Dodaj do ulubionych

Organizacja finansowana przez Kreml pozwała

04.07.20, 13:25
Organizacja finansowana przez Kreml pozwała Agnieszkę Holland

kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,26097910,agnieszka-holland-pozwana-przez-ordo-iuris-za-slowa-o-faszystowskich.html#s=BoxOpImg4
Obserwuj wątek
    • margit49 Re: Organizacja finansowana przez Kreml pozwała 05.07.20, 18:51
     pies.na.czarnych napisała:

     > Ty rozumiesz? Wytłumacz nam wszystkim będącym w niewiedzy.
     >
     pewnie mu chodzi o tę hitlerowską odmianę, bliższą cosik naszej rodzimej- strefy bez LGBT, wypowiedzi pisowskiego elektoratu, credo prezydenta Dudy. Sprawa nabierze rozgłosu, bo Holland jest znana na świecie. Żona Bosaka, prawniczka tej organizacji, o której nie wolno mówić, że jest finansowana przez Kreml, stwierdziła, że takie same prawa ma uczestnik marszu wolności jak i uczestnik marszu równości. Nie ujawniła, czy chodzi tylko o maszerowanie, czy prawo do życia.
     • suender Re: Organizacja finansowana przez Kreml pozwała 05.07.20, 21:20
      margit49:

      > pewnie mu chodzi o tę hitlerowską odmianę,

      Inaczej: Faszyzm to wynalazek włoski. Nazizm był praktykowany w Reichu.
      Holandce się cosik pomyliło i poszła na skróty.
      pl.wikipedia.org/wiki/Faszyzm

      Prawnicy z Ordo Iuris to nie aż tak w ciemię bici faceci i nie będą zakładać sprawy sądowej, którą mogli by przegrać i narazić na szwank reputację swej renomowanej kancelarii.

      Na usprawiedliwienie A. Holland mam jeno, że jako urodzona w 1948 roku miała w podstawówce wbijaną do głowy ruską wersję historii, a Ruscy jak to Ruscy: Wehrmachtowców nazywali (nie widzieć czemu) FASZYSTAMI, - i tkwią w tym błędzie do dziś dnia, - ot co, .....

      Oto jeden z przykładów ruskiej retoryki: library.sgu.ru/voin/1942/23.pdf
      Do Holandki specjalnej awersji nie mam (robi dosyć znośne filmy), ale radzę, że powinna bronić się metodą: "Jestem ofiarą powojennej wersji historii, - teraz rozumiem swój nieświadomy błąd, ..."
      Jestem pewien, że wtedy proces jej wytoczony zakończy się polubownie, ku ogólnemu pokojowi społecznemu, - ot co.

      Pozdrawiam ugodowo.
       • j-k psa, belkotko forumowa. 06.07.20, 00:39
        (przez litosc nie napisze: - suko_ na_czarnych)

        Ty sie zapoznaj z definicja faszyzmu i nazizmu.

        hitlerowcy nie byli faszystami (jak sie mylnie wydawalo sovietom) - bo nazisci glosili prymat Narodu.

        faszysta byl Mussolini - ktory glosil prymat Panstwa.


        znowu dalos forumowej d... ?

        Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.


      • sverir Re: Organizacja finansowana przez Kreml pozwała 06.07.20, 07:22
       "Prawnicy z Ordo Iuris to nie aż tak w ciemię bici faceci i nie będą zakładać sprawy sądowej, którą mogli by przegrać i narazić na szwank reputację swej renomowanej kancelarii"

       Ordo Iuris nie jest renomowaną kancelarią. Nie jest żadną kancelarią. To fundacja, która i tak ma ustaloną reputację wcale nie ekspertów, tylko radykalnych konserwatystów katolickich. A co do spraw, to już była sobie pani prawnik Majkowska, która nieświadomie minęła się z prawdą w sprawie chłopca z Torunia. Twierdziła,że gdyby nie była na rozprawie, to sama by nie uwierzyła, że szkoła chce odebrania dziecka rodzicom. Przyłapana na niecelowym mijaniu się z rzeczywistością stwierdziła, że sprawa okazała się bardziej skomplikowana i tak naprawdę nie chodzi o rodziców, nacjonalizm i o dziecko, tylko o reakcję samej szkoły. Sprawa tej niezawinionej nieświadomości w informowaniu opinii publicznej o sprawie spowodowała nawet reakcję samego prezesa Kwaśniewskiego, który poprosił koleżankę, aby na przyszłość mniej stanowczo nieświadomie informowała opinię publiczną o sytuacji.

       A co do nazywania faszystów faszystami - w naszym pięknym kraju to na dwoje babka wróżyła. Może być jak w sprawie niegdysiejszej Zadrugi, gdy sąd stwierdził, że rasistowskie poglądy zadrugowcow nie wystarczą do przypisania im propagowania faszyzmu. Może być tez jak i w sprawie Międlara, gdy inny sąd stwierdził, że liczy się publiczna percepcja, a nie szczegóły doktrynalne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka