Dodaj do ulubionych

Kwarantanna dla książek

30.04.20, 22:58
Poddawanie książek kwarantannie, przesłony ochronne, zachęcanie do korzystania z dostępnych zasobów on-line, dystans przestrzenny między pracownikami i wywieszka z określeniem maksymalnej liczbie odwiedzających placówkę jednocześnie – to niektóre z wytycznych dla bibliotek, do których dotarło Prawo.pl.

Ministerstwo Rozwoju zakończyło konsultacje wytycznych dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce, które konsultowało z Głównym Inspektorem Sanitarnym. Z wersji z 28 kwietnia do którego dotarło Prawo.pl, wynika, że wydzielone zostaną „drogi brudne”, tj. miejsca zwrotu książek, które będą poddawane kwarantannie, oraz „drogi czyste” dla książek wypożyczanych z biblioteki, które są po kwarantannie.

Rekomendacje przewidują odkładanie przyjętych książek na okres 14 dni do skrzyni, pudła, torby lub na wydzielone półki w magazynie, innym pomieszczeniu bądź regale. Odizolowane egzemplarze należy oznaczyć datą zwrotu i wyłączyć z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny, po tym okresie włączyć do użytkowania

Czytaj więcej na Prawo.pl:
www.prawo.pl/samorzad/poddawanie-ksiazek-kwarantannie-przeslony-ochronne-i-inne-srodki,499908.html
Ciekawe czy wirus jest rzeczywiście tak inteligentny i odróżnia książki od pakietu wyborczego?

--
- Sasin, a co wy tam drukujecie?
- Ja? Karty wyborcze. Ale jak Pan Prezes woli, to Glapiński drukuje pieniądze.
Obserwuj wątek
    • qinto Re: Kwarantanna dla książek 30.04.20, 23:11
      Ciekawe czy wirus jest rzeczywiście tak inteligentny i odróżnia książki od pakietu wyborczego?

Jestem pewien, że ten wirus szczególnie jest wrażliwy i złośliwy na pakiet wyborczy, on zmutował w tym zakresie na terytorium Polski, bo na Koreę Południową, jak dowodzą dane - nie!
      Wirus z jakim obecnie się borykamy - składa się -

z białka szczytowego (S), które jest odpowiedzialne za interakcję z receptorem na powierzchni komórki,
      RNA, czyli genomu wirusa,
      białka nukleokapsydu (N), które pełni dwie funkcje – chroni cząsteczkę RNA i aktywnie uczestniczy w modyfikacji procesów komórkowych i replikacji wirusa
      białka otoczki (E), które jest odpowiedzialne m.in. za formowanie wirionów,
      białka błonowego (M), jest głównym białkiem macierzy wirusa,
      białka dimeru esterazy hemaglutyniny (HE), które poprawia zdolność wirusa do rozprzestrzeniania się przez błony śluzowe.

To pewne, że PiS doprowadził do zmutowania tego wirusa. Tomasz Grodzki jako ekspert od kopert - nie może się mylić.

--
      pbs.twimg.com/media/EWPO8zzXYAAML5X?format=jpg&name=900x900
      • sverir Re: Kwarantanna dla książek 01.05.20, 10:36
        " To pewne, że PiS doprowadził do zmutowania tego wirusa. Tomasz Grodzki jako ekspert od kopert - nie może się mylić"

Grodzki, jak Grodzki, ale jeśli prawdą są zalecenia kwarantanny dla książek bibliotecznych, to widać Pinkasowi też się to udzieliło. No bo powiedz - skoro książka ma być na kwarantannie, to dlaczego pakiet wyborczy nie?

--
        • qinto Re: Kwarantanna dla książek 01.05.20, 15:45
          sverir napisał:

> " To pewne, że PiS doprowadził do zmutowania tego wirusa. Tomasz Grodzki jako e
          > kspert od kopert - nie może się mylić"
          >
          > Grodzki, jak Grodzki, ale jeśli prawdą są zalecenia kwarantanny dla książek bib
          > liotecznych, to widać Pinkasowi też się to udzieliło. No bo powiedz - skoro ksi
          > ążka ma być na kwarantannie, to dlaczego pakiet wyborczy nie?
          >

Wiesz, przemyślałem to i jednak ta propozycja nie jest głupia, sam chodziłem do biblioteki. Niektórzy żeby przerzucić stronę książki, ślinią palec. Na czytanie książki w rękawiczkach ochronnych nie mam ochoty, ale żeby wypełnić pakiet wyborczy, to je na chwilę założę, potem zdezynfekuję i umyje ręce, włożywszy przedtem kopertę np. do reklamówki.
          Co do pakietów wyborczych, wydaje mi się, że są już dwa tygodnie temu wydrukowane, przynajmniej na 10 marca będą mieć 14 dni kwarantanny.
          Ale nie będą zabójcze ani śmiercionośne, jak zachowa się zwykłą ostrożność.

--
          • no-popis Re: Kwarantanna dla książek 02.05.20, 08:15
            qinto napisał:

> sverir napisał:
            >
            > > " To pewne, że PiS doprowadził do zmutowania tego wirusa. Tomasz Grodzki
            > jako e
            > > kspert od kopert - nie może się mylić"
            > Wiesz, przemyślałem to i jednak ta propozycja nie jest głupia, sam chodziłem do
            > biblioteki. Niektórzy żeby przerzucić stronę książki, ślinią palec. Na czytani
            > e książki w rękawiczkach ochronnych nie mam ochoty, ale żeby wypełnić pakiet wy
            > borczy, to je na chwilę założę, potem zdezynfekuję i umyje ręce, włożywszy prze
            > dtem kopertę np. do reklamówki.
            > Co do pakietów wyborczych, wydaje mi się, że są już dwa tygodnie temu wydrukowa
            > ne, przynajmniej na 10 marca będą mieć 14 dni kwarantanny.
            > Ale nie będą zabójcze ani śmiercionośne, jak zachowa się zwykłą ostrożność.
            Szach i mat !
            Już odpuść quinto i nie kop leżącego. Miej styl.

--
            Być może przestanę PO-frustratów na tym forum komentować.To często są sprawy dla psychoanalityka lub nawet psychiatry patologa w niektórych przypadkach. To chyba skutek psychologicznej traumy, którą wywołał rok 2015 lub brak pieniędzy, które 8 lat łatwo przychodziły.
    • snajper55 Re: Kwarantanna dla książek 01.05.20, 00:36
      sverir napisał:

> Rekomendacje przewidują odkładanie przyjętych książek na okres 14 dni do skrzyn
      > i, pudła, torby lub na wydzielone półki w magazynie, innym pomieszczeniu bądź r
      > egale.

Uważam, że gazety dostarczane do kiosków też powinny być odkładane na 14 dniową kwarantannę.

S.
      --
      Ave, Praeses, morituri te salutant! (by witek.bis)
        • qinto Re: Kwarantanna dla książek 01.05.20, 07:30
          adria231 napisała:

> Wirus jest bardzo inteligentny. Na książkach przebywa aż 14 dni, a na pakiecie
          > wyborczym tylko 24 godziny.
          > W każdym bądź razie odbiorę pakiet wyborczy, jak książkę - po 14 dniach.
          >

Taa,....wirus jest inteligentny, całą swoją inteligencję odziedziczył po rodzicach.

--
          • qinto Re: Kwarantanna dla książek 01.05.20, 07:42
            adria231 napisała:

> A do rzeczy : moja biblioteka jest nadal zamknięta. Dobrze, że mam zapas audiob
            > ooków sprzed zarazy.

Będziesz korzystać z biblioteki jak je otworzą? Przecież to będą "śmiercionośne książki" - pomyśl, tylko ile ludzi, dotykało każdą stronę książki.

--
        • kawa_poranna1 Re: Kwarantanna dla książek 01.05.20, 15:31
          adria231 napisała:

> Wirus jest bardzo inteligentny. Na książkach przebywa aż 14 dni, a na pakiecie
          > wyborczym tylko 24 godziny.
          > W każdym bądź razie odbiorę pakiet wyborczy, jak książkę - po 14 dniach.
          >
          Pracownik firmy kompletującej pakiety wyborcze zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala

I co teraz z tymi skażonymi pakietami wyborczymi?
          Na 14 dni na pół.kę?
          Ile ich na półkę - wszystkie czy połowę?
          Którą połowę?
          Tę mniejszą czy tę większą połowę?
          To jak teraz będzie?
    • behemot17-13 Re: Kwarantanna dla książek 01.05.20, 07:27
      Jeśli można robić zakupy w sklepie spożywczym, to można zrobić wybory tradycyjne, nie kopertowe.

--
      "po co iść tropem tego, co się już skończyło ?" <*> ci co weszli na szczyt, widzieli świat z góry. niestety, niektórzy zamiast zejść powoli, stoczyli się na łeb i szyję.<*> "Przód tej wypowiedzi leci do tyłu czyli bokiem w dół czy jakoś tak."
      • no-popis Re: Kwarantanna dla książek 01.05.20, 07:32
        behemot17-13 napisał:

> Jeśli można robić zakupy w sklepie spożywczym, to można zrobić wybory tradycyjn
        > e, nie kopertowe.
        Też tak uważam.

--
        Być może przestanę PO-frustratów na tym forum komentować.To często są sprawy dla psychoanalityka lub nawet psychiatry patologa w niektórych przypadkach. To chyba skutek psychologicznej traumy, którą wywołał rok 2015 lub brak pieniędzy, które 8 lat łatwo przychodziły.
      • snajper55 Re: Kwarantanna dla książek 01.05.20, 21:22
        behemot17-13 napisał:

> Jeśli można robić zakupy w sklepie spożywczym, to można zrobić wybory tradycyjn
        > e, nie kopertowe.

Nie można bo tylko kopertowe gwarantują Dudusiowi zwycięstwo.

S.
        --
        Ave, Praeses, morituri te salutant! (by witek.bis)
    • m.c.hrabia Re: Kwarantanna dla książek 01.05.20, 07:57
      Rekomendacje przewidują odkładanie przyjętych książek na okres 14 dni

ciekawe na jakie badania naukowe powołuje się szumowina

--
      Patrząc na zarazę oczyma wierzącego, nie sposób zatem nie zauważyć, ile dobra się dokonuje. Europa chce, czy nie, nawraca się w ten Wielki Post 2020”
      • qinto Re: Kwarantanna dla książek 01.05.20, 08:13
        m.c.hrabia napisał:

> Rekomendacje przewidują odkładanie przyjętych książek na okres 14 dni
        >
        > ciekawe na jakie badania naukowe powołuje się szumowina
        >

Niech zgadnę....na specjalistę od śmiercionośnych kopert?

--
    • behemot17-13 Re: Kwarantanna dla książek 01.05.20, 08:31
      Generalnie brak spójności w tym rządzie, straszny burdel myślowy mają. Kwarantanna dla książek, a tymczasem pakiet se hula po miastach i wsiach.Kto robi opinie dla rządu? Czy oni tam się kontrolują, czy po prostu produkują makulaturę bo coś trzeba nagryzmolić?

--
      "po co iść tropem tego, co się już skończyło ?" <*> ci co weszli na szczyt, widzieli świat z góry. niestety, niektórzy zamiast zejść powoli, stoczyli się na łeb i szyję.<*> "Przód tej wypowiedzi leci do tyłu czyli bokiem w dół czy jakoś tak."
      • qinto Re: Kwarantanna dla książek 01.05.20, 15:49
        behemot17-13 napisał:

> Generalnie brak spójności w tym rządzie, straszny burdel myślowy mają. Kwaranta
        > nna dla książek, a tymczasem pakiet se hula po miastach i wsiach.Kto robi opini
        > e dla rządu? Czy oni tam się kontrolują, czy po prostu produkują makulaturę bo
        > coś trzeba nagryzmolić?
        >

Wczoraj też podobnie myślałem, ale dzisiaj ten pomysł kwarantanny nie wydaje mi się głupi czy zbyteczny.
        Co do pakietów? - pewnie już są dawno wydrukowane , przynajmniej wydaje mi, że ten okres kwarantanny zostanie dochowany. Ale w razie problemów możesz do mnie walić jak w dym diabełku, powiem ci jak zachować należytą ostrożność aby te koperty nie stały się śmiercionośne jak mówił w swym orędziu ekspert od kopert.

--
          • qinto Re: Kwarantanna dla książek 01.05.20, 20:49
            adria231 napisała:

> Przecież te pakiety będą dopiero dostarczane do naszych skrzynek pocztowych. C
            > zy macie pewność że
            > ktoś nie załączy do nich prezenciku ?

Dlaczego mówisz do mnie "czy macie pewność"?
            Jeżeli chodzi o "prezencik" - to chyba nie masz na myśli, kopertę a w niej pieniądze.
            OK, ja mogę ci opisać jak należy w sposób bezpieczny, otworzyć kopertę, wyciągnąć kartę do głosowania, kartę z danymi etc. Po prostu na ten czas załóż rękawiczki ochronne, potem po zaklejeniu koperty, zdejmij rękawiczki i je wyrzuć i natychmiast zdezynfekuj ręce płynem i popraw umyciem rąk.
            Wówczas koperta nie będzie "śmiercionośna".

--
        • sverir Re: Kwarantanna dla książek 02.05.20, 00:58
          "Co do pakietów? - pewnie już są dawno wydrukowane , przynajmniej wydaje mi, że ten okres kwarantanny zostanie dochowany"

Po wydrukowaniu tak. A po dostawie na pocztę? A po doręczeniu do skrzynek? To już w sumie 28 dni. A przecież wybory za dni osiem.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka