Dodaj do ulubionych

Czy dziennikarze są poltykami ?

05.06.20, 11:43
Do napisania tekstu zachęciła mnie wypowiedź J Gugały na antenie Polsatu i dzisiejsza dyskusja w TVP info. Rozpocznę od cytatu z Kidawy - Błońskiej. W Polsacie niedawno powiedziała tak - " Jesteśmy politykami i musimy czasami wbrew sobie mówić prawdę" (www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-06-02/malgorzata-kidawa-blonska-gosciem-graffiti-ogladaj-od-745/ ) 1 min 30 sek). Oczywiście mówienie wbrew sobie musi być bolesne, na szczęście robią to politycy tylko czasami .... . Wspomniany Gugała komentował sytuację przedwyborczą. Polsat stara się wypełnić coraz większą lukę pomiędzy TVP i TVN serwując wyważone informacje i "obiektywne". W swoim komentarzu Gugała powiedział to co "wszyscy wiedzą", że Trzaskowski goni Dudę , i że odbędzie się druga tura, w której "pretendent" ma szansę ograć "mistrza". Wszystko to oparł na badaniach opinii. Nie chcąc pamietać spektakularnych pomyłek badających uparcie kreuje poprawny politycznie obraz przyszłości. Przypomnę tu wybory w 1995 r kiedy Notowania HGW spadły w ciągu miesiąca o kilkadziesiąt procent albo notoryczne pomyłki badających poparcie dla PSL u, z których nie potrafią od "zawsze" żadnych wniosków. Gugała ewidentnie zajął pozycję POPiSu i lekko "pompował" Trzaskowskiego. Dziś w TVP info dziennikarze TVP opowiadali o swoich doświadczeniach w kontaktach z politykami PO. Padła tam informacja o wspólnych imprezach dziennikarzy "opozycji" z politykami opozycji, gdzie pierwsi drugim radzą jak mają rozgrywać swoich i wrogich wyborców. Dziennikarze wiodących stacji nie kryją swoich sympatii politycznych nie ograniczając sie do sympatyzowania, często przechodzą do działania fizycznego (słynna akcja podrzucania butelek po wódce policji). Jeżeli dziennikarze są faktycznie politykami to zapewne czasami mówią wbrew sobie prawdę (vide klasyczka z po) ale wszystko poza "czasami" to już tylko w różnych odcieniach kłamstwa. Tu chciałbym wypowiedzieć swoją tęsknotę za stacją telewizyjną, która będzie potrafiła być neutralna politycznie, taką polską BBC. Oczywiście działa tu swoiste sprzężenie zwrotne pomiędzy widzami a stacjami tv i może osób, które męczy nachalna propaganda nie jest w Polsce wcale tak wiele a może nie istnieje kapitał, który sfinansowałby taki projekt ?.
Obserwuj wątek
  • peace2u Re: Czy dziennikarze są poltykami ? 05.06.20, 15:32
   gdyby media nie wplywaly na poglady poltyczne ludzi to nie byloby tyle atakow na TVP, choc poczatkowo pogardliwie twierdzono za Nielsenem, ze nikt jej nie oglada.
   Dlatego wazna sprawa jest aby oscienne panstwa (zwlaszcza Niemcy) nie mialy w swoim reku az tylu mediow w Polsce, bo beda wplywac na nasze wybory. Swojego czasu wyplynal list Niemca do polskich pracownikow Axel Springer. Temat podjela Warszawska Gazeta za co zostala podana do sadu pzrez Niemcow. Ogolna odpowiedz to - tak, dziennikarze i ich firmy sa stronami poltycznymi.
  • no-popis Re: Czy dziennikarze są poltykami ? 05.06.20, 18:24
   psiogon napisał:
   Rozpocznę od cytatu z Kidawy - Błońskiej. W Polsacie niedawno powiedziała tak - " Jesteśmy politykami i musimy czasami wbrew sobie mówić prawdę"
   No przestań, proszę. Kidawa ani nie mówi co myśli, ani nie mówi wbrew sobie. Kidawa czyta to co jej napisali i chyba nawet nie wie kto jej to napisał.
   • no-popis Re: Czy dziennikarze są poltykami ? 06.06.20, 06:54
    no-popis napisała:

    > psiogon napisał:
    > Rozpocznę od cytatu z Kidawy - Błońskiej. W Polsacie niedawno powiedziała tak -
    > " Jesteśmy politykami i musimy czasami wbrew sobie mówić prawdę"
    > No przestań, proszę. Kidawa ani nie mówi co myśli, ani nie mówi wbrew sobie. Ki
    > dawa czyta to co jej napisali i chyba nawet nie wie kto jej to napisał.
    Jak łatwo zauważyć kto na tym forum pisze za pieniądze:) lub dla kariery a to też pieniądze.
    Jeszcze miesiąc temu pod moim postem o Kidawie pojawiłoby się dziesięć wpisów: hrabia, wsk, kolor, erte, buldog, mensapiens, klon zapijaczonego, aniechto ....np czandra a teraz jak za Kidawę już nie płacą lub nie dają punktów dodatnik do kariery to ...nawet pies :) z kulawą nogą się nie ujął.
    Tak pani Małorzato, teraz poznaje Pani tak naprawdę swoje koleżanki i swoich kolegów.
    Smutne to ale w tym wieku poznaje Pani Partię "Obywatelską" tchniętą cynizmem, cFaniactwem i duchem Tuska.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka