Dodaj do ulubionych

Nieleczony odpłynął i to daleko

04.08.20, 09:19
To Józef Piłsudski, dla którego powstanie warszawskie było symbolem i źródłem odbudowy Wojska Polskiego. To Roman Dmowski, dla którego dziedzictwo powstania warszawskiego było symbolem konieczności odbudowy siły patriotyzmu Narodu Polskiego Nieleczony powinien jeszcze w ten bełkot wpleść L. Kaczyńskiego zwanego "safandułą", może powinien zahaczyć o Jagiełłę, i Króla Maciusia, jak jechać to po całości, i toto opowiada o katastrofie smoleńskiej, a te durnie zwane pisiorami mu wierzą.

wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/540882,antoni-macierewicz-powstanie-warszawskie-jozef-pilsudski.html,komentarze-najstarsze,3
Obserwuj wątek
  • horpyna4 Re: Nieleczony odpłynął i to daleko 04.08.20, 09:48
   Ważne, że pisi elektorat to łyka, reszta się nie liczy. Duda też ostatnio popisał się podobną mądrością, a panią Witek zrobiono marszałkiem mimo podobnej kompromitacji. Ja tylko zastanawiam się, czy oni wierzą w to, co mówią; być może jest to zamierzone, żeby normalni ludzie odczuwali dyskomfort, jak pomyślą, kto nimi rządzi...

   I kolejny raz powtarzam - Antek nie jest świrem, tylko bardzo skutecznym agentem wpływu. Świra to on udaje na wszelki wypadek, żeby w razie zmiany władzy nie wylądować w pierdlu, tylko w psychiatryku, z którego łatwiej zwiać. Zabezpiecza się, żeby uniknąć odpowiedzialności.
  • herr7 Re: Nieleczony odpłynął i to daleko 04.08.20, 10:47
   PIS to przecież piłsudczycy. Oni w PRL podlegli hibernacji i po 89 r "odmarzli". To co piłsudczyków spaja to rusofobia, którą od nich przejęła praktycznie cała postsolidarnościowa elita. Pod tym względem, Polska nie jest wyjątkiem, gdyż podobnego bzika ma np. elita szwedzka, która do tej pory nie potrafi pogodzić się z klęską w bitwie pod Połtawą.
   Sami piłsudczycy wywodzili swój sposób postrzegania świata od tzw. romantyków, tj. szlachty-gołoty która coraz urządzała Polakom powstania. To owa szlachta przejęła rząd dusz, w odróżnieniu od zwolenników pracy organicznej. Ci ostatni mieli ogromne zasługi w zaborach pruskim i rosyjskim. W ciągu jednego pokolenia potrafili przekształcić prowincjonalną Warszawę w trzecie co do znaczenia miasto w Imperium Rosyjskim. "Romantykom" udało się wiele tych dokonań zniszczyć, m.in. wywołując powstanie w Warszawie. Tu warto przypomnieć, że dowództwo AK w chwili wybuchu nie posiadało realistycznego planu działań. Cele militarne były wtórne. Liczyły się cele polityczne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka