Dodaj do ulubionych

Czas na ustawę Prawo kalendarzowe

09.04.20, 22:11
I trzeba się wziąć za nią szybko, bo senat na pewno będzie oceniał ją przez 30 dni. A tu trzeba niezwłocznie przesunąć dzień 10 maja 2020 na inny termin:

Wybory jednak 10 maja?

W skrócie chodzi o to, że podpisy poparcia dla kandydatów na prezydenta zgodnie z przepisami zbierane były na formularzach zawierających tekst: Udzielam poparcia kandydatowi na prezydenta [tu nazwisko kandydata] w wyborach zarządzonych na dzień [tu data wyborów, w tym przypadku 10.V.2020]

Tak więc w wyborach zarządzonych na inny dzień niż 10 maja br. te podpisy nie są ważne. A jeśli kandydaci nie zbiorą wymaganej liczby ważnych podpisów z poparciem na dzień zarządzonych wyborów, to nie mogą startować.

Trzeba więc niezwłocznie przenieść 10 maja na inny termin. To jest wykonalne i był już precedens - reforma kalendarza wprowadzona przez papieża Grzegorza XIII w 1582 r. wymagała skorygowania rachuby czasu o 10 dni. Papież zarządził wówczas, że po dacie 4.X.1582 następny dzień będzie nosił datę 15.X. Myślę że jeśli mógł to zrobić papież ponad cztery wieki temu, to nic nie stoi na przeszkodzie by Sejm RP też mógł przenieść 10.V.2020 na inny, bardziej dogodny termin.
--
Pozdrawiam
Speedy
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka