Dodaj do ulubionych

Gdyby głupota fruwała,

31.05.20, 05:36
Duda i Matousz odwiedzili z gospodarską wizytą przekop Mierzei, jak wiadomo, pańskie oko konia tłucze, czy jakoś tak, ale to zo powiedzieli plasuje ich w rejonach niedostępnych dla zwykłych głupków, a mianowicie:
Andrzej Duda podkreślał, że ta inwestycja "ma wzmacniać polską suwerenność", z kolei Mateusz Morawiecki dowodził, że przekop to nie tylko szansa dla rozwoju regionu, ale będzie miała też wpływ na wzrost gospodarczy kraju. No to teraz, niech mistrz głupoty stosowanej Duda wyjaśni wzmocni naszą suwerenność, bo ponieważ cztery jachty wpływające na rok przez cieśninę Pilawską nie będą musiały występować do ruskich o pozwolenie?
A teraz czas na Matousza, jak wpływ na wzrost gospodarczy będzie miał fakt, że w porcie w Gdańsku załaduje się kontenery na barki i popłynie do Elbląga przez przekop, taniej, szybciej jest zapakować na TIRy, ale co ja tam wiem.
Czyli, gdyby głupota fruwała to by ich musieli z procy karmić, a nie, lażą po tej świętej ziemi i ją kalają, tak to chyba się mówiło na głupich, a i jeszcze piją piwo z sokiem.

--
tiny.pl/7m8xm
Obserwuj wątek
    • j-k Toby Kosiniak- Kamysz byl Prezydentem. 31.05.20, 06:21
      czandra3 napisał:
      > Duda i Matousz odwiedzili z gospodarską wizytą przekop Mierzei, jak wiadomo, pa
      > ńskie oko konia tłucze, czy jakoś tak, ale to zo powiedzieli plasuje ich w rejo
      > nach niedostępnych dla zwykłych głupków, a mianowicie:
      > [b]Andrzej Duda podkreślał, że ta inwestycja "ma wzmacniać polską suwerenność",

gdyby glupota fruwala

Toby Kosiniak- Kamysz byl Prezydentem.

a Korvin-Mikke Premierem.

poniewaz jednak nie fruwa.

- to skazany jestes na rywalizacje PiS - PO.

• j-k belkot... 31.05.20, 07:15
          czandra3 napisał:
          > Każdy, kto może zagrozić Dudzie ma mój głos,

belkot.

wlasnie dlatego, ze sa podzieleni - sa niegrozni.

a zjednoczyc sie nie sa w stanie.
          • czandra3 Re: belkot... 31.05.20, 08:32
            Wg ciebie powinien być jeden kandydat, najlepiej by to był Duda, natenczas wygraną ma w kieszeni, babciu, co za bełkot.

--
            Niezwłocznie potrzebna jest czcionka do sarkazmu
            • no-popis Re: belkot... 31.05.20, 09:55
              czandra3 napisał:

> Wg ciebie powinien być jeden kandydat, najlepiej by to był Duda, natenczas wygr
              > aną ma w kieszeni, babciu, co za bełkot.
              Masz POnownie problem w zrozumieniu przecież nieskomplikowanego aż tak bardzo przesłania j-k. W dodatku, nie rozumiejąc, określasz to bełkotem.

--
              Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją. (…) Mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. (Stefan Niesiołowski)
    • m.c.hrabia Re: Gdyby głupota fruwała, 31.05.20, 07:03
      to tyko potwierdza ,że rządzą dzisiaj psychopaci i paranoicy- megalomani,
      wielkie budowy socjalizmu im się marzą.

--
      Patrząc na zarazę oczyma wierzącego, nie sposób zatem nie zauważyć, ile dobra się dokonuje. Europa chce, czy nie, nawraca się w ten Wielki Post 2020”
      • no-popis Re: Gdyby głupota fruwała, 31.05.20, 09:56
        m.c.hrabia napisał:

> to tyko potwierdza ,że rządzą dzisiaj psychopaci i paranoicy- megalomani,
        > wielkie budowy socjalizmu im się marzą.
        A co masz do wielkich budów socjalizmu ?
        Które Ci się nie podobały ?

--
        Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją. (…) Mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. (Stefan Niesiołowski)
    • no-popis Ty non stop fruwasz 31.05.20, 07:46
      czandra3 napisał:

> Duda i Matousz odwiedzili z gospodarską wizytą przekop Mierzei, jak wiadomo, pa
      > ńskie oko konia tłucze, czy jakoś tak, ale to zo powiedzieli plasuje ich w rejo
      > nach niedostępnych dla zwykłych głupków, a mianowicie:
      > Andrzej Duda podkreślał, że ta inwestycja "ma wzmacniać polską suwerenność",
      > z kolei Mateusz Morawiecki dowodził, że przekop to nie tylko szansa dla rozwoj
      > u regionu, ale będzie miała też wpływ na wzrost gospodarczy kraju.
      No to te
      > raz, niech mistrz głupoty stosowanej Duda wyjaśni wzmocni naszą suwerenność, bo
      > ponieważ cztery jachty wpływające na rok przez cieśninę Pilawską nie będą musi
      > ały występować do ruskich o pozwolenie?
      > A teraz czas na Matousza, jak wpływ na wzrost gospodarczy będzie miał fakt, że
      > w porcie w Gdańsku załaduje się kontenery na barki i popłynie do Elbląga przez
      > przekop, taniej, szybciej jest zapakować na TIRy, ale co ja tam wiem.
      > Czyli, gdyby głupota fruwała to by ich musieli z procy karmić, a nie, lażą po t
      > ej świętej ziemi i ją kalają, tak to chyba się mówiło na głupich, a i jeszcze p
      > iją piwo z sokiem.
      Tacy żołnierze Rosji czy Niemiec jak Ty wyśmiewali koncepcję budowy portu morskiego w Gdyni w latach 20 tych. To też nie odbyło się bez bólu. Pisywano wtedy właśnie tak jak Ty piszesz, że kilka statków to po co budować port na dzikich plażach kiedy Polska jest biedna itp a inni pisali po co skoro jest port w Hamburgu .... identycznie jak "lotnisko, które jest w Berlinie".
      Kto żegluje to wie jak chętnie , właśnie stamtąd będą rozpoczynały się rejsy np do Kłajpedy z ominięciem strażników granicznych Rosji.

--
      • czandra3 Re: Ty non stop fruwasz 31.05.20, 08:30
        Odpowiem, chociaż się brzydzę tobą, czterometrowej głębokości przekop ma być szansą na rozwój gospodarczy regionu, którego stolica jest 60 kilometrów od Gdańska? Albo to że kto żegluje wie jak chętnie będą się rozpoczynały rejsy, głupku, źle trafiłeś, właśnie ja żegluje, i nie wiem jak chętnie będę będę płynął do Kłajpedy z Gdyni i nie muszę płynąć przez przekop, a do tego starując z Elbląga i tak muszą mieć paszport, skoro tego nie wiesz po kiego otwierasz pysk.
        A teraz blokada.

--
        Niezwłocznie potrzebna jest czcionka do sarkazmu
        • no-popis Re: Ty non stop fruwasz 31.05.20, 09:21
          czandra3 napisał:

> Odpowiem, chociaż się brzydzę tobą, czterometrowej głębokości przekop ma być sz
          > ansą na rozwój gospodarczy regionu, którego stolica jest 60 kilometrów od Gdańs
          > ka? Albo to że kto żegluje wie jak chętnie będą się rozpoczynały rejsy, głupku,
          > źle trafiłeś, właśnie ja żegluje, i nie wiem jak chętnie będę będę płynął do K
          > łajpedy z Gdyni i nie muszę płynąć przez przekop, a do tego starując z Elbląga
          > i tak muszą mieć paszport, skoro tego nie wiesz po kiego otwierasz pysk.
          To co zakreśliłem to jest dowód Twojej choroby nienawiści prostactwa i wspierania knajackiego języka nienawiści przez Agora czyli moderację.
          Nie płaczę nad tym tylko wskazuję obłudę tej brukowej już Gazety, ponad 20 lat temu jeszcze ją ceniłem . Widać to wsparcie PO Twoich szczególnych prawach na tym forum. Możesz obrażać bezkarnie.
          Ad rem.
          Są tacy co będą płynąć z Elbląga i będą tacy co będą płynąć ze swoich marin w Gdańsku. To oczywiste. To tak samo jak jedni płyną przez cieśninę Magellana a inni nie . Wolny wybór.
          Paszport lub książeczkę żeglarską zawsze musisz mieć na wodach międzynarodowych. Tak wyrażnie napisałem o służbach granicznych rosyjskich. Naprawdę nie widzisz tu różnicy między :
          a. mieć paszport i wypłynąć na wody międzynarodowe
          b. mieć paszport i wypływać z Polski przez terytorium obcego państwa na wody międzynarodowe.
          Dziecko szkolące się w Jastarnii na obozie młodzieżowym w żeglarstwie to wie.
          Ciekawe po co np Niemcy budowali port w Świnoujściu jak już mieli w Hamburgu :)))))))
          > A teraz blokada.
          POszczekał bez sensu, POszczekał i podkulił ogon i uciekł.
          Puuuustka co do treści więc POzostaje PrOstactwo.

--
        • taniarada Nie znasz historii w swoim zacietrzewieniu 31.05.20, 09:29
          czandra3 napisał:

> Odpowiem, chociaż się brzydzę tobą, czterometrowej głębokości przekop ma być sz
          > ansą na rozwój gospodarczy regionu, którego stolica jest 60 kilometrów od Gdańs
          > ka? Albo to że kto żegluje wie jak chętnie będą się rozpoczynały rejsy, głupku,
          > źle trafiłeś, właśnie ja żegluje, i nie wiem jak chętnie będę będę płynął do K
          > łajpedy z Gdyni i nie muszę płynąć przez przekop, a do tego starując z Elbląga
          > i tak muszą mieć paszport, skoro tego nie wiesz po kiego otwierasz pysk.
          > A teraz blokada.
          >
          Ruscy się cieszą z twojego pisania. Nie należy tu się kierować tylko aspektem ekonomicznym , bo by Gdynia nigdy nie powstała, bo był przecież Gdańsk . Są to porty duże, ale z nich rozchodzi się żegluga kabotażowa po całym Bałtyku . Nikt tego nigdzie nie ujął.Był by to rozwój dla Elbląga i nie można tego obliczyć jaki na teraz - wszystkiego na tirach nie przewiozą . Co do ruskich oni sobie już przekopali mierzeję jak chcieli , poszerzyli swoją cieśninę o 3 kable i pogłębili do 10 metrów aby mieć dobry dostęp do Bałtyjska dla swej floty wojennej . Przez tą dziurę podczas sztormów wlewa się masa wody i następują podtopienia , stany wody skaczą wtedy średnio o 1,5 m. w górę . Nasz przekop w stosunku do ich to jak przekucie igłą , zresztą byłby to dobry zawór bezpieczeństwa dla cofki w zalewie . Ekolodzy piszczą ile wlezie i tu pytanie kto im za to płaci , bo jak Adamowicz spuścił setki ton g..wna do Z.G to krzyku nie było .Amen.
      • boblebowsky Re: Ty non stop fruwasz 31.05.20, 10:07
        no-popis napisała:

> Tacy żołnierze Rosji czy Niemiec jak Ty wyśmiewali koncepcję budowy portu morsk
        > iego w Gdyni w latach 20 tych. To też nie odbyło się bez bólu. Pisywano wtedy w
        > łaśnie tak jak Ty piszesz, że kilka statków to po co budować port na dzikich pl
        > ażach kiedy Polska jest biedna itp a inni pisali po co skoro jest port w Hambu

Ależ piękny bełkot. Czyżby budowa portu w Gdyni była jedynym argumentem na ten głupi przekop? Chętnie zobaczę inne, zwłaszcza te ekonomiczne. No, nie krępuj się.

--
        Jestem dumnym przedstawicielem "warszawskiej hołoty".
        • no-popis Re: Ty non stop fruwasz 31.05.20, 12:05
          boblebowsky napisał:

> no-popis napisała:
          >
          >
          > > Tacy żołnierze Rosji czy Niemiec jak Ty wyśmiewali koncepcję budowy portu
          > morsk
          > > iego w Gdyni w latach 20 tych. To też nie odbyło się bez bólu. Pisywano w
          > tedy w
          > > łaśnie tak jak Ty piszesz, że kilka statków to po co budować port na dzik
          > ich pl
          > > ażach kiedy Polska jest biedna itp a inni pisali po co skoro jest port w
          > Hambu
          >
          > Ależ piękny bełkot. Czyżby budowa portu w Gdyni była jedynym argumentem na ten
          > głupi przekop? Chętnie zobaczę inne, zwłaszcza te ekonomiczne. No, nie krępuj s
          > ię.
          Identyczne argumenty padały jak była inicjatywa budowy gazoportu w Świnoujściu. Nielogiczne, nieopłacalne.
          Każde, nawet najmniejsze uniezależnianie się od Putina budzi wrzaski w Twoim środowisku.
          Twój argument to określenie bełkot ? Po użyciu takiego argumentu chcesz prowadzić merytoryczną rozmowę ?
          Może podaj mi analizę opłacalności wybudowania stadionów piłkarskich przez ekipę Tuska w latach 2008-2011 za miliardy w tym wydzierżawienia tych stadionów na stratach już w umowie dzierżawy.
          Natomiast jak jest inwestycja uniezależniająca spory kawałek kraju od Rosji to ....raptem chcesz excella z wyliczeniami.
          Działasz tu zgodnie z opinią PO i środowisk Putina, które zatroszczyły się również o przyrodę i ekonomię.

--
          • boblebowsky Re: Ty non stop fruwasz 31.05.20, 12:16
            no-popis napisała:

> Twój argument to określenie bełkot ? Po użyciu takiego argumentu chcesz prowad
            > zić merytoryczną rozmowę ?
            > Może podaj mi analizę opłacalności wybudowania stadionów piłkarskich przez ekip
            > ę Tuska w latach 2008-2011 za miliardy w tym wydzierżawienia tych stadionów na
            > stratach już w umowie dzierżawy.
            > Natomiast jak jest inwestycja uniezależniająca spory kawałek kraju od Rosji to
            > ....raptem chcesz excella z wyliczeniami.
            > Działasz tu zgodnie z opinią PO i środowisk Putina, które zatroszczyły się rów
            > nież o przyrodę i ekonomię.
            >

Więc jeszcze raz. Zamiast bełkotu o Tusku i Putinie proszę o przedstawienie argumentów ekonomicznych za przekopem, bo zdaniem tych którzy się na tym znają wygląda to tak:

Według prof. Rydzykowskiego nawet gdyby znalazły się ładunki do transportowania tą drogą, to przy zakładanych 5 metrach głębokości kanału, zmieściłyby się tam jednostki o nośności najwyżej 3,5 tys. ton, czyli statki pływające po Renie i w rejonie kanału La Manche, a nie na Bałtyku.

- Z naszych wyliczeń wynika, że gdyby nawet obroty portu w Elblągu wzrosły do miliona ton rocznie, a stawki portowe zostały podwojone, to roczne wpływy portu sięgnęłyby 2 mln zł. Biorąc pod uwagę koszt budowy kanału, okazuje się, że nakłady zwracałyby się przez 450 lat - dodaje prof. Rydzykowski.

--
            Jestem dumnym przedstawicielem "warszawskiej hołoty".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka