Dodaj do ulubionych

Prywaciarze beda mieli sie z pyszna

28.05.20, 18:19
Prywaciarze beda mieli sie z pyszna. Pisi reaktywuje SPOLEM :)

Ministerstwo Aktywów Państwowych ma w planach stworzenie państwowej sieci sklepów. - Bylibyśmy obecni od pola do stołu - powiedział w rozmowie z money.pl wiceminister Artur Soboń.
next.gazeta.pl/next/7,151003,25983343,lidl-i-biedronka-z-powazna-konkurencja-rzad-chce-utworzyc-panstwowa.html#s=BoxOpMT
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: Prywaciarze beda mieli sie z pyszna 28.05.20, 18:25
      pies.na.czarnych napisała:

> Prywaciarze beda mieli sie z pyszna. Pisi reaktywuje SPOLEM :)
      >
      > Ministerstwo Aktywów Państwowych ma w planach stworzenie państwowej sieci sk
      > lepów. - Bylibyśmy obecni od pola do stołu - powiedział w rozmowie z money.pl w
      > iceminister Artur Soboń.

Przecież Społem cały czas istnieje. Mój ulubiony sklep to właśnie sklep Społem.

S.
      • boblebowsky Re: Państwowe Sklepy Spożywcze - czemu nie 28.05.20, 19:57
        inocom napisał:

> pies.na.czarnych napisała:
        >
        > > Prywaciarze beda mieli sie z pyszna. Pisi reaktywuje SPOLEM :)
        >
        > Jeśli będą mieli korzystne ceny i dobry asortyment to dlaczego nie kupić od Pol
        > aka, jak od Żyda można?
        >

Ech, ten PRL-u czar. Będą mieli tak korzystne ceny i tak dobry asortyment jak państwowe kopalnie:))
        • inocom AmenT :) 28.05.20, 20:10
          x2468 napisał:

> Mozna od Polaka, mozna od Araba, mozna od Zyda.Zaleznie od wartosci oferty i ja
          > kosci obslugi. I to jet oczywista oczywistosc.
          >

Jak kupujesz towar z Chin to cię brzydzi, że powstał on w państwowej firmie, a jak kartofle, że powstały w kibucu?
          Mamy wolny rynek. I tak decyzja o sukcesie należy do konsumenta. Jeśli będzie tam lepszy towar, za mniej to wróżę sukces.
          • x2468 Re: AmenT :) 28.05.20, 20:16
            Kupuje bo jest dobry za dobra cene i wcale mnie nie brzydzi.
            "mamy wolny rynek..." Nie zrozumiales co napisalem - przeczytaj jeszcze raz.
            • inocom Re: AmenT :) 28.05.20, 20:53
              x2468 napisał:

> Kupuje bo jest dobry za dobra cene i wcale mnie nie brzydzi.
              > "mamy wolny rynek..." Nie zrozumiales co napisalem - przeczytaj jeszcze raz.

Otóż to. Nie narzekam, że w baku mam paliwo, które wypompował jakiś Semita na Bliskim Wschodzie.
              Podobnie będzie z warzywami i owocami i pominięciem pośredników.

Jabłko masz za 60 groszy przemysłowe, deserowe za 1.50 zł. Niech taki sklep narzuci nawet 100% marży w detalu, to i tak jabłko DESEROWE nie powinno kosztować więcej niż 3 złote w maju, a przemysłowe 1 zł.
          • pies.na.czarnych Re: AmenT :) 28.05.20, 20:16
            Ten sukces trenowano ponad 30 lat i wyszło... Wiadomo co wyszło. Pisi maja talent do wszystkiego, a największy do robienia interesów, na których Rodzina siem bogaci.
    • boblebowsky Re: Prywaciarze beda mieli sie z pyszna 28.05.20, 20:01

>
      > lepów. - Bylibyśmy obecni od pola do stołu - powiedział w rozmowie z money.pl w

> next.gazeta.pl/next/7,151003,25983343,lidl-i-biedronka-z-powazna-konkurencja-rzad-chce-utworzyc-panstwowa.html#s=BoxOpMT
      >
      >

To jest dopiero przebłysk geniuszu. Następne powinna być reaktywacja PGR-ów, gdzie znajdzie się praca dla bezrobotnych artystów, nauczycieli i kierowców.
      • na_deszczu Re: Prywaciarze beda mieli sie z pyszna 28.05.20, 22:21
        A może nie. Może będzie tak dobrze jak w państwowej służbie zdrowia i szkolnictwie. Leci strumień pieniędzy od podatników i nie gubiąc nic po drodze i zasila polskie szkoły i szpitale. Skończyły sie czasy, gdy przy okazji można sie było nakraść.

• inocom Re: Prywaciarze beda mieli sie z pyszna 28.05.20, 22:29
          na_deszczu napisała:

> A może nie. Może będzie tak dobrze jak w państwowej służbie zdrowia i szkolnict
          > wie. Leci strumień pieniędzy od podatników i nie gubiąc nic po drodze i zasila
          > polskie szkoły i szpitale. Skończyły sie czasy, gdy przy okazji można sie było
          > nakraść.

Za kradzież w PRC idzie się na podroby, a rodzina dostaje rachunek za kulę w potylicy.
        • inocom E-recepta 02.06.20, 16:22
          el.commendante napisał:

> nieudolnego PiSu. Jak Polacy to debile i wybierają sobie taką swołocz do władzy
          > to potem nie dziwota że nic nie działa.

Masz e-receptę? Dopiero to PiS zrealizował
            • inocom Re: Na ch... e-recepta jeśli za sprawą nieudolnoś 02.06.20, 18:08
              el.commendante napisał:

> PiSowskiej nie idzie się wogóle dostać do lekarza-specjalisty, a nawet i do lek
              > arza pierwszego kontaktu czasem trzeba i z tydzień czekać.
              > Za co się swołocz PiSowska nie weźmie to spierdoli!

Wyobraź, sobie medycynę w Polsce za PO w czasach koronawirusa i dostarczanie papierowych zwolnień do pracy, szczególnie, jak Cię diagnozował lekarz z drugiego krańca Polski.

PO nie miało tez mocy, by nie targać dowodu rejestracyjnego ze sobą. Teraz prócz dowodu rejestracyjnego osobisty też mam w telefonie, podobnie jak polisę OC. Wkrótce będzie tam prawo jazdy.

W niedzielę późnym wieczorem, dzieciak dostał ataku zapalenia spojówek. Zatarł oczy brudną łapą. W aptece nie dostaniesz nic szczególnego bez recepty, sól fizjologiczna nie pomaga. Telefon do lekarza, recepta w 15 minut na mObywatel, apteka. Po godzinie dziecko przestaje Ci się drzeć, że go oczy bolą.
              Czy tak nie mogło być za Millera?
    • no-popis Re: Prywaciarze beda mieli sie z pyszna 30.05.20, 11:29

>

> next.gazeta.pl/next/7,151003,25983343,lidl-i-biedronka-z-powazna-konkurencja-rzad-chce-utworzyc-panstwowa.html#s=BoxOpMT
      Gdyby to była prawda, informacja pochodzi z brukowej bulwarówki POlitycznej, to byłoby to niezwykle zabawne. Szybko by to coś zbankrutowało na tym rynku.
      • inocom Taki holding ma sens 30.05.20, 12:32
        no-popis napisała:

> Gdyby to była prawda, informacja pochodzi z brukowej bulwarówki POlitycznej, to
        > byłoby to niezwykle zabawne. Szybko by to coś zbankrutowało na tym rynku.

Na podobnych zasadach w Norwegii powstało PAŃSTWOWE Statoil, wychodząc z założenia, że zysk z narodowego bogactwa mają mieć wszyscy obywatele, a nie tylko grubych akcjonariuszy w rajach podatkowych.

W Polsce jest szansa, że pojawi się w końcu prawdziwa żywność. Mleko, które kwaśnieje, wędliny które nie robią się oślizgłe bez Mięsa Oddzielanego Mechanicznie. Duży może więcej. Owoce po 1-2 zł za kg. Jabłko na kompot (przemysłowe) teraz w maju masz w hurcie za 0.50 zł. Niech będzie w takim sklepie po 1 zł ze 100% marżą.
        Pewna, tania żywność pod nadzorem od producenta do sprzedawcy to zdrowe społeczeństwo. Korzyści są niewspółmierne (służba zdrowia, ZUS). Już ktoś kiedyś powiedział, że stajesz się tym co jesz. Jesz gówno stajesz się jak gówno. Jesz zdrowo, jesteś zdrowy. Rozwinięcie tego to program na dekadę dwie, po tym co zrobili liberałowie.

Bogactwo Danii oparte jest na spółdzielniach, coś na wzór kibuców, znów duży może więcej, taniej jest utrzymać park maszynowy mając na wieś parę wspólnych ciągników, niż po ciągniku co chałupa, który przez większy czas w roku głównie stoi w stodole i gnije.
          • inocom Re: Taki holding ma sens 30.05.20, 21:46

> Do norweskiego socjalizmu nikt nie dorówna mimo, ze wielu sie stara. To państwo
            > mogłoby byc przykładem dla wszystkich pod warunkiem, ze wszyscy byliby tak bog
            > aci jak oni.

Wszystko kwestią mentalu. Norwegia to byłe państwo Osi, a pokaż mi choć jednego Norwega donoszącego na swój kraj, tak jak to robią totalni, np. w Brukseli, czy prześladujący rodaków tak jak SB.

Może Hitler miał rację? Niektórzy ludzie będą zawsze donosić i rzucać kłody pod nogi innych.
            • man_sapiens Re: Taki holding ma sens 02.06.20, 11:03
              inocom napisał:
              > Wszystko kwestią mentalu. Norwegia to byłe państwo Osi, a pokaż mi choć jednego
              > Norwega donoszącego na swój kraj, tak jak to robią totalni,

Wytęż umysł. Wiem że to dla ciebie trudne ale wierzę, że dasz radę i zrozumiesz to, co było także na FK powtarzane tysiąc razy: PiS, nawet pod wodzą tow. Jarosława K., to nie jest państwo polskie. To jest populistyczna i autokratyczna partia zanurzona w bolszewickiej tradycji, która, oby przejściowo, ma większość w Sejmie oraz kieruje rządem i prezydentem. Ale to nie jest państwo polskie.
        • boblebowsky Re: Taki holding ma sens 30.05.20, 13:16
          inocom napisał:

>
          > W Polsce jest szansa, że pojawi się w końcu prawdziwa żywność. Mleko, które kwa
          > śnieje, wędliny które nie robią się oślizgłe bez Mięsa Oddzielanego Mechaniczni
          > e. Duży może więcej. Owoce po 1-2 zł za kg. Jabłko na kompot (przemysłowe) tera
          > z w maju masz w hurcie za 0.50 zł. Niech będzie w takim sklepie po 1 zł ze 100%
          > marżą.
          > Pewna, tania żywność pod nadzorem od producenta do sprzedawcy to zdrowe społecz
          > eństwo. Korzyści są niewspółmierne (służba zdrowia, ZUS). Już ktoś kiedyś powie
          > dział, że stajesz się tym co jesz. Jesz gówno stajesz się jak gówno. Jesz zdrow
          > o, jesteś zdrowy. Rozwinięcie tego to program na dekadę dwie, po tym co zrobili
          > liberałowie.

Produkt znasz jedynie z półek sklepowych i coś tam se poczytałeś. Nie masz zielonego pojęcia o produkcie, jego pochodzeniu, produkcji, dystrybucji, konserwacji żywności, przechowywania i generalnie o całym rynku spożywczym. Stąd banialuki które wypisujesz. Rozkoszny bełkot naiwnego komuszka.
          • inocom Re: Taki holding ma sens 30.05.20, 21:56
            boblebowsky napisał:

> inocom napisał:
            >
            >
            > >
            > > W Polsce jest szansa, że pojawi się w końcu prawdziwa żywność. Mleko, któ
            > re kwa
            > > śnieje, wędliny które nie robią się oślizgłe bez Mięsa Oddzielanego Mecha
            > niczni
            > > e. Duży może więcej. Owoce po 1-2 zł za kg. Jabłko na kompot (przemysłowe
            > ) tera
            > > z w maju masz w hurcie za 0.50 zł. Niech będzie w takim sklepie po 1 zł z
            > e 100%
            > > marżą.
            > > Pewna, tania żywność pod nadzorem od producenta do sprzedawcy to zdrowe s
            > połecz
            > > eństwo. Korzyści są niewspółmierne (służba zdrowia, ZUS). Już ktoś kiedyś
            > powie
            > > dział, że stajesz się tym co jesz. Jesz gówno stajesz się jak gówno. Jesz
            > zdrow
            > > o, jesteś zdrowy. Rozwinięcie tego to program na dekadę dwie, po tym co z
            > robili
            > > liberałowie.
            >
            > Produkt znasz jedynie z półek sklepowych i coś tam se poczytałeś. Nie masz ziel
            > onego pojęcia o produkcie, jego pochodzeniu, produkcji, dystrybucji, konserwacj
            > i żywności, przechowywania i generalnie o całym rynku spożywczym. Stąd banialuk
            > i które wypisujesz. Rozkoszny bełkot naiwnego komuszka.

Niedawno kupowałem próg do domku dla dzieci. Potrzebowałem 70.4 cm frezowany z jednego boku na 9.5 mm na głębokości 1.5 cm, owalny z dwóch stron, wysoki na 2.5 cm szeroki na 8.5 cm.
            W marketach budowlanych sama decha progowa (dąb, buk, jesion) bez obrabiania to około 50 zł. 3x10x100

Próg u rzemieślnika oddalonego ode mnie ponad 500 km (pod samą ruską granicą, Bartoszyce), kosztował mnie 38 zł. Razem z frezem i fakturą. Wystarczyło go tylko zamocować na wcisk.
            • boblebowsky Re: Taki holding ma sens 31.05.20, 11:36
              inocom napisał:

>
              > Niedawno kupowałem próg do domku dla dzieci. Potrzebowałem 70.4 cm frezowany z
              > jednego boku na 9.5 mm na głębokości 1.5 cm, owalny z dwóch stron, wysoki na 2.
              > 5 cm szeroki na 8.5 cm.
              > W marketach budowlanych sama decha progowa (dąb, buk, jesion) bez obrabiania to
              > około 50 zł. 3x10x100
              >
              > Próg u rzemieślnika oddalonego ode mnie ponad 500 km (pod samą ruską granicą, B
              > artoszyce), kosztował mnie 38 zł. Razem z frezem i fakturą. Wystarczyło go tylk
              > o zamocować na wcisk.
              >

Mam nadzieję, że mi w takim tempie rozumu w wiekiem ubywać nie będzie:)
              I co to ma być za argument i co ma z niego wynikać? Moim zdaniem jedynie to że kupiłeś deskę u prywaciarza taniej niż w markecie budowlanym. A ja na odwrót, kilka par drewnianych drzwi i dębowych blatów kupiłem taniej w markecie. No i....? Już pomijam, że mowa była o rynku spożywczym, a nie art. budowlanych, ale i tak udowadniasz, że nie masz pojęcia o czym piszesz.
                • boblebowsky Re: Taki holding ma sens 31.05.20, 11:52
                  inocom napisał:

> boblebowsky napisał:
                  >
                  > Poszedł byś do Castoramy, dałbyś Niemcowi zarobić i został z nieobrobioną dechą
                  > .
                  >
                  > Nie bądź jak Kidawa.
                  >

Mnie tak jak większości interesuje jakość do ceny. I jeśli przy zbliżonych parametrach mam do wyboru polskie albo import, oczywiście wybiorę polskie.
                  • sverir Re: Taki holding ma sens 03.06.20, 06:36
                    "Mnie tak jak większości interesuje jakość do ceny. I jeśli przy zbliżonych parametrach mam do wyboru polskie albo import, oczywiście wybiorę polskie"

Zatem nie jesteś jak pisowcy, którzy mając do wyboru polskie dobre, tanie testy na koronawirusa, wybrali droższe, gorsze tureckie. Ciekawe gdzie wtedy był doktor, gdy jego polityczni przełożeni woleli przelewać kasę Turkom, niż polskim firmom?
                • man_sapiens Re: Taki holding ma sens 02.06.20, 11:14
                  inocom napisał:
                  >
                  > Poszedł byś do Castoramy, dałbyś Niemcowi zarobić i został z nieobrobioną dechą

Tak, poszedłbym do Castoramy i dał zarobić pracującym tam kobietom i mężczyznom. I nie przeszkadzałoby mi, że sieć sklepów Castoramy powstała dzięki inwestycjom brytyjskiej grupy Kingfisher, która swego czasu przejęła i doprowadziła do europejskiej ekspansji francuską sieć Castorama. Nie przeszkadzałoby mi także, gdyby któryś z pracowników tej Castoramy był Niemcem, albo Wietnamczykiem albo nawet z Pińczowa. I zniósłbym dzielnie to, że w Castoramie pracownicy są na umowach na przyzwoitych warunkach a rzemieślnik zatrudnia swoich pracowników na umowach i wyzyskuje ich bezwstydnie.

> Nie bądź jak Kidawa.

Nie bądź jak idiota.
    • pkt4a Re: Prywaciarze beda mieli sie z pyszna 31.05.20, 12:19
      Niedaleko domu kulawego też na Mickiewicza tuż przy przystanku metra Wilsona jest duży sklep/supersam samoobsługowy należący do PSS Społem z dużym neonem i biurowcem . Czasami tam wejdę bardziej z ciekawości jak do jakiegoś wehikułu z czasów PRL. Ceny tam walą że hej . Między stoiskami spożywczymi i przemysłowymi kręcą się głównie starsze osoby z laskami które mieszkaja tuż tuż . Chyba ten wynajmowany biurowiec utrzymuje ten supersam . Kulawy codziennie tamtędy przejeżdża i się napatrzył i teraz ma pomysła razem z Sasinem .
      Z kilometr dalej na Sadach Zoliborskich jest podobny relikt Bar Mleczny "Sady" chyba należący do tego właśnie PSS "Społem" , klimat 100% PRL ze specyficznym zapaszkiem i krzykiem p.Krysi "leniweeee raaaaz" , czasami tam zachodzę i potem rodzinie zdaje relację :))) , więc nie wykluczam że kulawy z Sasinem będą tworzyli takie państwowe bary mleczne .
      • taniarada Ty to masz czas 02.06.20, 11:01
        pkt4a napisała:

> Niedaleko domu kulawego też na Mickiewicza tuż przy przystanku metra Wilsona je
        > st duży sklep/supersam samoobsługowy należący do PSS Społem z dużym neonem i b
        > iurowcem . Czasami tam wejdę bardziej z ciekawości jak do jakiegoś wehikułu z c
        > zasów PRL. Ceny tam walą że hej . Między stoiskami spożywczymi i przemysłowymi
        > kręcą się głównie starsze osoby z laskami które mieszkaja tuż tuż . Chyba ten w
        > ynajmowany biurowiec utrzymuje ten supersam . Kulawy codziennie tamtędy przejeż
        > dża i się napatrzył i teraz ma pomysła razem z Sasinem .
        > Z kilometr dalej na Sadach Zoliborskich jest podobny relikt Bar Mleczny "Sady"
        > chyba należący do tego właśnie PSS "Społem" , klimat 100% PRL ze specyficznym z
        > apaszkiem i krzykiem p.Krysi "leniweeee raaaaz" , czasami tam zachodzę i potem
        > rodzinie zdaje relację :))) , więc nie wykluczam że kulawy z Sasinem będą two
        > rzyli takie państwowe bary mleczne .
        Cudna ta twoja opowiastka.Jestem pod wrażeniem .Zajrzyj też do Kaczyńskiego i sobie pogadaj w realu.Zmień tabletki te już nie działają .Ludzie to mają wyobraźnię.🤣🐑😋😋😋
        • el.commendante Mam gdzieś co mówi PiS. 02.06.20, 17:43
          PiS nie buduje żadnego socjalizmu tylko system oligarchiczny na kształt Węgier czy Ukrainy i obawiam się że te sklepy wcale nie byłyby państwowe tylko oddano by je w łapskach pro-pisowskich oligarchów.
          I pytanko, co jest niby złego w socjaliźmie?
          • snajper55 Re: Mam gdzieś co mówi PiS. 02.06.20, 21:49
            el.commendante napisał:

> I pytanko, co jest niby złego w socjaliźmie?

W socjaliźmie, tak jak w katolicyzmie, nic. W państwach socjalistycznych bardzo dużo. Na przykład to, że są ekonomicznie niewydolne.

S.
            • inocom Zobaczymy wydolność Niemiec 02.06.20, 22:03
              snajper55 napisał:

> el.commendante napisał:
              >
              > > I pytanko, co jest niby złego w socjaliźmie?
              >
              > W socjaliźmie, tak jak w katolicyzmie, nic. W państwach socjalistycznych bardzo
              > dużo. Na przykład to, że są ekonomicznie niewydolne.

Objętymi sankcjami Trumpa.

Chińczykom to sobie może podskoczyć.
            • el.commendante Re: Mam gdzieś co mówi PiS. 03.06.20, 15:27
              snajper55 napisał:

>
              > > I pytanko, co jest niby złego w socjaliźmie?
              >
              > W socjaliźmie, tak jak w katolicyzmie, nic. W państwach socjalistycznych bardzo
              > dużo. Na przykład to, że są ekonomicznie niewydolne.
              >
              > S.
              BUuuuuuuahahahahaha!!! No szczególnie teraz w dobie Korony widzimy jaki "wydolny" jest sektor prywatny żebrzący o miliardy od państwa! :oD
              Ja "wspaniale" sobie radzą prywatne szpitale które się pozamykały mają wszystko w dupie...
              • snajper55 Re: Mam gdzieś co mówi PiS. 04.06.20, 01:26
                el.commendante napisał:

> BUuuuuuuahahahahaha!!! No szczególnie teraz w dobie Korony widzimy jaki "wydoln
                > y" jest sektor prywatny żebrzący o miliardy od państwa! :oD
                > Ja "wspaniale" sobie radzą prywatne szpitale które się pozamykały mają wszystko
                > w dupie...

Widzieliśmy jak państwo socjalistyczne nie potrafiło wyprodukować sznurka do snopowiązałek i papieru toaletowego. Chcesz socjalizmu? Jedź do Korei Północnej. Tylko się pospiesz, bo dziś już nawet na Kubie i w Rosji odeszli od socjalizmu, więc i w Korei też pewnie zrezygnują z tego wspaniałego ustroju.

S.
                • inocom Co się głupio śmiejesz? 04.06.20, 01:32
                  snajper55 napisał:

>
                  > > BUuuuuuuahahahahaha!!! No szczególnie teraz w dobie Korony widzimy jaki "
                  > wydoln
                  > > y" jest sektor prywatny żebrzący o miliardy od państwa! :oD
                  > > Ja "wspaniale" sobie radzą prywatne szpitale które się pozamykały mają ws
                  > zystko
                  > > w dupie...
                  >
                  > Widzieliśmy jak państwo socjalistyczne nie potrafiło wyprodukować sznurka do sn
                  > opowiązałek i papieru toaletowego. Chcesz socjalizmu? Jedź do Korei Północnej.
                  > Tylko się pospiesz, bo dziś już nawet na Kubie i w Rosji odeszli od socjalizmu,
                  > więc i w Korei też pewnie zrezygnują z tego wspaniałego ustroju.

www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-Islandia-poskromila-banki-7558299.html