Dodaj do ulubionych

Poczułem się jak w latach mlodości

10.06.20, 11:07
Wróciła MO, wróciły "prewencyjne zatrzymania". Milicja w PRL często prześladowała dysydentów "prewencyjnymi" zatrzymaniami. Takiego dajmy na to Kuronia bohaterscy milicjanci zatrzymywali i zamykali w komendzie na 48 godzin. Bez powodu i nawet nie troszcząc się o uzasadnienie. Po 48 godzinach go wypuszczali, a kiedy wyszedł na ulice, to równie bohaterscy milicjanci z innej komendy, w porę uprzedzeni o wypuszczeniu dysydenta, zatrzymywali go znowu, wieźli do innej komeny i tam zamykali na 48 godzin. Itd.

To wraca! Do domu znanej w Warszawie aktywistki ruchów protestu policja w sile pięciu ludzi wpadła 8 czerwca późnym wieczorem. Młodą kobietę skuto na oczach jej rodziców i małoletniej córki, po czym wyprowadzono do radiowozu. Wcześniej bez nakazu rewizji przeszukano pomieszczenia i zabrano stare telefony oraz laptop. W protokole zatrzymania tak opisano przyczyny: „osoba podejrzana o to, że w dniach 29–30 maja na terenie Warszawy, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi dotychczas nieustalonymi osobami, dokonała kradzieży z włamaniem do 15 gablot reklamowych umieszczonych w wiatach przystankowych, a następnie dokonała zaboru w celu przywłaszczenia mienia w postaci plakatów o łącznej wartości 450 zł, czym działała na szkodę spółki AMS Spółka Akcyjna. To czyn z artykułu 279 paragraf 1 Kodeksu karnego, czyli tak zwana kradzież z włamaniem – zachodzi obawa zatarcia śladów” [...] Dokonano zatrzymania prewencyjnego dość przypadkowej osoby, aczkolwiek znanej warszawskiej policji z udziału w licznych protestach, aby osiągnąć efekt mrożący, który będzie odstraszał wszystkich planujących publicznie zarzucać Szumowskiemu i w ogóle rządowi PiS łamanie prawa. Dokładnie takich trwających po 48 godzin zatrzymań osób działających w ówczesnej opozycji dokonywała w PRL milicja, aby zniechęcać społeczeństwo do kontestowania.

Wyjątkowo chamska hołota jest w trakcie zamykania nas z powrotem w bolszewizmie PRL. Mamy ostatnią szansę obronić się przed tym.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka