Dodaj do ulubionych

Europa się nas wzoruje :-D

24.05.20, 00:11
Mateusz M. twierdzi, że jesteśmy dla Europy wzorem w walce z pandemią.
A co na ten temat mówi Sośnierz - bądź co bądź świetny fachowiec od zarządzania ochroną zdrowia?
Parę cytatów Mamy jeden z najgorszych przebiegów epidemii w Europie. Gorzej od nas radzą sobie tylko Rosja, Białoruś i Ukraina. Tymczasem minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreśla, że gdyby nie ogniska koronawirusa w śląskich kopalniach, epidemia w Polsce byłaby opanowana, zaś nasz kraj radzi sobie z jej zwalczaniem lepiej niż reszta Europy. - To nieprawda
Sośnierz porównał przebieg epidemii na świecie i podzielił przyjęte strategie oraz ich efekty na trzy grupy.
W pierwszej, do której zaliczył m.in. Austrię, Australię czy Koreę Południową rządy wymienionych krajów podjęły szybką i skuteczną walkę z tłumieniem epidemii. W drugiej (m.in. Włochy, Francja, Hiszpania oraz większość krajów Europy Zachodniej) zaniedbano ograniczenia dla ludności w pierwszej fazie i epidemia rozprzestrzeniła się z dużą siłą.
Następnie państwa te z opóźnieniem, ale konsekwentnie rozpoczęły walkę z epidemią, która w rezultacie daje widoczne na wykresach systematyczne jej tłumienie.
I jest trzecia grupa, do której Sośnierz zaliczył m.in. Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone czy Szwecję.
W tych państwach dopuszczono do szybkiego rozprzestrzeniania się zakażeń i dość długo zwlekano z podjęciem działań aktywnych. W szczególności Szwecja podjęła świadomą decyzję, że nie będzie aktywnej walki z epidemią, co najwyżej polecano metody ochrony biernej. Tam końca epidemii jeszcze nie widać, choć zauważalne jest już lekkie wyginanie się krzywej zachorowań w dół .
Polska krzywa [zachorowań] najbardziej przypomina model szwedzki
Nie wiem, na jakiej podstawie rząd twierdzi, że radzimy sobie dobrze. Ja mam inne dane. Uważam, że wybraliśmy najdroższy i najbardziej nietrafiony model walki z koronawirusem. Mamy najgorszy przebieg epidemii w Europie, gorzej od nas wygląda tylko Rosja, Białoruś i Ukraina, może jeszcze Bułgaria. Mówię to z pełną odpowiedzialnością: nie mamy się czym chwalić


Polski model: zwalczanie pandemii koronawirusa propagandą kurwizji.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka