Dodaj do ulubionych

Ten z oczami i ta z milionami...

18.05.20, 09:45
... czyli jak to robią Szumowinowscy.


Minister zdrowia Łukasz Szumowski (48 l.) pytany o swoją żonę Annę, odpowiadał zawsze, że jest lekarką i ma skromne zarobki. Opinii publicznej nie zdradził, że małżonka jest także inwestorką. Anna Szumowska (48 l.) ma w swoim portfelu inwestycyjnym udziały warte wiele milionów złotych. Jest także – pośrednio – jednym ze współwłaścicieli OncoArendi, czyli biotechnologicznego giganta, który w ostatnich latach sprawnie pozyskuje publiczne pieniądze na badania.

Już samo to, że ministrem zdrowia został gostek, którego brat jest przedsiębiorcą w branży medycznej i pełną garścią czerpie fundusze z kasy państwowej, wydawało się dostatecznie kuriozalne, ale teraz okazuje się, że i żona ministra działa w biznesie medycznym. A żeby było jeszcze ciekawiej, sam pan minister z oczami również zajmuje się tym biznesem, choć z chwilą wejścia do rządu przekazał udziały swojej żonie.

„Chcemy, aby za 10 lat polski sektor biotechnologii medycznej był jednym z najsilniejszych w Europie (…)” – mówił Łukasz Szumowski w styczniu 2018 roku, gdy był już jedną nogą w resorcie zdrowia.


I to są chyba jedyne słowa pana ministra, którym można zaufać bez żadnych zastrzeżeń.


www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/kim-jest-zona-lukasza-szumowskiego-anna-szumowska-i-jej-spolki/ylffnrx

--
Ave, Praeses, morituri te salutant!
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka