Dodaj do ulubionych

Pytanie prawne

05.08.20, 16:58
Co to jest mienie bezspadkowe? Dla mnie to dziwne!
Obserwuj wątek
  • pkt4a Re: Pytanie prawne 05.08.20, 17:30
   Jeżeli nikt się nie zgłosił ze spadkobierców ustawowych lub spadkobierców testamentowych gdyż takowych nie ma lub takowi z różnych przyczyn o spadku nie wiedzą .
   Polecam na ten temat Kodeks Cywilny - Dział Spadki


   ---------------------------------
   poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,26184394,watykan-sciga-biskupa-janiaka-za-tuszowanie-pedofilii-prokuratura.html#s=BoxWyboImg2
   • no-popis 935 05.08.20, 17:45
    pkt4a napisała:

    > Polecam na ten temat Kodeks Cywilny - Dział Spadki
    A w temacie to Art. 935.
    Art. 935 Dziedziczenie przez gminę lub Skarb Państwa
    W braku małżonka spadkodawcy, jego krewnych i dzieci małżonka spadkodawcy, powołanych do dziedziczenia z ustawy, spadek przypada gminie ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy jako spadkobiercy ustawowemu. Jeżeli ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy w Rzeczypospolitej Polskiej nie da się ustalić albo ostatnie miejsce zamieszkania spadkodawcy znajdowało się za granicą, spadek przypada Skarbowi Państwa jako spadkobiercy ustawowemu.
    > ---------------------------------
    > poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,26184394,watykan-sciga-biskupa-janiaka-za-tuszowanie-pedofilii-prokuratura.html#s=BoxWyboImg2
  • janadam59 Re: Pytanie prawne 05.08.20, 17:30
   Przykład: Masz kawał ziemi to trzeba i nie masz rodziny, umierasz a ziemia zostaje i jeśli nikomu jej nie zapisałeś jest bezspadkowa. Tyle że Niemcy zrobili to hurtem wymordowali Żydów i po holokauście zostało sporo mienia, co do którego nie ma spadkobiorców. Izrael uważa, że w takiej sytuacji to mienie należy się im.
   • pkt4a Re: Pytanie prawne 05.08.20, 17:56
    Jeżeli jest testament to ogolnie mówiąc wyklucza on dziedziczenie ustawowe , wtedy jest np ewentualnie ustawowe prawo do zachowku . Nie trzeba zostawiać testamentu aby ktoś dziedziczył na mocy tzw "dziedziczenia ustawowego" wg KC .
    Zawsze jest jakaś rodzina nawet ta dziesiąta woda po kisielu i wtedy to ona dziedziczy wg "dziedziczenia ustawowego" -vide KC , tylko najczęściej ta dziesiąta czy dwudziesta woda po kisielu nie wie że jest spadkobiercą ustawowym , chodzi o takie przypadki np jak "babci siostry córki syna syn którego córki wnuczka miała syna a jego wnuk ...." . To właśnie reguluje Kodeks Cywilny i tzw międzynarodowe prawo prywatne /umowy międzynarodowe , konwencje itp /w sprawach gdy mamy do czynienia z innym obywatelstwem niż obywatelstwo polskie .

    ----------------------------------------------------------
    poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,26184394,watykan-sciga-biskupa-janiaka-za-tuszowanie-pedofilii-prokuratura.html#s=BoxWyboImg2
   • snajper55 Re: Pytanie prawne 05.08.20, 20:26
    janadam59 napisał:

    > Przykład: Masz kawał ziemi to trzeba i nie masz rodziny, umierasz a ziemia zost
    > aje i jeśli nikomu jej nie zapisałeś jest bezspadkowa. Tyle że Niemcy zrobili t
    > o hurtem wymordowali Żydów i po holokauście zostało sporo mienia, co do którego
    > nie ma spadkobiorców.

    Skąd wiesz, że nie ma?

    > Izrael uważa, że w takiej sytuacji to mienie należy się im.

    Nieprawda. Izrael niczego takiego nie stwierdził.

    S.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka