznacza to że wybory prezydenckie będą miały miejsce w epicentrum kryzysu wywołanego epidemia a kampania wyborcza będzie prowadzona w trakcie epidemii. To oznacza absolutny paraliż decyzyjny państwa. Dlatego wybory należy albo przeprowadzić jak najszybciej tak aby wybrany prezydent mógł w czasie najgorszych miesięcy akceptować trudne decyzje. Albo przełożyć wybory na czasy po kryzysie ekonomicznym kiedy wszystko wróci do normy. Wtedy obecny prezydent tez będzie mógł podejmować trudne decyzje i nie przejmować się kampanią. Kaczyński myśli jak mąż stanu.W przeciwnym razie będzie taniec populizmu na grobach i łóżkach szpitalnych. Niestety w Polsce nie ma odpowiedzialnej opozycji tylko stado gangsterów prących do koryta po trupach.
            • eiran Re: W rozumieniu konstytucji to nie będą wybory. 07.04.20, 10:41
              jabbaryt napisał:

> można wprowadzić stan wyjątkowy na parę miesięcy i w 3 miesiące po jego zakończ
              > eniu ogłosić wybory. Niezależnie czy jest to legalne czy nie, oznacza to że wyb
              > ory prezydenckie będą miały miejsce w epicentrum kryzysu wywołanego epidemia a
              > kampania wyborcza będzie prowadzona w trakcie epidemii.

Co wy właściwie bredzicie, tow. kabbaret? Po pierwsze, nie stan wyjątkowy, tylko stan klęski żywiołowej. Epidemia jest explicite wymieniona w ustawie o stanach nadzwyczajnych jako jedna z możliwych klęsk żywiołowych. Jeśli po upłynięciu czasu, na który zostanie wprowadzony stan klęski żywiołowej, epidemia będzie wciąż trwać, to logiczną konsekwencją jest przedłużenie klęski żywiołowej na kolejny okres, co może zrobić prezes Rady Ministrów jednym podpisem. Dopiero po wygaśnięciu epidemii, kiedy przesłanki stanu klęski żywiołowej ustaną, długopis premiera nie podpisze kolejnego przedłużenia i od tego momentu rozpoczyna się bieg czynności związanych z wyborem prezydenta, w tym kampania wyborcza.

To oznacza absolutny pa
              > raliż decyzyjny państwa. Dlatego wybory należy albo przeprowadzić jak najszybc
              > iej tak aby wybrany prezydent mógł w czasie najgorszych miesięcy akceptować tru
              > dne decyzje. Albo przełożyć wybory na czasy po kryzysie ekonomicznym kiedy wszy
              > stko wróci do normy. Wtedy obecny prezydent tez będzie mógł podejmować trudne d
              > ecyzje i nie przejmować się kampanią.

Więc uważacie, tow. kabbaret, że w tej chwili prezydent z tego powodu nie podejmuje trudnych decyzji, że przejmuje się kampanią?

> Kaczyński myśli jak mąż stanu.W przeciwny
              > m razie będzie taniec populizmu na grobach i łóżkach szpitalnych. Niestety w Po
              > lsce nie ma odpowiedzialnej opozycji tylko stado gangsterów prących do koryta p
              > o trupach.

Taniec populizmu na grobach to to, co uprawia Kaczyński. Demonstracyjnie przemieszczający się po Sejmie bez maski czy choćby rękawiczek, podający rękę każdemu ze swoich napotkanych podwładnych, co do którego uzna to za stosowne, szepcący na uszko (i dzielący się przy okazji aerozolem swojecho oddechu) posłowi Schreiberowy i opowiadający na antenie publicznych mediów, że wszystko jest świetnie zabezpieczone, a Totalna Opozycja jak zwykle panikuje.

--
              Duda1972-2020
          • buldog2 Re: W rozumieniu konstytucji to nie będą wybory. 07.04.20, 16:25
            Nawet nie to, i była ta okoliczność już omawiana. W stanie nadzwyczajnym państwo pokrywa wyłącznie straty za zarekwirowany sprzęt itd., nie pokrywa strat wynikłych z przestojów, niemożliwości wykonania umów itd. Ewentualne roszczenia wobec państwa mogą być o kilka rzędów większe bez stanu nadzwyczajnego, a tu chodzi wyłącznie o wygranie "wyborów" prezydenta Dudy, czy może raczej wyborów Dudy na prezydenta.

--
            Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
            Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
            Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas - piter125k, PIS Bùten z tobą!
        • kawa_poranna1 Re: W rozumieniu konstytucji to nie będą wybory. 07.04.20, 03:18
          jabbaryt napisał:

> Ten gniot zwany konstytucją nie pozwala na przesunięcie wyborów. W obliczu nadc
          > hodzącego kryzysu trzeba wybrać władzę. Nie jest powiedziane że Duda wygra te w
          > ybory. Sytuacja jest poebana wszystko może się wydarzyć. Trzeba wybrać prezyden
          > ta w terminie bo później może być chaos i kryzys. Opozycja jest gorsza od tej z
          > arazy. Oni tylko widzą tylko na horyzoncie koryto a jedyny termin możliwy który
          > widzą to taki kiedy jak wyliczyli sobie będzie apogeum kryzysu. Reszta będzie
          > niekonstytucyjna. Niech se wyją - trzeba robić swoje nie w imię popularki tylko
          > odpowiedzialności za państwo.
          A co wybranie lub niewybranie Dudy zmienia?
          Większość czasu i tak spędzał na gospodarskich wizytach, na nartach wpadając podpisać co mi kazali>
          A teraz popatrz jakby go szlag trafił - nic by się nie zmieniło bez niego, żadna wartość dodana.
        • man_sapiens Re: W rozumieniu konstytucji to nie będą wybory. 07.04.20, 09:54
          jabbaryt napisał:

> Ten gniot zwany konstytucją nie pozwala na przesunięcie wyborów.

Jak widać pisiaki marzą o konstytucji Korei Północnej.

Konstytucja pozwala rządowi w razie klęski żywiołowej - a epidemia jest klęską żywiołową - ogłosić stan klęski żywiołowej i wtedy wybory są przesuwane automatycznie. Sejm może taki stan przedłużyć.
          Ale to nie gwarantowałoby łupu politycznym szabrownikom w rodzaju Andrzeja D. czy Jarosława K., bo szabruje się najlepiej w czasie wojennego zamieszania. No to Wydział Propagandy KC PiS wymyśla uzasadnienia: "w poczuciu odpowiedzialności", "dla uniknięcia kryzysu", "potrzebny silny prezydent" (to o Andrzeju D., gdyby ktoś nie wiedział :D ) itd.

Uzasadnienie jest tymczasem jedno: władza lub stołki dla szabrowników.

--
          50 000+ Wystarczy nie kraść - i nie kradną, biorą jak swoje. Teraz już 2 miliardy+
    • inocom Przez całe życie rozważałem kto będzie lepszym 07.04.20, 00:03
      Przez całe życie rozważałem kto będzie lepszym dla PL
      W dupie to mam.
      Kto będzie lepszym dla mnie.

Oto jest pytanie.

--
      "Stůjte v poznané pravdě, která vítězí nade vším a sílu má až na věky" AD 1415 (z dopisu Jana Husa z kostnického vězení Pražské univerzitě). Cit. z projevu V. Havla na konferenci o M. J. Husovi ve Vatikánu 1999. old.hrad.cz/president/Havel/speeches/1999/1712.html
    • matylda1001 Re: W rozumieniu konstytucji to nie będą wybory. 07.04.20, 00:40
      Nie zamierzam przykładać ręki do tej szopki. Nie mam zamiaru ani niczego wyjmować ze skrzynki ani nic do niej wrzucać, powiedzmy że zginął mi kluczyk ;) Konstytucja gwarantuje mi udział w tajnych wyborach i tego będę się trzymała na rozprawie sądowej kiedy będą mnie wsadzać na trzy lata :D

--
      wyPAD 2020
      • boblebowsky Re: W rozumieniu konstytucji to nie będą wybory. 07.04.20, 00:54
        matylda1001 napisała:

> Nie zamierzam przykładać ręki do tej szopki. Nie mam zamiaru ani niczego wyjmow
        > ać ze skrzynki ani nic do niej wrzucać, powiedzmy że zginął mi kluczyk ;) Konst
        > ytucja gwarantuje mi udział w tajnych wyborach i tego będę się trzymała na rozp
        > rawie sądowej kiedy będą mnie wsadzać na trzy lata :D
        >

Ja też bojkot. Co da karania za nie oddany głos to tylko medialna szopka:)

--
    • meflstofeles Re: W rozumieniu konstytucji to nie będą wybory. 07.04.20, 00:51
      A kto to niby stwierdzi ?
      TK, PKW, Profesor Gersdorf, której kadencja kończy się 30. kwietnia, ci biedni szeregowi sędziowie, którzy jako jedyni byli gotowi coś faktycznie zaryzykować ?
      Pisi zrobią te wybory i Duduś je wygra, było słuchać Kwacha:
      oko.press/gowin-kwasniewski-namawia-opozycje-na-przyjecie-mego-pomysly-kwasniewski-to-nie-jest-prawda/

Moją kartę zje pies -:)
    • no-popis Re: W rozumieniu konstytucji to nie będą wybory. 07.04.20, 11:11
      boblebowsky napisał:

> Prof. Ryszard Pi
      > otrowski, W rozumieniu konstytucji to nie będą wybory

>
      >
      > Dużo argumentów tam pada. Dodam tylko od siebie jeszcze jeden, brak tajność gło
      > sowania, co gwarantuje nam konstytucja. Chyba tylko pajac chciałby być prezyden
      > tem wybranym w takich wyborach. Jeden pewniak już jest.
      Głos Piotrowskiego jest ważnym głosem.

--
      Symboliczny koniec Gazety Wyborczej miał miejsce z dniem publikacji : „Włosi to naród osłów. Nie bądźmy jak Włosi”. To już jest brukowiec.
    • no-popis a tymczasem w TK zmiany, zmiany, zmiany .... 07.04.20, 11:17
      Wczoraj sejm wybrał nowego członka Trybunału Konstytucyjnego.
      Zmiany, zmiany, zmiany ....
      Typowa dla POPiSu kadra.
      Dawniej aktywista szczebla wojewódzkiego Socjalistycznego Związku Studentów Polskich.
      Następnie nawrócił się w czasach Smoleńska i został przewodniczącym komitetu budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego , następnie wstąpił do PiS jak PiS wygrał wybory, dostał różnych fuch za około 30.000zł , w zamian wystartował na przegranej pozycji jako kandydat na prezydenta Szczecina no i ....jak każdy stawiający pomniki Lecha Kaczyńskiego otrzymał nagrodę.
      --
      Symboliczny koniec Gazety Wyborczej miał miejsce z dniem publikacji : „Włosi to naród osłów. Nie bądźmy jak Włosi”. To już jest brukowiec.
    • stanpan Bingo! 07.04.20, 11:28
      boblebowsky napisał: . Chyba tylko pajac chciałby być prezyden
      > tem wybranym w takich wyborach. Jeden pewniak już jest.
      >

--
      www.youtube.com/watch?v=s5TnSF04RCE&feature=youtu.be
      Tak, to ja zapijaczony_ryj,. na FK od co najmiej piętnastu lat!
    • buldog2 Re: W rozumieniu konstytucji to nie będą wybory. 07.04.20, 15:26
      To nie będą wybory.
      To będą wybory Dudy na pisprezydenta. Po co zawracać tym głowę nam?

--
      Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
      Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
      Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas - piter125k, PIS Bùten z tobą!
    • m.c.hrabia Re: W rozumieniu konstytucji to nie będą wybory. 07.04.20, 15:33
      no i co z tego, milicję ma w łapach bandyta ułaskawiony, więc Piotrowski może cmoknąć psychopatę żoliborskiego w "konstytucję",
      dzisiaj słyszałem jakiegoś komisarza stanu wojennego o mandatach za mycie samochodu, że oni tylko przestrzegają prawa, ostatni raz takie teksty słyszałem na rogatkach miasta , kiedy zomowcy chcieli mi skonfiskować pół świniaka, w roku pańskim 1992.

--
      Patrząc na zarazę oczyma wierzącego, nie sposób zatem nie zauważyć, ile dobra się dokonuje. Europa chce, czy nie, nawraca się w ten Wielki Post 2020”

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka