Dodaj do ulubionych

Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać będzie?

13.05.20, 18:21
Wreszcie zdobyłem się na to, żeby na forum skonkretyzować to pytanie -
Dlaczego PO przegrywa każdą kampanię z PiSem i przegrywać będzie?

Otóż PO będzie przegrywać tak długo, dokąd nie obudzi się i nie zacznie żyć "tu i teraz". PO przegrywa, ponieważ nadal żyje w latach 90-tych. W dekadzie geopolitycznej pauzy, kiedy opadał kurz po zimnej wojnie. W dekadzie absolutnego triumfu USA i całej formacji zachodu. Kiedy to wreszcie wyrzuciliśmy sowietów z Polski (przynajmniej formalnie) i dołączyliśmy do zachodniego, demokratycznego świata i jego wszelakich instytucji.

Elity PO nadal żyje w takim świecie. Też chciałbym w nim nadal żyć, bo był on dla nas światem przepięknym.
Niestety - ta idylla odeszła do przeszłości, w PO nadal trwa, wbrew rzeczywistym faktom.
Historia wcale się nie skończyła - jak chciał Fukuyama guru myśli La Gazetty z lat 90-tych rzecz jasna. Ona zatoczyła wielki okrąg.
Dzisiaj cała cywilizacja zachodu musi mierzyć się z wyzwaniem, jakie rzuciła jej zupełnie inna cywilizacja. Chiny.
Starcie cywilizacji jest nieuchronne, czy tego chcemy, czy też - nie. I Polska weźmie w tym starciu udział, czy to nam się podoba czy też nie podoba, ponieważ pomost Bałtycko-Czarnomorski jest jednym z węzłów geopolitycznych tego świata.

Ludzie PO zupełnie tego nie dostrzegają. Śnią swój słodki sen z lat 90-tych, pod intelektualnym wpływem red. Michnika, który rzecz jasna - nawet z błogiej dekady lat 90-tych wychylić nosa nie śmie.

PiS wygrało i wygrywać BĘDZIE, bo lepiej wyczuło nadchodzące czasy. Lud polski, przy wszystkich przywarach i niedostatkach, posiada jakiś szósty zmysł, jakąś nadprzyrodzoną intuicję, którą zdołał zidentyfikować ten sen w PO.
Chłopski zdrowy rozum? Wystarczająco często ratował nasz kraj w przeszłości, by brać go tutaj pod uwagę.

Zagłosuję, naprawdę obiecuję poprzeć PO w przyszłości. Jednak pod pewnym warunkiem - ludzie Platformy muszą się OBUDZIĆ.

Pozdrawiam po latach ...
Obserwuj wątek
    • j-k budujesz tu geopolityke... 13.05.20, 18:30
      pewnie i to ma spore znaczenie, ale glownym czynnikiem przegranej PO byl brak troski o los przecietnego czlowieka

- PO, to byla partia dla klasy sredniej, a ta klasa jest w PL mniej liczna, niz zwykli zjadacze chleba pracujacy na tkzw. etacie, a czesto tylko dorywczo na umowe-zlecenie.
      • johnny-kalesony Re: budujesz tu geopolityke... 13.05.20, 18:39
        Historia dosyć BOLEŚNIE nauczyła nas, jak ważna jest dla nas geopolityka. Polska nie leży niestety tam gdzie Szwecja albo Szwajcaria, które to kraje geopolitykę mogą sobie darować. Leżymy w na geopolitycznej strefie trzęsień ziemi i MUSIMY myśleć w sposób geopolityczny, jeżeli chcemy przetrwać.
        Ja nie widzę wśród elit PO jakiejkolwiek refleksji na ten temat, poza "wyrażaniem nadziei", adresowanych w stronę USA, NATO oraz Niemiec.
        Jak na dzisiejsze budzlie czasy to zdecydowanie za mało.
        • j-k Re: budujesz tu geopolityke... 13.05.20, 18:55
          jeszcze raz podkreslam, ze nie neguje tu aspektu geopolitycznego - jako jednej z przyczyn przegranej PO.

jednak glownym czynnikiem - w moim przekonaniu - byl brak troski PO o los zwyklego czlowieka.

Dr. J.K.
          ekonomista

w 1981 przew. "S" w jednym z warszawskich zakladow przemyslowych.

• qinto Re: budujesz tu geopolityke... 13.05.20, 19:16
            j-k napisał:

> jeszcze raz podkreslam, ze nie neguje tu aspektu geopolitycznego - jako jednej
            > z przyczyn przegranej PO.
            >
            > jednak glownym czynnikiem - w moim przekonaniu - byl brak troski PO o los zwykl
            > ego czlowieka.

>

Dokładnie tak, dodać do tego należy POgardę dla ludzi, którzy w ichnim mniemaniu byli tylko moherami.
            Głupota peowców POlega na tym, że nie wiedzą, że głos mohera jest tak samo ważny jak głos wykształciucha.
            Chociaż na tym forum, zwolennicy peło do wykształciuchów raczej nie należą.
            To raczej prymitywy ludzkie.
      • no-popis Re: budujesz tu geopolityke... 13.05.20, 20:06
        j-k napisał:

> pewnie i to ma spore znaczenie, ale glownym czynnikiem przegranej PO byl brak t
        > roski o los przecietnego czlowieka
        Nie zgodzę się z Tobą.
        Że strony PO to nie był brak troski o los przeciętnego człowieka ale nienawiść i pogardą dla przeciętnych ludzi....zarabiających poniżej 6000 zł miesięcznie.
        >
        > - PO, to byla partia dla klasy sredniej, a ta klasa jest w PL mniej liczna, niz
        > zwykli zjadacze chleba pracujacy na tkzw. etacie, a czesto tylko dorywczo na u
        > mowe-zlecenie.
      • j-k spytaj niskozarabiajacych 13.05.20, 19:00
        nnn.1 napisał(a):
        > Ty naprawdę uważasz, że PiS troszczy się o los przeciętnego człowieka?! Czym si
        > ę to przejawia? Jestem bardzo ciekawa odpowiedzi.

spytaj niskozarabiajacych ludzi z malych misteczek i wsi - jak program 500+ poprawil ich los i ich dzieci.
        • jabbaryt Re: spytaj niskozarabiajacych 14.05.20, 10:16
          Kiedy w 2015 roku pierwszy raz głosowałem na PiS miałem dwukrotną średnią krajową. Bez szału ale nie byłem niskozarabiający. Potrafię się sam zatroszczyć o siebie i swoją rodzinę. Głosowałem przeciwko PO bo uważałem że są to złodzieje no i faktycznie pełni pogardy dla frajerów którzy się parają uczciwa pracą. Ale to oczywiście moja indywidualna ocena.
          Kaczyński oczywiście najszybciej zorientował się, co nam grozi zza wschodniej granicy. Od początku traktował Putina jak bandziora a nie jako demokratycznego polityka. I jego ocena okazała się słuszna. Zresztą nie pierwsza i nie ostatnia. Z drugiej strony PiS postawił na bezwarunkowy sojusz z USA a to jest mocarstwo schodzące. Nie wiem czy ta geopolityczna orientacja nie zemści się na nas w przyszłości.
          • inocom Re: spytaj niskozarabiajacych 14.05.20, 23:14
            jabbaryt napisał:

> Kiedy w 2015 roku pierwszy raz głosowałem na PiS miałem dwukrotną średnią krajo
            > wą. Bez szału ale nie byłem niskozarabiający. Potrafię się sam zatroszczyć o s
            > iebie i swoją rodzinę. Głosowałem przeciwko PO bo uważałem że są to złodzieje n
            > o i faktycznie pełni pogardy dla frajerów którzy się parają uczciwa pracą. Ale
            > to oczywiście moja indywidualna ocena.
            > Kaczyński oczywiście najszybciej zorientował się, co nam grozi zza wschodniej g
            > ranicy. Od początku traktował Putina jak bandziora a nie jako demokratycznego p
            > olityka. I jego ocena okazała się słuszna. Zresztą nie pierwsza i nie ostatnia.
            > Z drugiej strony PiS postawił na bezwarunkowy sojusz z USA a to jest mocarstwo
            > schodzące. Nie wiem czy ta geopolityczna orientacja nie zemści się na nas w pr
            > zyszłości.

Chiny odzyskują 6000 letnią dominację.
            Kto nie z Chinami ten bankrut.
            TO tak się podnieca kursem zł do €, a powinna kursem zł do juana.
            Tu kurs jest stabilny od lat. 0.5 zł za 1 juana.
        • nnn.1 Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 13.05.20, 23:00
          To dowodzi tylko tego, że PiS nie troszczy się o los przeciętnego człowieka. Wyjaśnij może jeszcze, co nazywasz troską. PiS DAJE PIENIĄDZE. I to wszystko, co robi PiS. Co więcej, jednemu przeciętnemu człwiekowi daje, a innemu równie przeciętnemu czlowiekowi zabiera.

A w znaczeniu geopolitycznym? Naprawdę po tych 5 latach czujesz się otoczony troską w tym względzie? Jesteś w stanie wyobrazić sobie, dokąd ta troska prowadzi? Bo jak tak. Aż za bardzo.
    • wtop.ek Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 13.05.20, 19:21
      Nie ma żadnego Pomostu, nie ma żadnego Trójmorza. W skali międzynarodowej nie mamy nic do powiedzenia od kilku lat. Ostał się trójkąt Warszawa-Budapeszt-San Escobar, przy czym Orban olewa nas równo, bo Putin i UE przynoszą mu konkretne korzyści, z naszymi nieudacznikami może maszerować przed kompanią honorową, bo to ich dowartościowuje.

O ile dość sensownie pisywałeś kiedyś na forum świat, tutaj kompletne pudło jeśli chodzi o diagnozę sytuacji.
      • buldog2 Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 13.05.20, 19:38
        Pełna zgoda.
        Prezes PIS wielokrotnie przerżnął wybory w konfrontacji z PO.
        I nie ma żadnego szóstego zmysłu ludu polskiego, był szereg błędów i zaniechań rządów PO (np. głupio i na krótką metę działające nieściganie przestępców z PIS) oraz oszukańcza kampania negatywna i łapówki rozdawane przez PIS. Nic poza tym.
        Obecny kryzys PO ma dużej mierze podłoże personalne. Jak się, na przykład, na kandydatkę na prezydenta wybiera kretynkę, to dowodzi się tylko skretynienia środowiska, jego kierownictwa, które wyboru dokonało. Żadna transcendencja, żadne takie.
        • qinto Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 13.05.20, 19:57
          buldog2 napisał:

> Pełna zgoda.
          > Prezes PIS wielokrotnie przerżnął wybory w konfrontacji z PO.

Peło już tego nie raz dokonała...

> I nie ma żadnego szóstego zmysłu ludu polskiego, był szereg błędów i zaniechań
          > rządów PO (np. głupio i na krótką metę działające nieściganie przestępców z PIS
          > ) oraz oszukańcza kampania negatywna i łapówki rozdawane przez PIS. Nic poza ty
          > m.

Tak, tak guldop - dlaczego peło nie ścigała? - choć próbowała gonić króliczka? - vide postawienie Ziobra przed TS, które to głosowanie peło przerżnęła na własne życzenie?

> Obecny kryzys PO ma dużej mierze podłoże personalne. Jak się, na przykład, na k
          > andydatkę na prezydenta wybiera kretynkę, to dowodzi się tylko skretynienia śro
          > dowiska, jego kierownictwa, które wyboru dokonało. Żadna transcendencja, żadne
          > takie.
          >

Tutaj się z tobą zgadzam całkowicie - Małgośka na prezydenta, POpierana przez peło..... co za obciach..
          • buldog2 Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 13.05.20, 20:25
            Tak, tak guldop - dlaczego peło nie ścigała? - choć próbowała gonić króliczka? - vide postawienie Ziobra przed TS, które to głosowanie peło przerżnęła na własne życzenie?

A czy napisałem, że było w tym coś mądrego czy dobrego? Głupota i chyba nic więcej. No może wola nieścigania kogoś z klasy politycznej, w takim razie jeszcze gorzej i nie do wybaczenia. Zresztą, dostali za to po łbie. Szkoda, że i my.
        • johnny-kalesony Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 13.05.20, 22:54
          Kiedy czytam takie tyrady, odnoszę wrażenie, że to PO jednak wygrała wybory a PiS szoruje gdzieś na granicy błędy statystycznego poparcia. W GW jednak śpią głęboko w latach 90-tych.
          Dalej - kiedy się tak pogardliwie pisze o swoim własnym kraju, ten kraj rzeczywiście może tak być traktowany na arenie międzynarodowej.
          Może dlatego właśnie Polska zagłosowała na PiS - żeby uniknąć pogardy ze strony rzekomych "elit" z PO?
          • buldog2 Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 13.05.20, 23:29
            No to mylne wrażenie odnosisz.
            Już na przełomie 2008/2009 uprzedzałem, że ku temu idzie.
            I żadnej programowej pogardy dla narodu, co najwyżej dla tych, którzy się cieszyli z pieniędzy za nic. Wrzodak kiedyś powiedział " pieniądze biorą się z przestawiania pozycji księgowych", był wtedy przewodniczącym Solidarności w Ursusie. Całe miasto jest mu po dziś dzień wdzięczne. Jeszcze ci, co są "narodem wybranym" z Ojcem Dyrektorem i Chrystusem Królem (mniej więcej taka kolejność). To dla takich pogarda, dla uczciwych i pracujących na obwiesi szacunek. I
    • szwampuch58 Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 13.05.20, 19:40
      Od kiedy dołączyliśmy do zachodniego, demokratycznego świata i jego wszelakich instytucji ,okazalo sie ze ten skok cywilizacyjny okazal sie do przecietnego "Kowalskiego" za duzy,bez opieki panstwa poczul sie stracony,dlatego opiekuncze PRL w wykonaniu PiS-u przypadlo mu do gustu!
      Tak to jest w histori.....garnitur na chama pasuje dopiero w 3-4 pokoleniu!
    • ajr-on Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 13.05.20, 20:38
      Jedną z najważniejszych przyczyn porażek PO są zaniechania w przygotowaniu młodszych kadr, które z przyczyn naturalnych powinny powoli zastępować starszyznę. PIS ma i świetnie wykształconych i ideowych i po prostu przygotowanych do bycia w polityce. A w PO kogo mamy ... Nitrasa, Muchę, Szczerbę, asa nr1 Tomczyka? Beztaleńcia, celebryci, a nie politycy. Nie chcę ich obrażać, ale stare wygi z PO postawiły na niewłaściwe osoby.
      • buldog2 Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 13.05.20, 21:26
        Pełna zgoda, powiedziałbym to jeszcze mocniej.
        Do tego, a może przede wszystkim, nie nie tak. Tak:
        Przede wszystkim, PO przestała być partią liberalną kierującą się liberalnymi wartościami. A co jest, o tym nie chce mi się pisać. Dlatego straciła elektorat, żadna zasługa PISu, on przejął elektorat postkomunistyczny, ciemny, roszczeniowy, radiomaryjny i złodziejski.
        • ajr-on Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 13.05.20, 21:47
          A ja się nie zgadzam z tym elektoratel PIS, za duża generalizacja, a w ogóle elektorat postkomunistyczny to wszyscy co urodzili się przed rokiem, tak około 1965. I czy naprawdę wierzysz, że po latach prosperity partia liberalna ma jakiekolwiek szanse dzisiaj? To się skończyło i "inni szatani" są na topie. Czy Trzaskowski po 2 latach w Warszawie może być uważany za poważnego polityka? Ma atuty, ale nie do realnego rządzenia, bardziej do teatru politycznego, ale dla kraju to zguba chociaż taki ładny jak się uczesze i ogoli.
      • x2468 Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 13.05.20, 21:46
        To ktory z pisich jest swietnie wyksztalcony i ideowy?
        Nitrasa, Muche, Kierwinskiego, Budke, Kroplwnickiego, Szczerbe, Nowacka, Lubnauer, Szczerbe, Tomczyka zaliczasz do starych i kiepsko wyksztalconych, natomiast poslow Sasina, Wittek, Terleckiego, Kaczynskiego, Kochcinskiego, Kempe Jojo do mlodych i swietnie wyksztalconych. Kasa misiu sie liczy. "Kradna, lecz i ludziom daja" to jest powszechna opinia popierajacych pis.
        • ajr-on Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 13.05.20, 21:54
          Chyba szkoda czasu żeby ci wyjaśniać bo napisane jak byk. Tomczyka, Nitrasa, Muchę, Szczerbęzliczylem do młodych, tych, którzymieli stopniowo zastępować starą kadrę. Lubnauer i Nowacka nie mają nic wspólnego z PO, nie są kadrami wychowanymi. Nie będę wymieniał nowego pokolenia PIS bo jest ich, takich ważnych dziesiatki i dzisiaj mają realne funkcje w .państwie
      • inocom A Jachira to pies? 14.05.20, 00:30
        ajr-on napisał:

> Jedną z najważniejszych przyczyn porażek PO są zaniechania w przygotowaniu młod
        > szych kadr, które z przyczyn naturalnych powinny powoli zastępować starszyznę.
        > PIS ma i świetnie wykształconych i ideowych i po prostu przygotowanych do bycia
        > w polityce. A w PO kogo mamy ... Nitrasa, Muchę, Szczerbę, asa nr1 Tomczyka? B
        > eztaleńcia, celebryci, a nie politycy. Nie chcę ich obrażać, ale stare wygi z P
        > O postawiły na niewłaściwe osoby.

Jej talent aktorski powala.
    • erte2 Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 13.05.20, 21:51
      johnny itd. napisał:

PiS wygrało i wygrywać BĘDZIE, bo lepiej wyczuło nadchodzące czasy. Lud polski, przy wszystkich przywarach i niedostatkach, posiada jakiś szósty zmysł, jakąś nadprzyrodzoną intuicję, którą zdołał zidentyfikować ten sen w PO.
      Chłopski zdrowy rozum? Wystarczająco często ratował nasz kraj w przeszłości, by brać go tutaj pod uwagę.

Łoj cóś to nie tak.
      Bo o ile mogę się zgodzić z twoimi tezami n/t nowej sytuacji międzynarodowej, rosnącej roli Chin itd., to już z tą zbiorową mądrością ludu polskiego to niekoniecznie. Bo ów "lud polski" powierzając władzę wybitnie ksenofobicznej formacji politycznej i jej nierozumiejącego świata i żyjącego wiekiem XIX prezesowi strzela sam sobie w stopę, kolano a może i w wątrobę. Bowiem izolacyjna polityka PiS-u powodująca marginalizację Polski w Europie jest polityką samobójczą i prowadzącą donikąd (wersja optymistyczna) lub prosto w objęcia Putina (wersja, niestety, coraz bardziej realna). Ergo - jedyną rozsądna drogą dla Polski (i w ogóle całej Europy) jest ścisła integracja i wspólna polityka zarówno wewnętrzna jak i międzynarodowa, bowiem każdy kraj UE próbujący iść tzw. "własną drogą" prędzej czy później wpadnie w objęcia Chin lub putinowskiej Rosji (nawet wtedy gdy nie będzie już Putina bowiem "Wielikaja Rassija" ma imperializm wpisany w geny). Zrozumiały to już takie kraje jak Litwa. Łotwa czy Estonia, wiedzą to Czesi i Słowacy, tyko jakoś my nie bardzo potrafimy tego pojąć. A próba "zdalnej integracji" z USA z pominięciem struktur europejskich jest tyleż naiwna co wręcz szkodliwa, szczególnie w sytuacji kiedy Stanami Zjednoczonymi rządzi nieprzewidywalny - nie bójmy się tego słowa - pojeb, megaloman i kabotyn (na marginesie - ostatnio z zażenowaniem i wręcz niedowierzaniem słuchałem jak osobnik okupujący Pałac Prezydencki publicznie chwalił się tym że prezydent USA raczył był już parokroć łaskawie udzielić mu audiencji - miałem wrażenie ze to chłop pańszczyźniany pieje z zachwytu nad tym że już kilka razy był na dworze u dziedzica, nie dostał po mordzie a nawet pozwolono mu kucnąć przy stole i zjeść resztki z talerza).
      Ale ad rem - przyznaję że w sierpniu roku 1980. też uważałem że ten "lud polski" wykazał się zbiorową mądrością i kierował się szlachetnymi pobudkami. Ale w roku 1980. byłem jeszcze stosunkowo młodym człowiekiem, wychowanym jednak w duchu patriotycznym i - przyznaję - dość naiwnym.
      Ale dziś, po 40. już bez mała latach dochodzę do wniosku że nie powstałaby ani "Solidarność", ani ten zbiorowy ruch społeczny gdyby była micha, a pięknoduchy w rodzaju Michnika, Kuronia i innych mogliby sobie konspirować na własnej kanapie. Bo ów lud miał w tej swojej zbiorowej dupie takie duperele (nomen omen) jak cenzura, wolność słowa, prawa człowieka; jemu chodziło tak naprawdę tylko o michę. A juz zupełnym chichotem historii jest fakt że dziś na czele owego czegoś co zwie się "Solidarność" stoi osobnik który 13. grudnia 1981. roku stał tam gdzie stało ZOMO.
      A wniosek z tego jest taki - nie ma mowy o żadnej mądrości zbiorowej owego mitycznego "ludu polskiego" - jest 500+ i hasło "une dajom" zaprawione smoleńskim sosem sporządzonym ze sztucznej mgły, parówek, puszek po piwie i przyprawionym trotylem.

• x2468 Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 13.05.20, 22:23
          Moze i nie byl lecz ramie w ramie z zomocami stal przy koksowniku pilnujac radiokomitetu czy umundurowanej TV stanu wojennego. Inny mlody, swietnie wyksztalcony z Elblaga, Jerzy Krasulski bral udzial w mordowaniu gdynskich stoczniowcow, jak bys nie wiedzial ktory to, to ten ktory zabezpiecza Kaczynskiemu tyly w sejmie i w ramach obowiazkow posla pis, strzepuje wodzowi lupiez z ramion.
        • erte2 Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 13.05.20, 23:31
          ajr-on
          Dobry człowieku - przeczytaj uważnie to co napisałem a potem przeproś za insynuację.
          Otóż "dudoobrońco" nie napisałem że właściciel Kacperka był w ZOMO. Napisałem - cytuję - "stał tam gdzie stało ZOMO", a jest to po prostu prawda, gdyż ów dzisiejszy przyjaciel kaczyńskiego 13. grudnia 1981. r. jako żołnierz LWP w służbie czynnej wspólnie z ZOMO-wcami ochraniał budynek Telewizji. A więc stał tam gdzie stał ZOMO.
          I nawet się z tego tłumaczył że jako żołnierz służby czynnej nie miał nic do gadania i musiał wykonywać rozkazy. Może i tak, ale nie sądzę żeby do ochrony tak ważnego obiektu jak Budynek TV skierowano kogoś przypadkowego. Ale to są moje przypuszczenia.
      • ukos Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 13.05.20, 23:00
        erte2 napisał:

> nie powstałaby ani "Solidarność", ani ten zbiorowy ruch społeczny
        > gdyby była micha, a pięknoduchy w rodzaju Michnika, Kuronia
        > i innych mogliby sobie konspirować na własnej kanapie.
        > Bo ów lud miał w tej swojej zbiorowej dupie takie duperele (nomen omen)
        > jak cenzura, wolność słowa, prawa człowieka; jemu chodziło tak naprawdę tyl
        > ko o michę.

Istotne była jeszcze złość, że z tej michy wyżera im obcy. Ten obcy to w żadnym wypadku nie był dobry pan. A teraz nie jest obcy, czyli jest dobry. Taka ludowa "logika".
        • erte2 Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 13.05.20, 23:37
          ukos napisał:
          Istotne była jeszcze złość, że z tej michy wyżera im obcy.

Też, ale główna przyczyna był jednak brak michy.
          A najśmieszniejsze jest to że temu obcemu który również cierpiał z braku michy tłumaczono że to właśnie my mu z tej michy wyżeramy i musi on nas utrzymywać. Strategia taka w ramach nierozerwalnych więzi przyjaźni między bratnimi narodami.
      • nnn.1 Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 13.05.20, 23:17
        erte2 napisał:

> johnny itd. napisał:
        >
        > Bo ów "lud polski" powierzając władzę wybitnie ksenofobicznej formac
        > ji politycznej i jej nierozumiejącego świata i żyjącego wiekiem XIX prezesowi s
        > trzela sam sobie w stopę, kolano a może i w wątrobę. Bowiem izolacyjna polityka
        > PiS-u powodująca marginalizację Polski w Europie jest polityką samobójczą i pr
        > owadzącą donikąd (wersja optymistyczna) lub prosto w objęcia Putina (wersja, ni
        > estety, coraz bardziej realna). Ergo - jedyną rozsądna drogą dla Polski (i w og
        > óle całej Europy) jest ścisła integracja i wspólna polityka zarówno wewnętrzna
        > jak i międzynarodowa, bowiem każdy kraj UE próbujący iść tzw. "własną drogą" p
        > rędzej czy później wpadnie w objęcia Chin lub putinowskiej Rosji (nawet wtedy g
        > dy nie będzie już Putina bowiem "Wielikaja Rassija" ma imperializm wpisany w ge
        > ny). Zrozumiały to już takie kraje jak Litwa. Łotwa czy Estonia, wiedzą to Czes
        > i i Słowacy, tyko jakoś my nie bardzo potrafimy tego pojąć.
        -----> Tak.

Bo ów lud miał w tej swojej zbiorowej dupie takie duperele (nomen om
        > en) jak cenzura, wolność słowa, prawa człowieka; jemu chodziło tak naprawdę tyl
        > ko o michę.
        -----> I uważa się, że jak już tę michę pomaga zapełnić, to oznacza troskę. A to nie jest prawda.

> A wniosek z tego jest taki - nie ma mowy o żadnej mądrości zbiorowej owego mity
        > cznego "ludu polskiego" - jest 500+ i hasło "une dajom"
        ------> Tak.

• peace2u Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 13.05.20, 22:52
      nareszcie jakis porzadny temat na tym forum

powody zmian w swiecie i w Polsce podzielilbym na kilka aspektow takich jak szybki rozwoj nauki i techniki, zmiany demograficzne, zmiany w swiadomosci ludzi oraz geopolityczne - nie tylko wzrost znaczenia Chin i innch krajow uwazanych dotad za kraje III swiata ale rowniez ogromny wzrost znaczenia ponadnarodowych korporacji ktore chca sterowac systemem wartosci ludzi (np nachalna promocja LGBT, walki z globalnym ociepleniem itd)

PO bardziej niz PiS ulegl wplywom tych miedzynarodowych korporacji co w polaczeniu z pogarszajacym sie poziomem zycia wielu grup spolecznych przechylilo szale na strone PiS. Polacy maja dosc spore poczucie dumy narodowej i to rowniez PO nie pomoglo. Np taka akcja Komorowskiego z czekoladowym orlem czy holdy lenne w Jedwabnem to nie byl zbyt pozytywny sygnal dla Polakow.

Ale czy PiS bedzie dalej wygrywac to zalezy od tego czy i oni beda postrzegani jako partia dbajaca o Polakow. Mnie osobiscie nie podoba sie ze Duda jakies kawalki talmudu rapuje. Temat plandemii i losu ludzkosci to juz chyba na inny post
      • erte2 Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 14.05.20, 00:07
        peace2u napisał:
        Mnie osobiscie nie podoba sie ze Duda jakies kawalki talmudu rapuje.

To akurat jest najmniejsza jego przewina (o ile w ogóle można to w tych kategoriach rozpatrywać - wg mnie to jest co najwyżej obciach).
        Maliniak ma na garbie winy dużo większe. Przede wszystkim permanentne łamanie Konstytucji, brak samodzielności i całkowite podporządkowanie się poleceniom z Nowogrodzkiej, a także deprecjonowanie naszej obecności w UE (przypominam: "Wyimaginowana wspólnota" a także nachalne włażenie w dupę amrekańskiemu kabotynowi z tleniona kuciapą na łbie.
    • tanebo001 Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 14.05.20, 00:03
      Przez globalizację. Jak pisze Piketty - wracamy do społeczeństwa z XIX wieku. Podziału na elity i prekariat. PO zostało zapamiętane jako prekursor tego procesu ponieważ rządziło w okresie gdy się rozpoczął - na początku poprzedniego kryzysu. Dlatego jest znienawidzone przez prekariat.
    • sverir Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 14.05.20, 06:52
      "PiS wygrało i wygrywać BĘDZIE, bo lepiej wyczuło nadchodzące czasy. Lud polski, przy wszystkich przywarach i niedostatkach, posiada jakiś szósty zmysł, jakąś nadprzyrodzoną intuicję, którą zdołał zidentyfikować ten sen w PO"

Wtedy PiS miałby 100% głosów, ewentualnie coś blisko tego wyniku. Tymczasem taka przewaga PiS w Sejmie jest w równym stopniu skutkiem tego "chłopskiego rozumu", co naszym rozwiązaniom wyborczym, które pozwoliły objąć większy odsetek mandatów, niż wynikałby z prostego przeliczenia głosów wyborców.

Chłopski rozum jakoś nie pozwala jednak zauważyć, że retoryka PiS sypie się u podstaw i pokazuje to choćby obecna sytuacja. "Polska w ruinie" po dokonaniu korekt budżetowych pozwoliła na uruchomienie potężnych programów socjalnych. Pięć lat nieustannego wzrostu i naprawiania gospodarki spowodowało, że w budżecie nagle zabrakło kilku miliardów złotych na kolejny program.

Z całym szacunkiem dla naszego społeczeństwa - en masse wcale nie zwracamy uwagi na jakieś kwestie ideowe, globalne, etc. Dociera do nas, jako masy, prosty przekaz. Odrzucamy PO i w ogóle opozycję, bo potrafi ona punktować PiS na poziomie niezrozumiałym dla społeczeństwa jako masy. PiS natomiast odwrotnie. I nawet jeśli PiS w końcu odda władzę, to z tego samego powodu - nie z powodu sądów, trybunałów, maseczek od instruktorów narciarskich, tylko jeżeli wtopią na przykład z zabezpieczeniem socjalnym.
        • sverir Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 14.05.20, 17:55
          " Czyli, jak już pisali przedmówcy i z czym się zgadzam, micha misiu micha"

Elektorat PiS jest w dużej części socjalny, ale nie chodzi tylko o tę michę. Na wszystko składa się wiele elementów, choćby wskazanie kto jest odpowiedzialny za wszystkie złe rzeczy, które spotkały naród od zarania dziejów. Nie każdy głosujący na PiS jest człowiekiem z marginesu ekonomicznego, prawdę mówiąc z pewnością nie należą do nich górnicy czy pracownicy sektora energetyczne, czy choćby celnicy, niegdyś pisowska kuźnia talentów. PiS po prostu potrafi przedstawiać rzeczywistość w taki sposób, że mniej uważni obserwatorzy rzeczywistości nie dostrzegają kłamstwa bądź biorą ją za dobrą monetę. Micha bardzo w tym pomaga, ale o wszystkim nie decyduje.
      • erte2 Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 14.05.20, 11:08
        sveir napisał:
        Z całym szacunkiem dla naszego społeczeństwa - en masse wcale nie zwracamy uwagi na jakieś kwestie ideowe, globalne, etc. Dociera do nas, jako masy, prosty przekaz. Odrzucamy PO i w ogóle opozycję, bo potrafi ona punktować PiS na poziomie niezrozumiałym dla społeczeństwa jako masy. PiS natomiast odwrotnie. I nawet jeśli PiS w końcu odda władzę, to z tego samego powodu - nie z powodu sądów, trybunałów, maseczek od instruktorów narciarskich, tylko jeżeli wtopią na przykład z zabezpieczeniem socjalnym.

I trudno się z Tobą nie zgodzić; działa ten sam mechanizm co w roku 1980. - dopóki jest micha to te tzw. imponderabilia w żaden sposób nie wpłyną na polityczne wybory dużej części społeczeństwa które świat postrzega przez szkło z flaszki i dym ze szluga. Wiem, to jest uproszczenie, ale niestety tak w przeważającej części to wygląda.
        Bo przysłowiowy Janusz z Grażyną nie dostrzegają związku pomiędzy praworządnością, demokracją i szeroko pojętą przyzwoitością w polityce a swoja sytuacją życiową. Bo "une dajom", a "mnie się należy", i dopóki będzie kwitło to radosne rozdawnictwo - dopóty nie ma co marzyć o zmianie władzy na przyzwoitą.

P.s. Nie zgodzę się tylko z jednym - mianowicie z owym "całym szacunkiem". Bo trudno szanować kogoś dla którego jedyną wartością w życiu jest zaspokajanie potrzeb fizjologicznych, a potem "rozrywka" na poziomie disco polo.
        • peace2u Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 14.05.20, 12:25
          Stary numer z tymi którzy nie dorośli do demokracji, są oszołomami i tkwi w nim homosovieticus i zamiast brać kredyt i emigrowac ośmielali się pytać Bronka jak żyć. Ty w wydarzeniach z 1980 widzisz brak michy a ja siłę narodu zachęconego do zmian przez Jana Pawła II
          I mam dosyć Bolków którzy robili toasty - zdrowia wasze w gardła nasze
          • erte2 Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 14.05.20, 21:37
            peace2u napisał:
            Ty w wydarzeniach z 1980 widzisz brak michy a ja siłę narodu zachęconego do zmian przez Jana Pawła II

Przyznam ci się że w 1980. roku sadziłem podobnie.Do tego stopnia że w firmie w której pracowałem całym sercem oddałem się temu nowemu ruchowi, zza konstruktorskiej deski wskoczyłem do radiowęzła skąd "nadawałem" na komunę, a po 13. grudnia 1981. roku, kiedy zostałem "tylko" wyrzucony z pracy z zapałem oddałem się "kreciej robocie" czyli podziemiu.
            I nie piszę o tym żeby sobie dorabiać jakieś kombatanctwo czy martyrologię, ale po to żeby uświadomić ci jaki byłem naiwny. Bo dopiero po latach (tak gdzieś pod koniec lat '90.) powoli zaczęła do mnie docierać prawda o tym "polskim ludzie" co to JP2, wolność, równość, braterstwo i takie tam.
            Przypomnij sobie nie tak dawną historię:
            Rok 1956? Braki na rynku, nędzne płace, a więc micha.
            rok 1970? J.w. = podwyżki cen - ergo - znów micha.
            rok 1976? Oczywiście - micha.
            Jedynie bunt elit w marcu 1968. miał inne podłoże; wtedy chodziło właśnie o imponderabilia, ale wtedy ten "polski lud" wypiął swoją ludową dupę na "studencików którym się w głowach poprzewracało" - mało tego - wysłał na poskromienie tej hołoty "aktyw robotniczy" z długimi argumentami (do dziś czuję ich "aktywność" na plecach).
            Więc przestańmy mówić o patriotyzmie owego "ludu polskiego", tego ludu którego przedstawiciele zdzierali buty rannym powstańcom styczniowym, a jak który się próbował bronic to go dobijali.
    • haen2010 Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 14.05.20, 13:47
      Coś naprawdę solidnego, ta analiza platfusiarni. Moje przemyślenia są jednak dalej idące. Kiedy partia polityczna wystawia na prezydenta jedyną uczciwą i demokratycznie wybraną kobietę sukcesu politycznego a potem na skutek walk frakcyjnych osobników płci męskiej wspólnie z konkurencją niszczy jej kandydaturę - taka partia nie zasługuje na przetrwanie.

Ja w każdym razie ostatnio oddałem głos na Kidawę - Błońską, i to chyba będzie ten ostatni ze mnie pożytek dla platfusiarni. Tępej, bez wyobraźni i skłóconej.
      • buldog2 Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 14.05.20, 21:05
        Haen, co ty opowiadasz? Głupstwa. MKB nie jest żadną kobietą sukcesu politycznego, tylko produktem kalkulacji partii politycznej, do której należy. Biernym, bezwolnym i jak się okazało (wcześniej ludzie nie znający jej mogli tego nie wiedzieć) i z inspiratorem zamiast mózgu. Kukiełka. Tak jak wskutek walk frakcyjnych została postawiona na urząd, później wybrana na kandydatkę, tak została w tych walkach wykorzystana i tak samo zdjęta. Nie dorabiaj ideologii, bo nie ma do czego.
        • qinto Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 14.05.20, 21:27
          buldog2 napisał:

> Haen, co ty opowiadasz? Głupstwa. MKB nie jest żadną kobietą sukcesu polityczne
          > go, tylko produktem kalkulacji partii politycznej, do której należy. Biernym, b
          > ezwolnym i jak się okazało (wcześniej ludzie nie znający jej mogli tego nie wie
          > dzieć) i z inspiratorem zamiast mózgu. Kukiełka. Tak jak wskutek walk frakcyjny
          > ch została postawiona na urząd, później wybrana na kandydatkę, tak została w ty
          > ch walkach wykorzystana i tak samo zdjęta. Nie dorabiaj ideologii, bo nie ma do
          > czego.
          >

Zgadzam się z tą oceną.
      • qinto Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 14.05.20, 21:25

Ja w każdym razie ostatnio oddałem głos na Kidawę - Błońską, i to chyba będzie ten ostatni ze mnie pożytek dla platfusiarni. Tępej, bez wyobraźni i skłóconej.

I zostaniesz z tą Kidawą, jak Himilsbach z tym angielskim'.
        Cały czas próbuję ci wytłumaczyć, że peło jest "tempa" i bez wyobraźni.
      • qinto Re: Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać bę 14.05.20, 21:29
        suender napisał:

> johnny-kalesony
        >
        > > Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać będzie?
        >
        > Na to pytanie odpowiedział już dawno J.k. Mikke, - dlatego że: "W tym kraiku je
        > st duuużo więcej głupich jak mądrych!"
        > Cbdo.

Taaa, bo tak uważa JK.Mikke.
        Tymczasem na całym świecie jest podobnie - więcej jest głupich niż mądrych - od dawna.
        • inocom Jest po równo i jednych i drugich. 14.05.20, 23:22
          qinto napisał:

> suender napisał:
          >
          > > johnny-kalesony
          > >
          > > > Dalczego PO przegrywa z PiSem i przegrywać będzie?
          > >
          > > Na to pytanie odpowiedział już dawno J.k. Mikke, - dlatego że: "W tym kra
          > iku je
          > > st duuużo więcej głupich jak mądrych!"
          > > Cbdo.
          >
          > Taaa, bo tak uważa JK.Mikke.
          > Tymczasem na całym świecie jest podobnie - więcej jest głupich niż mądrych - od
          > dawna.

Krzywa dzwonowa się kłania.
          Tylko mądrzy nie są totalni nie idą szumnie przed siebie nie mając planu, choćby do dnia jutrzejszego.
          To dlatego wydaje się, że rządzą totalni głupcy, choć kasę trzymają mądrzy.
    • inocom TO gardzi ludźmi 14.05.20, 22:55
      johnny-kalesony napisał:

> Dlaczego PO przegrywa każdą kampanię z PiSem i przegrywać będzie?

TO gardzi ludźmi obojętnie kim by nie byli. TO wspiera tylko TO. To mafia.
    • no-popis nie Johny 15.05.20, 05:21
      johnny-kalesony napisał:

> Wreszcie zdobyłem się na to, żeby na forum skonkretyzować to pytanie -
      > Dlaczego PO przegrywa każdą kampanię z PiSem i przegrywać będzie?
      >
      > Otóż PO będzie przegrywać tak długo, dokąd nie obudzi się i nie zacznie żyć "tu
      > i teraz". PO przegrywa, ponieważ nadal żyje w latach 90-tych. W dekadzie geopo
      > litycznej pauzy, kiedy opadał kurz po zimnej wojnie. W dekadzie absolutnego tri
      > umfu USA i całej formacji zachodu. Kiedy to wreszcie wyrzuciliśmy sowietów z Po
      > lski (przynajmniej formalnie) i dołączyliśmy do zachodniego, demokratycznego św
      > iata i jego wszelakich instytucji.
      >
      > Elity PO nadal żyje w takim świecie. Też chciałbym w nim nadal żyć, bo był on d
      > la nas światem przepięknym.
      > Niestety - ta idylla odeszła do przeszłości, w PO nadal trwa, wbrew rzeczywisty
      > m faktom.
      > Historia wcale się nie skończyła - jak chciał Fukuyama guru myśli La Gazetty z
      > lat 90-tych rzecz jasna. Ona zatoczyła wielki okrąg.
      > Dzisiaj cała cywilizacja zachodu musi mierzyć się z wyzwaniem, jakie rzuciła je
      > j zupełnie inna cywilizacja. Chiny.
      Żadna tam geopolityka.
      PO zrobiło coś zupełnie innego niż zadeklarowało w swoim programie obywatelskiego państwa. Wyborca polski to zauważył, długo jeszcze dawał szansę bo kryzys itp aż aktywiści PO zaczęli pluć w twarz wyborcy określając go moherem, ciemniakiem, ciemnym ludem , debilem co do dzisiaj , na tej stronie forum, zauważysz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka