Dodaj do ulubionych

Świadomie ograniczyli możliwość głosowania czy tyl

22.06.20, 20:08
Świadomie ograniczyli możliwość głosowania czy tylko pisowska niezborność i oderwanie od rzeczywistości a jej zaklinanie?

"W przypadku głosowania korespondencyjnego za granicą właściwy konsul, nie później niż do dnia 22 czerwca 2020 r., wysyła pakiet wyborczy (do wyborcy wpisanego do spisu wyborców, który wyraził zamiar głosowania korespondencyjnego za granicą), na wskazany przez wyborcę adres przesyłką nierejestrowaną albo w inny sposób, jeżeli operator wykonujący usługi pocztowe lub przewozowe w państwie przyjmującym nie daje rękojmi należytego wykonania usługi przesyłki nierejestrowanej"

Problem w tym, że termin upływa w nocy z poniedziałku na wtorek, a to oznacza, że osoby, którym pakiety zostaną wysłane najpóźniej, być może nie zdążą zagłosować w terminie.

Royal Mail, czyli angielska poczta, dostarcza listy najszybciej w ciągu dwóch dni roboczych. W rezultacie część wyborców otrzyma swoje pakiety w środę lub nawet w czwartek.
Nawet jeśli zareagują błyskawicznie i natychmiast odeślą swój pakiet, to i tak dotrze on do ambasady prawdopodobnie później, niż w piątek 26 czerwca.
A właśnie maksymalnie do piątku koperta musi trafić do ambasady lub konsulatu.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka