Dodaj do ulubionych

Polscynaukowcy nie mają kopert 50000+

17.05.20, 18:15
Pamiętacie jak pisiewicze zniszczyli polski grafen?
Polscy naukowcy wynaleźli sposób wydajnej produkcji grafenu. Pod rządami pisiewiczów zapadła się spółka, która miała z tego zrobić komercjalny produkt. Powód - brak funduszy na prace badawczo-rozwojowe, brak dotacji i pisiacki standard zarządzania (podobny do tego z Janowa Podlaskiego).

Teraz polscy naukowcy wyjaśnili mechanizm utraty węchu przez zarażonych koronawirusem. Ich praca zdobyła uznanie na świecie i chcieli ono badać czy można to zjawisko wykorzystać do poprawy taniego i szybkiego diagnozowania zakażenia wirusem (testy PCR są drogie, czaso- i pracochłonne). Ale nie będą tego badać, nie dostali dotacji na badania.

Powody braku funduszy są jasne. Instytuty badawcze i uczelnie to nie jest partyjna, pisowska maszyna propagandowa jak TVP - gdyby była, to 2 miliardy rocznie nie byłyby problemem. Naukowcy nie mają też kopert, model 50.000+, które umożliwiłyby staranie się o dotacje. Gdyby chociaż w instytutach pracowali jacyś instruktorzy narciarstwa, to zapewne któreś ministerstwo coś by od nich kupiło.

--
Ewolucja PiS według Sadurskiego:
2015: Wystarczy nie kraść.
2016: Kradniemy, bo nam się należy.
2017: Oni też kradli.
2018: Oni kradli więcej.
2020: Kradniemy. I co nam zrobicie.

2019: Kradniemy ale zgodnie z prawem.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka