Dodaj do ulubionych

Duda a gdzie są te miliardy na onkologię?

21.06.20, 07:14
Słowny Duda sam z siebie orzekł iż: Chodzi o to, żeby stworzyć specjalny Fundusz Medyczny, który będzie służył dzieciom, trudnym przypadkom, także i onkologii. 2 miliardy 750 milionów złotych rocznie po to właśnie, aby finansować te elementy I co Duda, stworzyłeś ten specjalny Fundusz Medyczny, czy jak zwykle z gęby, która, notabene tak ci urosła że z czterema buldogami jesteś w stanie naraz się gryźć, robisz to czym jesteś, na qrwizję dałeś, a na chorych już nie , obiecując publicznie.
Jak na takich mówiło się na podwórkach?
Obserwuj wątek
   • margit49 Re: nie ma na ekokologię. 21.06.20, 09:36
    j-k napisał:

    > bo to 10 razy pilniejsze.
    >
    > od tego umra setki tysiecy.
    >
    > a nie dziesiatki ...

    Zarówno onkologia i ekologia dla pisu są zbyt kosztowne, zgodnie z pisią ideą : kto ma być zdrowy- ten będzie, a kto ma umrzeć-temu i lekarz nie pomoże. Modlitwa antidotum na wszystkie choroby. Ekologia to jakieś fanaberie inteligentów.
  • stanpan W Qrwizji 21.06.20, 09:47
   czandra3 napisał:

   > Słowny Duda sam z siebie orzekł iż: Chodzi o to, żeby stworzyć specjalny Fu
   > ndusz Medyczny, który będzie służył dzieciom, trudnym przypadkom, także i onkol
   > ogii. 2 miliardy 750 milionów złotych rocznie po to właśnie, aby finansować te
   > elementy
   I co Duda, stworzyłeś ten specjalny Fundusz Medyczny, czy jak zwy
   > kle z gęby, która, notabene tak ci urosła że z czterema buldogami jesteś w stan
   > ie naraz się gryźć, robisz to czym jesteś, na qrwizję dałeś, a na chorych już n
   > ie , obiecując publicznie.
   > Jak na takich mówiło się na podwórkach?
   >
   >
  • aniechto.only Re: Czy to Duda daje pieniądze ? 21.06.20, 09:59
   W Polsce co roku umiera z powodu nowotworów prawie 100 tys. osób. Z analizy wskaźnika pięcioletnich przeżyć pacjentów z rozpoznaną chorobą nowotworową wynika, że Polska należy do krajów, których system opieki zdrowotnej radzi sobie z pacjentami onkologicznymi gorzej niż ma to miejsce w większości państw UE.

   Nowotwory są wykrywane zbyt późno. System opieki zdrowotnej nie radzi sobie z wykrywaniem choroby we wczesnych stadiach zaawansowania wtedy, gdy leczenie może być najbardziej skuteczne. Problemem jest zapewnienie wszystkim pacjentom dostępu do szybkiej i efektywnej diagnostyki onkologicznej. Pomimo istnienia aparatury i odpowiednich metod w wielu przypadkach postawienie precyzyjnej diagnozy jest problemem lub trwa za długo, co nie pozwala na optymalne wykorzystanie procedur leczniczych. W niektórych placówkach służby zdrowia kompleksowość i jakość udzielanych świadczeń pozostawia wiele do życzenia.

   Pomimo odnotowanego wzrostu, nakłady na onkologię są za małe. Społeczeństwo się starzeje, liczba wykrywanych nowotworów stale rośnie, rosną również koszty procedur medycznych.

   Widać wyraźnie, że polskiej onkologii potrzeba wdrożenia i odpowiedniego finansowania ścieżki nowoczesnego, kompleksowego i przede wszystkim skutecznego leczenia.

   www.onkonet.pl/n_n_panelonko_nik.php

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka