Dodaj do ulubionych

Szumowski o zakażeniach na Śląsku: Gdyby nie one,

11.05.20, 08:34
Szumowski o zakażeniach na Śląsku: Gdyby nie one, mielibyśmy tendencję spadkową

Gdyby nie umierali to by żyli.
Co to za argumentacja?
Obserwuj wątek
   • manhu Re: Szumowski o zakażeniach na Śląsku: Gdyby nie 11.05.20, 13:30
    Mógł powiedzieć, że wszędzie spada poza Śląskiem.

    Ważniejsze sprawy o których powiedział to:
    -ponad 97 proc. zakażonych w kopalniach przechodzi chorobę bezobjawowo
    -ok. 1-2% Polaków przechorowało już tę chorobę (czyli 400-800 tys).

    Taka jest prawda, ogromnej większości ludzi nic nie grozi i nawet tego nie zauważą, ale i tak roznoszą chorobę na te drobne procenty które to zauważą i to bardzo mocno. Do odporności stadnej 70% zachoruje rzędu 30 mln Polaków, gigantyczna większość tego nie zauważy, a umrze 30-140 tys. I tu jest pytanie czy warto walczyć, bo w Chinach znowu zamknęli miasto. Nie możemy siedzieć 2 lata w kwarantannie. Nikt w życiu prywatnym nie leczy się tak drogo, starsze osoby wolą umrzeć i zostawić spadek zamiast przehulać wszystko i zostawić dzieci z długami na 30 lat, niż pożyć ten rok dłużej.
   • kawa_poranna1 Re: Szumowski o zakażeniach na Śląsku: Gdyby nie 11.05.20, 08:44
    Gdyby, zgodnie z prawem wprowadzono Stan Klęski żywiołowej ...
    Gdyby, zgodnie z faktami, podawano rzetelnie dane o zachorowaniach ...
    Gdyby, nie "grano na epidemii" jak na katastrofie smoleńskiej ...
    Gdyby, nie wprowadzano bezprawnych zakazów a starano się obiektywnie ograniczyć możliwość rozwoju zakażeń i zablokowano teorie lekceważące zagrożenie - patrz: wypowiedzi o lodzie w majtkach, lekceważenie noszenia maseczek, stanowisko niektorych przedstawicieli KK, itp. ...
    Gdyby ....babcia miała wąsy :-) ... a nierząd był Rządem .....
    • horpyna4 Re: Szumowski o zakażeniach na Śląsku: Gdyby nie 11.05.20, 08:58
     I gdyby głupota miała skrzydła, to decydenci fruwaliby jak orły.

     Przecież mamy cholerne zapasy węgla; w tej sytuacji należało wstrzymać wydobycie w większości kopalń, albo we wszystkich. Pracowników odpowiedzialnych za utrzymanie stanu używalności kopalni jest trochę, ale nie musieliby wtedy jeździć windami w takim stłoczeniu, a poza tym używaliby porządnych środków ochrony osobistej. No i starczyłoby dla nich testów.

     Ale ważniejsze było udawanie, że epidemia się kończy i można przeprowadzić szybko wybory.
  • j-k klamstwo - jak w calej UE. 11.05.20, 08:57
   kawa_poranna1 napisała:
   > Co to za argumentacja?   klamstwo - jak w calej UE.

   - zarazonych coraz wiecej - ale: "sytuacja sie juz nie pogarsza"...

   bo wskaznik readmisji jest na poziomie 1,0...
   • kawa_poranna1 Re: klamstwo - jak w calej UE. 11.05.20, 09:13
    Panie ministrze, gdybać to sobie mogą szwagier ze szwagrem przy niedzielnej wódce.
    Od ministra zdrowia oczekiwałabym trochę więcej rozsądku.

    Zacznijmy od tego, że kto pozwolił kopalniom pracować w normalny sposób w czasie pandemii?
    Czyżby Minister Aktywów Państwowych taki kompetentny?
    To już nie pierwszy raz, kiedy dowodzi swojego mistrzostwa zarządzania.
    Może podpatrzyłby, jak poradziły sobie prywatne firmy.
    I nie mówię o korporacjach z białymi kołnierzykami, ale np. o PKP Energetyka, które Pańscy koledzy chcieli jeszcze w styczniu zrepolonizować, ale ambasador USA kazała się odpiep***ć.

    Ale nie można utrudnić życia górnikowi, bo to wyborca Dudusia, prawda?
    I łatwiej go przekonać, że tę pandemię to pambuk zesłał, a kochany rząd zrobił wszystko co mógł, żeby dalej wydobywać nikomu niepotrzebny węgiel.

    Fakty są takie: sytuacja na Śląsku jest katastrofalna, ale mimo to nie wprowadzono żadnej kontroli liczby zachorowań.
    Nie ma większej liczby testów, nie ma stanu klęski żywiołowej, nie ma ograniczenia w przemieszaniu, nie ma nic. Równie dobrze za chwilę zakażeni mogą się swobodnie przemieścić do Krakowa, Warszawy, Łodzi, bo nikt im tego nie zabroni.

    Jedyna pociecha z tego taka, że może pewien napuchnięty polityk zakazi się na wiecu wyborczym.
    Spasł się przez te 5 lat, to i pewnie nadciśnienie ma.
    On tak lubi sobie selfie robić z ludem i tweetować w nocy.
    Z Leśnym Ruchadłem.
  • eiran Re: Szumowski o zakażeniach na Śląsku: Gdyby nie 11.05.20, 09:47
   Generalnie, gdyby nie Śląsk i dodatkowo Mazowsze, to zakażonych byłoby o połowę mniej. A gdyby odjąć wszystkie województwa i zostawić samo Lubuskie, to nie byłoby ofiar śmiertelnych. Wydawałoby się, że minister powinien wiedzieć, że górnictwo głębinowe to dodatkowe czynniki ryzyka, którym trzeba przeciwdziałać. Ale nie - kopalnie działają bez większych zmian, natomiast na dwa tygodnie zamykane są lasy w całym kraju, bo prywatna telewizja wyemitowała reportaż z przepełnionego parkingu na obrzeżach Puszczy Kampinoskiej.
  • man_sapiens Gdyby na Śląsku nie przestała działać propaganda 11.05.20, 10:34
   Na Śląsku górnicy wymusili testowanie wszystkich pracujących w kopalniach. Górnicy to tylko część pracujących na Śląsku, mniej niż 10%. Ale zakłociło to propagandowe kłamstwa Szumowskiego i mamy wzrost - wyraźny - liczby zachorowań.

   Gdzie indziej w Polsce, poza Śląskliem, system łgarstw wokół koronawirusa działa dalej bez zakłóceń. Testów robimy bez porównania mniej niż europejskie kraje, które jak np. Norwegia czy Austria świetnie sobie radzą z pandemią. Ale w Polsce-PiS podstawą ustroju jest wyższość propagandy nad dobrem obywateli. Dlatego testów robimy nie tylko mało ale coraz mniej (i to pomimo skoku testów wykonanych na Śląsku). Bo więcej testów to informacja o większej ilości chorych. A przecież propaganda ma być taka, że wirus przestał być groźny i wybory mogą się odbyć w sasinowej organizacji. Przecież te sasinowe wybory będą już wkrótce, pewnie za 1,5 miesiąca i ich sasinowy system, pozwalający na łatwe sfałszowanie wyników pozostaje.

   W Polsce śmiertelność na SARS-Cov-2 jest niemal 10-krotnie wyższa niż w innych krajach. to tylko w części dlatego, że poziom organizacji i finansowania naszego lecznictwa jest tragiczny. to przede wszystkim dlatego, że fałszuje się dane zaniżając znacznie ilość faktycznie chorych. Szumowski nie tylko sińce pod oczami sobie domalowuje.
   • eiran Re: Gdyby na Śląsku nie przestała działać propaga 11.05.20, 10:42
    Krytyka poczynań Szumowskiego, miotającego się od ściany pomiędzy kolejnymi próbami odgadnięcia życzeń prezesa, jest rzecz jasna słuszna, ale twierdzenie "W Polsce śmiertelność na SARS-Cov-2 jest niemal 10-krotnie wyższa niż w innych krajach" jest całkowicie gołosłowne. Śmiertelność jest w rzeczywistości znacznie niższa, ale nie ma to nic wspólnego z zasługami Szumowskiego.
    • ukos Re: Gdyby na Śląsku nie przestała działać propaga 11.05.20, 11:57
     eiran napisał:

     > twierdzenie "W Polsce śmiertelność na SARS-Cov-2 jest niemal
     > 10-krotnie wyższa niż w innych krajach" jest całkowicie gołosłowne.
     > Śmiertelność jest w rzeczywistości znacznie niższa

     Jemu chodzi o stosunek liczby zgonów do liczby stwierdzonych zakażeń, który w Polsce jest istotnie wyższy niż w wielu innych krajach, co jest wynikiem małej liczby testów. Po prostu łatwiej wykryć śmierć niż bezobjawowe zakażenie. Te ostatnie wyłapuje się dzięki dużej liczbie testów. W rzeczywistości śmiertelność (stosunek liczby zmarłych do zakażonych) jest prawdopodobnie na podobnym poziomie co gdzie indziej, tylko wykrywa się mniejszą część bezobjawowych niż tam. Dzięki izolacji to na razie nie prowadzi do wybuchu epidemii na skalę taką jak we Włoszech, ale nie ma chyba wiele czasu, żeby uchronić się przed takim biegiem wypadków jak na Śląsku. Jak się szybko nie zwiększy liczby testów, to Śląsk nie będzie wyjątkiem.
     • eiran Re: Gdyby na Śląsku nie przestała działać propaga 11.05.20, 12:09
      ukos napisał:
      Śmiertelność jest w rzeczywistości znacznie niższa
      >
      > Jemu chodzi o stosunek liczby zgonów do liczby stwierdzonych zakażeń, który w P
      > olsce jest istotnie wyższy niż w wielu innych krajach, co jest wynikiem małej l
      > iczby testów.

      To chyba nie jest prawda - u nas ten oficjalny współczynniki kształtuje się na poziomie 5% (803/206), to raczej poziom poniżej średniej, a już znacznie niżej niż w UK, Hiszpanii, Włoszech, czy prowadzącej odrębną politykę Szwecji. Choć rzecz jasna, oprócz małej liczby testów, znaczenie ma też sposób klasyfikowania przyczyn zgonu - u nas na Covid załapać się dużo trudniej niż w Belgii czy Francji.


      > Po prostu łatwiej wykryć śmierć niż bezobjawowe zakażenie.

      Co innego wykryć śmierć, co faktycznie nie jest trudne, a co innego zaklasyfikować Covid jako jej przyczynę.
  • asdfg2018 Re: Szumowski o zakażeniach na Śląsku: Gdyby nie 11.05.20, 12:26
   cyt
   " Polska pomoc medyczna dotarła w piątek do Watykanu. Z Polski przyjechały dwie ciężarówki z transportem maseczek, środków dezynfekcyjnych i innych materiałów medycznych. Jest to efekt rozmowy telefonicznej, jaką przed ośmioma dniami odbył prezydent Andrzej Duda z papieżem Franciszkiem.

   Jak poinformowało na swojej stronie internetowej biuro prasowe archidiecezji warszawskiej, dary składające się z tysięcy maseczek, żelów dezynfekcyjnych i kombinezonów, zostały przekazane na ręce jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego, który zajmie się ich dystrybucją.   "Trafią nie tylko do najbardziej potrzebujących, ale także do pracowników Stolicy Apostolskiej, Żandarmerii Watykańskiej i Gwardii Szwajcarskiej."
   Polsat News 09.05.2020

   Dlaczego rząd podarował Watykanowi prawie 1 mln maseczek i dziesiątki tysięcy płynów a nie przekazał tego na ratowanie Sląska i Zagłębia ? Ukarał kogoś ? O co tu chodzi ?
  • asdfg2018 Re: Szumowski o zakażeniach na Śląsku: Gdyby nie 11.05.20, 12:34
   !!!!!


   " 705 tys. sztuk masek jednorazowych, 30 tys. masek polskiej firmy Brubeck, 3,6 tys. sztuk płynu do dezynfekcji rąk o pojemności 5 litrów, 3,2 tys. sztuk płynu do dezynfekcji powierzchni o pojemności 5 litrów oraz 10 tys. sztuk kombinezonów ochronnych PKN ORLEN przekazał na rzecz Watykanu i Urzędu Dobroczynności Apostolskiej.

   Dary trafią do najbardziej potrzebujących, przebywających pod opieką Jałmużnika Papieskiego – Kardynała Konrada Krajewskiego. Środki ochrony otrzymają m.in. jednostki Żandarmerii Watykańskiej..."
   • ta Re: Szumowski o zakażeniach na Śląsku: Gdyby nie 11.05.20, 12:57
    Pan Obajtek na Twitterze napisał 8.05, że dary dotarły do Watykanu i zamieścił zdjęcie potężnych samochodów dostawczych na miejscu.
    Wymienił ich zawartość: 735 tysięcy masek, 34 tysiące litrów płynów odkażających i 10 tysięcy kombinezonów.

    Rządowa TVP podała w głównym wydaniu Wiadomości, że inicjatorem akcji darów dla Papieża i państwa Watykan był pan Duda Andrzej. Postanowił pomóc po rozmowie telefonicznej z Papieżem tydzień wcześniej.

    Po tej informacji sądziłam, że pojechały maseczki z papieru, które zrobiła w czynie społecznym małżonka Dudy Andrzeja przy jego pomocy i to byłby dar państwa Dudów. Tymczasem to polscy podatnicy złożyli się na pomoc potrzebującemu, ubogiemu państwu Watykan.

  • pies.na.czarnych Re: Szumowski o zakażeniach na Śląsku: Gdyby nie 11.05.20, 12:49
   Czyżby pisi chcieli wzorować sie na przykładzie Chin?
   W związku z weekendowym wzrostem zakażeń, miasto Shulan w prowincji Jilin na północnym wschodzie kraju przejdzie na "tryb wojenny" - powiedział burmistrz Jin Hua.

   Prezydent Sosnowca apeluje do rządu, by nie odcinać Śląska od reszty kraju
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25935301,koronawirus-w-polsce-prezydent-sosnowca-apeluje-do-rzadu-by.html#s=BoxOpImg4
   • ukos Re: Szumowski o zakażeniach na Śląsku: Gdyby nie 11.05.20, 13:14
    pies.na.czarnych napisała:

    > [b]Prezydent Sosnowca apeluje do rządu, by nie odcinać Śląska od reszty kraju[/
    > b]
    > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25935301,koronawirus-w-polsce-prezydent-sosnowca-apeluje-do-rzadu-by.html#s=BoxOpImg4

    Apeluje, chociaż Sosnowiec nie byłby odcięty, to przecież Gorole. Nareszcie Zagłębie dogadało się ze Śląskiem.
    • ta Re: Szumowski o zakażeniach na Śląsku: Gdyby nie 11.05.20, 13:45
     ukos napisał
     > Apeluje, chociaż Sosnowiec nie byłby odcięty, to przecież Gorole. Nareszcie Zag
     > łębie dogadało się ze Śląskiem.

     Sosnowiec byłby odcięty, bo administracyjnie należy do województwa śląskiego. Tylko przede wszystkim mentalnie i historycznie nie należy do G. Śląska.
   • snajper55 Re: Szumowski o zakażeniach na Śląsku: Gdyby nie 11.05.20, 16:49
    taniarada napisał(a):

    > Ludzie sobie lekceważą wszysto.

    To rząd lekceważy pandemię. Tylko utrzymanie się przy korycie ich interesuje. Aby pokazać jak przed wyborami epidemia się wygasza zaczęli odmrażać gospodarkę i mamy efekty. To zbrodnicze lekceważenie zagrożenia! Rozliczymy ich za to gdy wróci praworządność.

    S.
    • taniarada Re: Szumowski o zakażeniach na Śląsku: Gdyby nie 11.05.20, 17:00
     snajper55 napisał:

     > taniarada napisał(a):
     >
     > > Ludzie sobie lekceważą wszysto.
     >
     > To rząd lekceważy pandemię. Tylko utrzymanie się przy korycie ich interesuje. A
     > by pokazać jak przed wyborami epidemia się wygasza zaczęli odmrażać gospodarkę
     > i mamy efekty. To zbrodnicze lekceważenie zagrożenia! Rozliczymy ich za to gdy
     > wróci praworządność.
     >
     > S.
     Jakie wybory Snajperku ? Jakie zbrodnicze? Ty czy ja jesteśmy w takim wieku ,że tylko doczekać się fajnego życia bez stresu i w zdrowiu . Nikt nikogo nie rozliczy .Ludzie nie przestrzegają zaleceń .Rozumiem na spacerze bez maski .Ale w dużym skupisku ludzi ? Co się wydarzy za trzy lata ?Bóg raczy wiedzieć.Trzymaj się w zdrowiu .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka