Dodaj do ulubionych

Rząd zapowiadał budowę 43 tys. domów z drewna. Po

15.06.20, 20:11
Rząd zapowiadał budowę 43 tys. domów z drewna. Po dwóch latach ich liczba wynosi zero

W 2018 roku rząd ogłosił, że w pięć lat w Polsce powstanie kilkadziesiąt tysięcy domów z drewna. Powołanie do życia państwowego dewelopera, który ma zająć się tym zadaniem, zajęło ponad rok. Tym samym dwa lata po szumnych zapowiedziach liczba domów wzniesionych przez rządową spółkę wynosi zero.

To może warto powiedzieć ze słynna ustaw Szyszkodnika o wycinaniu drzew na działkach prywatnych służyła w rzeczywistości do zmian w ustawie o Lasach Państwowych i możliwości wycinki bez ogladania się na okresy ochronne a późniejsza spec ustawa o budowie 15 pietrowych wieżowców w całej Polsce, dotyczy nie budowy domów drewnianych, ale budowie wieżowcow także w lasach dzięki czemu słynny pałac może zachować swoja wieżę mieszkalną .
Przy okazji przemycono przepisy legalizujące przekop mierzei czyli brak oceny środowiskowej podczas rozpoczęcia budowy (do dziś trwa proces w tej sprawie i będzie zabawnie jak budowa zostanie zatrzymana ) i budowę 2 wież dla Spółki Srebrna Kaczyńskiego w Warszawie z pominieciem ustawy o zagospodarowaniu .
Zresztą dziś Kaleta składa ustawe która spowoduje że roszczenia do działki Srebrnej przestaną spedzać sen z oczu prezesa bo to znowu ustawa pozorna rzekomo likwidująca problemy reprywatyzacyjne w rzeczywistości załatwia problemy Srebrnej .
Dzieki temu komisarz w Warszawie wyda w ciągu jednego dnia decyzje o budowie 2 wież z rygorem natychmiastowej wykonalności zgodnie z ustawą z 2018 tą o budowie 200 metrowych wieżowców tylko na podstawie wizualizacji na co znalazł się w niej stosowny zapis z pominięciem roszczeń właścicieli działek na których stawiać Kaczyński chce te wieże.Co mu tam właściciele będą mącić gdy on chce na ich działkach postawić wieże.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka