Dodaj do ulubionych

W historii Mateusza Morawieckiego najbardziej zast

23.06.20, 17:28
W historii Mateusza Morawieckiego najbardziej zastanawia mnie: w jaki sposób po studiach historycznych zostaje się prezesem banku?
Czy pan Morawiecki przeszedł ścieżkę od kasjera do prezesa?
Jak zaczynał?
Gdzie wysłał CV?
To bardzo ciekawa ścieżka.
Obserwuj wątek
   • erte2 Re: W historii Mateusza Morawieckiego najbardziej 24.06.20, 02:16
    Jak już jesteśmy przy tatusiu (nieświętej pamięci) to przypomina mi się jeszcze całkiem świeża historia (przynajmniej dla mnie) czyli lata '80. po wprowadzeniu stanu wojennego.
    Otóż jak moi rówieśnicy zapewne pamiętają po wprowadzeniu stanu wojennego Polskę zasypały nielegalne wówczas druki - ulotki, gazetki, odezwy - niektóre jednorazowe, niektóre bardziej trwałe, czasem efemerydy a czasem regularne czasopisma (np. "Tygodnik Mazowsze").
    I między innymi trafił do nas "Biuletyn Solidarności Walczącej" (tej właśnie której przewodził Morawiecki senior). I tam właśnie zamieszczano apele czy wręcz wezwania do zbrojnego oporu, do zamachów i innych aktów terroru.
    No to zaczęliśmy się zastanawiać - skrajna głupota to czy esbecka prowokacja? Bo pominąwszy wszystko inne takie "powstanie narodowe" było w owym czasie zupełnie nierealne choćby ze względów logistycznych (że o hektolitrach przelanej krwi nie wspomnę). Tym niemniej mogło to zadziałać w skali mikro; jacyś młodzi ludzie o gorących głowach rzeczywiście mogliby sobie to wziąć do serca i ustrzelić jakiegoś Sekretarza czy coś wysadzić. A wtedy dałoby to pretekst do gwałtownego nasilenia sankcji, do eskalacji brutalności i represji wobec opornych czy nawet "bratniej pomocy". A przecież byli na szczytach władzy ludzie którzy tylko o tym marzyli, jak choćby milewski czy olszowski.
    Na szczęście nie znalazł się nikt chętny do podjęcia tych wezwań; tak czy owak pytanie pozostało - głupota to czy prowokacja? Byliśmy skłonni uważać że raczej to drugie.
  • kawa_poranna1 Re: W historii Mateusza Morawieckiego najbardziej 23.06.20, 21:17
   nazimno napisał:

   > Czy ty jesteś tak nieudolna, że wolisz konfabulowac, niż poszukać sobie stosown
   > ych
   > informacji???
   >
   >
   > www.bankier.pl/wiadomosc/Kim-jest-Mateusz-Morawiecki-4044820.html

   Tam przy okazji kończenia tych kursów można było ukończyć Wyższy Kurs Gotowania na Gazie i uzyskać tytuł ukończenia tego kursu jako spec od energetyki.
   Kosztuje to około $300.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka