Dodaj do ulubionych

Czy Prezydent Duda dopuścił do masowych zgonów?

04.05.20, 21:09
Pewien student przekazał mi dość ciekawe informacje dotyczące nie przekazania 2mld zł na onkologie przez Prezydenta Dudę(czyli podpisanie ustawy dla medii publicznych).W skrócie za 2mld zł można wykonać 12,5 mln badań HLA(zgodność genetyczna dawcy).Koszt badania to 160 zł więc to się zgadza.Czyli badań na które nie ma pieniędzy a bez których nie można sprawdzić przydatności szpiku kostnego który można podać choremu.Ponieważ w Polsce na białaczkę umrzeć może 12,5mln osób na przestrzeni ponad 100 lat to znaczy że nie wykorzystanie tych pieniędzy w przyszłości spowoduje taką ilość zgonów.Można dokonać przeliczeń zgonów nie tylko na białaczkę ale również wliczając inne nowotwory.Wtedy 12,5 mln zgonów następuje dużo szybciej ale nie znam szczegółów.Wygląda to tak jakby takie posunięcie polityczne było groźniejsze od koronawirusa.Nie znam się dokładnie na tym ale to co mogłem sprawdzić w internecie to się zgadza i wygląda prawdopodobnie.Może trochę niepotrzebnie mnie to zirytowało ponieważ dwa lata temu ktoś z rodziny zmarł mi na białaczkę ale chętnie posłucham kogoś kto ma o tym jakieś poważniejsze pojęcie?
Obserwuj wątek
  • qqazz Re: Czy Prezydent Duda dopuścił do masowych zgonó 04.05.20, 21:33
   Nie spowoduje takiej ilości zgonów ponieważ szansa znalezienia dawcy dla konkretnego chorego w konkretnym czasie jest niewielka. Owszem ilość badań ją zwiększa, ale to nie jest tak ze jeżeli zrobimy 12,5 mln więcej badań to znajdziemy dawców dla wszystkich chorych, owszem znajdziemy ich więcej ale bez przesady, nie każdy zbadany może zostać dawcą dla kogoś kto potrzebuje przeszczepu.


   pozdrawiam
     • taniarada Ten uratował 04.05.20, 22:01
      aga-kosa napisała:

      > Thomas Keneally (ur. 1935) – australijski pisarz.
      > Godzina życia to też życie.
      > Ten, kto ratuje życie jednego człowieka, ratuje cały świat.
      >
      aga
      Strach iść do szpitala na operacje jak lekarze zarażają . Co za czasy .Skończyły się priorytety,gonitwa dnia codziennego i pieniądz .Taki błyszczący krążek.Trzymaj się Aga.
     • peace2u Re: Czy Prezydent Duda dopuścił do masowych zgonó 04.05.20, 22:04
      skoro temat odbiegl dzieki piesowi od tego poczatkowego to odniose sie do waszych madrosci:
      www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/5-letni-hitler-mogl-zginac-w-rzece-uratowal-go/l29q86g
      Była zima 1894 roku. W małym mieście Passau Adolf Hitler bawił się z innymi dziećmi nad rzeką Inn. Nagle wpadł do lodowatej wody
      Kto wie jakby potoczyły się losy świata, gdyby nie Johann Kuehberger, który uratował małemu Adolfowi życie. Ten przyszły duchowny, bez zastanowienia wskoczył do rzeki i wyciągnął zmarzniętego Hitlera na brzeg.
        • taniarada Re: Czy Prezydent Duda dopuścił do masowych zgonó 04.05.20, 22:32
         pies.na.czarnych napisała:

         > > skoro temat odbiegl dzieki piesowi
         >
         > Co ci odbiegło? Włącz myślenie i może zrozumiesz co mialem na myśli odpowiadają
         > c brunatnemu.
         >
         Napisał ci tylko krótką opowiastkę Epizod z życia młodego Adolfa opisywany jest również w książce “‘Out of Passau- Leaving a City Hitler Called Home“, pióra Anny Elisabeth Rosmus, która pisze, że “W 1894 roku, podczas zabawy z grupką innych dzieci, Adolf wpadł do rzeki. Strumień był silny, a woda lodowata, jednak szczęśliwie syn właściciela domu, w którym Adolf mieszkał, wskoczył do wody i uratował go”. Pani Rosmus pisze, że “Wszyscy w Passau znali tę historię.” Dodaje też, że “Inne historie mówiły o nim, że nigdy nie nauczył się pływać i potrzebował okularów.Ty nie masz w sobie takich darów.
   • marcoalepolo Re: Czy Prezydent Duda dopuścił do masowych zgonó 05.05.20, 12:55
    qqazz napisał:

    > Nie spowoduje takiej ilości zgonów ponieważ szansa znalezienia dawcy dla konkre
    > tnego chorego w konkretnym czasie jest niewielka. Owszem ilość badań ją zwiększ
    > a, ale to nie jest tak ze jeżeli zrobimy 12,5 mln więcej badań to znajdziemy da
    > wców dla wszystkich chorych, owszem znajdziemy ich więcej ale bez przesady, nie
    > każdy zbadany może zostać dawcą dla kogoś kto potrzebuje przeszczepu.
    >
    >
    > pozdrawiam
    >


    Masz rację.Nie napisałem czegoś bardzo istotnego.Część zbadanych osób nie zostaje dawcami.Student twierdził że na przestrzeni 100 lat można byłoby wykorzystać ok.80% dawców a na przestrzeni 10 lat ok.50%.Ale i tak ilość zgonów jest ogromna i wymordowanie całej Warszawy to byłaby mniejsza zagłada.Przyznam szczerze że nie potrafię jednak znaleźć w internecie informacji o ilości wykorzystanych badań w stosunku do ilości przebadanych
    • marcoalepolo Re: Czy Prezydent Duda dopuścił do masowych zgonó 07.05.20, 21:04
     Nie wiem czy kogoś poważniej zainteresował ten temat ale pozwolę sobie dodać jeszcze że rozmawiałem z tym studentem i te 80 procent dawców w przeciągu 100 lat jest bardzo teoretyczna ponieważ wielu z nich umrze zanim pojawi się właściwy pacjent.W praktyce byłoby to pewnie z 60 %.
     W każdym bądź razie jeżeli jeszcze kiedykolwiek w przyszłości jacyś politycy czy to ktokolwiek z PIS czy z opozycji będzie podejmował podobną decyzję to trzeba ich dobrze dopilnować aby nikt z naszego pokolenia ani pokolenia naszych dzieci nie musiał tak masowo umierać jak po tym posunięciu.
     Rzekomo na Dudę głosował bardzo duży odsetek ludzi starszych czyli tych którzy są najbardziej narażeni na nowotwory a więc zagłosowali sobie oni sami na swoją szybszą śmierć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka