Dodaj do ulubionych

W pewnych warunkach Trzaskowski mógłby się wycofać

29.06.20, 22:56
Gdyby Konfederacja wezwała do poparcia Hołowni w razie rezygnacji Trzaskowskiego, to Trzaskowski w celu usunięcia Dudy mógłby zrezygnować z kandydowania w drugiej turze. Platforma w zasadzie osiągnęła już swój cel kampanijny, więc teraz sprawa usunięcia Dudy powinna mieć priorytet przed chęcią obsadzenia stanowiska prezydenta. Przy okazji rozwiałyby się groźby zarówno porażki z Dudą, jak i PiSowskiego komisarza w Warszawie.
Obserwuj wątek
  • ukos Dodajmy jeszcze 29.06.20, 23:09
   Taką opcję należy rozważyć, gdyby zanosiło się na zbyt wielką wstrzemięźliwość elektoratu Hołowni wobec Trzaskowskiego, zbyt małą jego mobilizację. Rezygnacja Trzaskowskiego w przeddzień drugiej tury oznaczałaby przedłużenie kampanii o kolejne 14 dni, byłby więc czas na prowadzenie przez niego kampanii wspieranej przez całą opozycję w okresie, kiedy lepiej widoczne będą błędy PiSu poczynione w ostatnim okresie. Byłyby podnoszone kwestie kosztów, ale nikt nie ma prawa odbierać opozycji wyboru opcji jej zdaniem najlepszej dla państwa.
   • buldog2 Re: Dodajmy jeszcze 29.06.20, 23:28
    Mam mocne powody, by nie ufać Hołowni, ale ta kandydatura i tak jest lepsza od Dudy. Choć nic z tego wszystkiego co jest, nie jest dobre. Ale jeśli taka roszada jest możliwa (formalnie), to słuszny pomysł. Nie ma nic gorszego od Dudy.
    • meflstofeles Re: Dodajmy jeszcze 29.06.20, 23:40
     Myślicie, że rozpędzony Trzaskowski, który zogniskował tyle energii nagle wyjdzie i powie:
     "Dziękuję za zaufanie, ale my tu właśnie z Panem Budką i z Panią Kidawą-Błońską sobie ustaliliśmy, że rezygnuję, zagłosujcie sobie ludzie na Szymka Hołownię" i że to faktycznie zadziała ?
     Już lepiej jakby zrezygnował z członkostwa w Platformie i kandydował jako bezpartyjny, tylko że to też mało wiarygodne, bo wcześniej podobny manewr stosował chociażby Jaki...
     • ukos Re: Dodajmy jeszcze 30.06.20, 08:19
      meflstofeles napisał:

      > Myślicie, że rozpędzony Trzaskowski, który zogniskował tyle energii nagle wyjdz
      > ie i powie:
      > "Dziękuję za zaufanie, ale my tu właśnie z Panem Budką i z Panią Kidawą-Błońską
      > sobie ustaliliśmy, że rezygnuję, zagłosujcie sobie ludzie na Szymka Hołownię"
      > i że to faktycznie zadziała ?

      Jeżeli taka byłaby cena aktywnego poparcia zmiany przez całą opozycję, to tak należy zrobić. A na wytłumaczenie posunięcia byłyby kolejne dwa tygodnie, głosowanie odbyłoby się 26 lipca. Można też wcześniej takie posunięcie zapowiedzieć, ale wykonać je 11 lipca, a do tego czasu prowadzić kampanię wyjaśniającą.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka