Dodaj do ulubionych

Polska łupem szabrowników, Polacy ofiarami

20.06.20, 13:17
W czasie każdej wojny pojawiają się szabrownicy. Szabrownictwo to jedno z najobrzydliwszych przestępstw.
Teraz świat jest na wojnie z pandemią. No i w Polsce pojawili się szabrownicy. Nie tylko spece od zakupów tego czy owego za publiczne pieniądze, ale przede wszystkim szabrownicy polityczni.

Ziobro chce od dawna zmieniać prawo karne według stalinowskich wzorów, Kaczyński też. Przewaga roli prokuratora (mianowanego przez Partię) nad sędzią, nieproporcjonalne do wyrządzonej szkody kary, ręczne sterowanie sądami i prokuraturą przez partyjnych czynowników, zgodnie z interesami partii i partyjnej nomenklatury.

Przeprowadzenie stosownych do tego zmian w prawie karnym jest trudne. Trzeba projekt zmian opublikować,poddać konsultacjom z obywatelami i z ich organizacjami oraz prawnikami, trzeba przedyskutować i poprawiać je w komisjach sejmowych.

Co robi Komitet Centralny PiS? W ustawie tarczy antykryzysowej umieszcza zmiany prawa karnego. Bez najmniejszego związku ze zwalczaniem epidemii, bez żadnego związku z łagodzeniem kryzysu gospodarczego.

Ot, taka polityczna kradzież w czasie wojny. PiS to nie partia, to szajka politycznych szabrowników, pod wodzą ober-szabrowników politycznych - Jarosława K., Mateusza M.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka