Dodaj do ulubionych

A CBA lata sobie za Kwaśniewskimi...

18.05.20, 11:22
Pewien skromny instruktor narciarki, prywatna osoba nieposiadająca żadnej firmy, po drastycznie zawyżonych cenach sprzedaje resortowi zdrowia bezwartościowe maseczki z lipnymi atestami.

CBA wie o tym na kilka dni przed finalizacją transakcji. I co? I jajco.

CBA za bardzo jest zajęte montowaniem dziesięciopiętrowej prowokacji mającej na celu wciśnięcie Kwachowi studolarowej łapówy, żeby zajmować się takimi maseczkowymi duperelami.

Z kręgów zbliżonych do trójkątów wiem, że operacja "Kwach-trach" zakończyła się połowicznym sukcesem, bo co prawda figuranta udało się upić, ale gdy mieli wsunąć mu do kieszeni tę stówę, okazało się, że kasjerka wyczyściła już kasę do dna.

www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/305179955-CBA-wiedzialo-o-zakupie-bezwartosciowych-masek.html
Obserwuj wątek
  • pies.na.czarnych Re: A CBA lata sobie za Kwaśniewskimi... 18.05.20, 11:27
   Zlodzieju czy ci nie żal? Zlodzieju wracaj do hal

   "Urodzony Górol" i łańcuszek transakcji, który doprowadził do zakupu bezużytecznych maseczek
   tvn24.pl/polska/maseczki-ochronne-niespelniajace-norm-jak-doszlo-do-ich-zakupu-przez-ministerstwo-zdrowia-4586437
   Panie Szumowski nie nadajesz się pan do PiS-u bo ani kraść, ani kłamać pan nie potrafisz. Kulawy jest z pana niezadowolony.
  • stanpan Kwaśniewski był najlepszym prezydentem w naszej 18.05.20, 11:50
   najnowszej, potem zastapił go Wypitny, który błaźnił się przy każdej okazji w kraju i za granicą. Obecny panprezydent nie jest wypitnym jak jego wzorzec, ale za to ma problemy z długopisem i klęcznikiem. Poza tym Pani Jolanta Kwaśniewska też była super pierwszą damą, a nie jak obecna niemowa.
   I tego Prezes Specjalnej Troski nigdy Kwaśniewskim nie wybaczy, a mściwym jest i pamiętliwym jak rzadko kto.
   Do tej pory pamięta Tuskowi, ze ten kilkadziesiąt lat temu zajął mu krzesło na którym on wcześniej powiesił swoja marynarkę.
   A kasa za maseczki poszła do swojaka,, który pewnie te z dolę odpalił, to niby czego się tu czepiać ?
  • eiran Re: A CBA lata sobie za Kwaśniewskimi... 18.05.20, 13:00
   Szumowski: Maseczki kupilibyśmy nawet od diabła. Braliśmy je od instruktora narciarstwa, bo nikt inny się do nas nie zgłosił

   wpolityce.pl/spoleczenstwo/500660-minister-szumowski-maseczki-kupilibysmy-nawet-od-diabla
   Nikt się nie zgłosił, bo nie miał numeru telefonu brata pana ministra. Gdyby ministerstwo zechciało choćby ogłosić, że prosi o oferty i podało jakieś namiary, to na pewno ktoś by się zgłosił z maseczkami nie gorszymi od tych, które miał narciarz Guńka. Być może przedstawiciele innych sportów obawiali się zgłaszać z ofertą dostawy maseczek, bo dopiero co usłyszeli od ministra, że maseczki nic nie dają i nie wiadomo po co ludzie w ogóle je noszą. Może była to taka gra ministra na zniżkę ceny, ale najwyraźniej się nie powiodła.
  • haen2010 Re: A CBA lata sobie za Kwaśniewskimi... 18.05.20, 14:08
   Wszystko OK. Napiszę tylko jedno - przekręty i przewały pisowskiej swołoczy stały się po prostu nudne. Jak codzienne rano ubieranie się i wieczorem rozbieranie.

   Jeden taki carski pułkownik strzelił sobie w łeb. Zostawił liścik - nadojeło ubiratsia i razbiratsia.
  • aniechto.only Re: A CBA lata sobie za Kwaśniewskimi... 18.05.20, 17:03
   No przecież nie będzie latać za bratem ministra, którego firma OncoArendi dostała 74 mln zł dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. NCBiR podlega Ministerstwu Nauki Szkolnictwa Wyższego. Od 2016 r. Łukasz Szumowski był tam podsekretarzem stanu i nadzorował właśnie NCBiR

   ilka miesięcy temu Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło, że przeznaczy 22 mln zł na kolejny projekt OncoArendi. Dotyczy „kandydata na lek” o nazwie OATD-01. Niedługo później spółka pochwaliła się, że amerykańska Agencja Federalna ds. Żywności i Leków (FDA) nadała OATD-01 status leku pomocnego w terapii sarkoidozy.

   23 marca, a więc kiedy w Europie szalała już pandemia, spółka OncoArendi Therapeutics ogłosiła, że OATD-1 może znaleźć zastosowanie w leczeniu idiopatycznego włóknienia płuc u pacjentów po przebytej infekcji koronawirusem, czyli chorobie COVID-19.

   Dzisiaj Marcin Szumowski informuje, że „obecnie produktem firmy OncoArendi nie jest żaden lek gotowy do sprzedaży i zastosowania u pacjentów, ale pakiet badań przedklinicznych i klinicznych wraz z odpowiednim zakresem ochrony własności intelektualnej oraz rozwijanymi cząsteczkami – kandydatami na leki”. I dodaje: „Ten produkt przeznaczony jest do sprzedaży dla dużych partnerów z branży biofarmaceutycznej na rynku globalnym”.

   Oznaczać to może, że jeśli OncoArendi wynajdzie – dzięki dotacjom i grantom polskiego rządu i Unii Europejskiej, czyli pieniądzom publicznym – dobrego kandydata na nowy lek, sprzeda go któremuś światowemu koncernowi farmaceutycznemu. Korzyści odniosą akcjonariusze, w tym brat ministra i jego żona.

   Oficjalnie na majątek Łukasza Szumowskiego nie będzie to miało żadnego wpływu. Ma przecież z żoną rozdzielność.

   No ale to wszystko nic w porównaniu ze zbrodnia Nowaka. Nie pamiętam tylko o co chodziło z tym zegarkiem , ukradł pisiakowi? Czy może pisiaki jemu ukradli?
  • pies.na.czarnych Re: A CBA lata sobie za Kwaśniewskimi... 18.05.20, 20:14
   Antonow czyli maski nie nadają się do stosowania w kontaktach z zakażonymi koronawirusem.
   "(...)KHGM jest w kropce. Odesłanie masek nie wchodzi w grę — to zbyt drogie. Sam transport Antonowem, za który zapłacił rząd, kosztował ok. 1,6 mln dolarów. (...)"

   www.onet.pl/?utm_source=t.co_viasg_wiadomosci&utm_medium=social&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=3e56152e-9818-4442-b59d-541453ce80ba&sid=b177a2c9-166f-4113-9b28-185bbe554807&utm_v=2

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka