Dodaj do ulubionych

Co z tymi szkołami?

06.08.20, 18:19
Wszystko wskazuje na to, że te tłumoki chcą posłać nasze dzieci do szkół, bez jasnych ograniczeń, a odpowiedzialność za ew. konsekwencje tego pomysłu zrzucić na dyrektorów placówek. Zważywszy, że Polska w znacznej części stoi rodziną wielopokoleniową wygląda na to, że chcą podreperować stan zusowskiej kasy i wysyłać emerytów do królestwa bezpłatnego.
Na świecie to ryzyko zostało już dostrzeżone.
Obserwuj wątek
      • boblebowsky Re: Co z tymi szkołami? 06.08.20, 19:29
        eiran napisał:

> Nie trzeba tak desperować. na pewno rząd zleci samorządom zadbanie o to, żeby s
        > zkoły były wyposażone we wszystkie niezbędne środki
        >

Nie wiem czy tak na poważnie czy żartujesz? Jakie środki? Na razie jest zapowiedź, że żadnych maseczek, a środki typu pomiar temperatury są w przypadku dzieciaków, które przechodzą co-vid bezobjawowo kompletnie nieskuteczne. No chyba, że podchodzimy do sprawy na zimno jak w Szwecji.

Jeśli jednak transmisja społeczna jest wysoka lub ma tendencję rosnącą, otwieranie szkół może tylko przyczynić się do pogorszenia sytuacji
        - wyjaśnił. Sytuacja w Izraelu, gdzie szybkie ponowne otwarcie szkół przyczyniło się do ponownego wzrostu zakażeń, potwierdza wnioski ekspertów odnośnie rozprzestrzeniania się koronawirusa wśród dzieci i młodzieży.
        • horpyna4 Re: Co z tymi szkołami? 07.08.20, 09:20
          Jakie środki? Ano te konieczne, bo one są. I rząd przerzuca je na samorządy.

Reforma szkolnictwa też miała nic nie kosztować, bo kosztami obciążono samorządy. Teraz rząd jest dobry, a samorządy złe, bo nie zapewniają środków ochrony (dla dzieci zamiast maseczek rekomendowane są przyłbice). A odkażanie rąk powinno odbywać się przy pomocy urządzenia uruchomianego pedałem, które to ustrojstwo też trochę kosztuje.

Otwarcie szkół to dla rządu świetna okazja połączenia przyjemnego z pożytecznym. Pożyteczne jest dogodzenie suwerenowi, który ma dosyć zdalnej nauki swoich dzieci, a przyjemne będzie zwalenie niekorzystnych skutków otwarcia szkół na te paskudne samorządy.
          • boblebowsky Re: Co z tymi szkołami? 07.08.20, 10:58
            horpyna4 napisała:

> Jakie środki? Ano te konieczne, bo one są. I rząd przerzuca je na samorządy.
            >
            > Reforma szkolnictwa też miała nic nie kosztować, bo kosztami obciążono samorząd
            > y. Teraz rząd jest dobry, a samorządy złe, bo nie zapewniają środków ochrony (d
            > la dzieci zamiast maseczek rekomendowane są przyłbice). A odkażanie rąk powinno
            > odbywać się przy pomocy urządzenia uruchomianego pedałem, które to ustrojstwo
            > też trochę kosztuje.

Nie napisałem, że środki zapobiegania nie istnieją, tylko, że na ten moment rząd ich nie przewiduje, albo daje wolną rękę dyrektorom szkół, którzy takich decyzji podejmować nie powinni.
            • boblebowsky Re: Co z tymi szkołami? 07.08.20, 20:58
              klan_fan napisał:

> Czyj to pomysł te przyłbice? Wygodniej się oddycha owszem ale chronić mają niby
              > jak? Same przyłbice są o kant...

Zwłaszcza w zamkniętych szkolnych pomieszczeniach. 20% ochrony.
      • p.grochowski Re: Co z tymi szkołami? 10.08.20, 09:24
        Co powinno być constans w nauczaniu młodego pokolenia w szkołach. Otóż poszukiwanie grupowych wartości i tego co łączy. Wspomniałem o autorach książek literackich z lat 1864-1914. Otóż czy uda się odbudować atmosferę narodową która towarzyszyła powstaniu Ligii w 1893 roku. Jestem za oddzieleniem sfery sacrum od tego co świecki. Lekcje religii powinny odbywać się w salkach katechetycznych, gdzie dzieciom są przekazywane prawdy wiary. W szkołach nie powinno się rezygnować z nauczania języka rosyjskiego jako przedmiotu pomocniczego.
        • pies.na.czarnych Re: Co z tymi szkołami? 06.08.20, 22:22
          Sasin kopalnie wygasza, cokolwiek to w pisim języku ma znaczyć. Osobiście szkół nie oddałbym w jego ręce.

Teraz na poważnie. Nie wierzę, że pisi znajda dobry środek aby podołać kryzysowi szkolnictwa. Oni jeszcze nic dobrego nie zrobili. Czekają nas ciężkie czasy. Widmo niedouczonego społeczeństwa stoi przed całym światem. Jedynie elity będą w stanie zapewnić dobre wykształcenie swoim dzieciom, a co za tym idzie to jeszcze większe powiększenie różnic między klasami. Jedynie najbardziej rozwinięte kraje z wysoko rozwiniętą technologia i nauką rusza do przodu. Reszta stanie się krajami siły roboczej. Kto szybciej opanuje umiejetność posługiwanie się w dużym stopniu sztuczną inteligencją ten będzie rządził światem.
      • boblebowsky Re: Co z tymi szkołami? 07.08.20, 10:53
        stasi1 napisał:

> Ale co innego proponujesz? Przez następny rok zdalnie nauczać?

Ale ja nie jestem od proponowania, natomiast ci którzy od tego są nie proponują nic, no może poza pomiarem temperatury, co w przypadku dzieciaków jest nieskuteczne. Dziś mamy kolejny nowy rekord ponad 800 którego przyczyną jest prawdopodobnie wakacyjne rozluźnienie. Jeśli więc po tym okresie puścimy dzieci do szkół na żywioł, to nie trzeba dużej wyobraźni, żeby przewidzieć jak szybko może pójść transmisja. Tak więc jeśli będziemy stać przed wyborem, zdalne nauczanie czy szeroki co-vid wraz z jego powikłaniami i niestety również ze śmiercią najbliższych wybieram zdalne nauczanie.
          • boblebowsky Re: Co z tymi szkołami? 07.08.20, 14:53
            pies.na.czarnych napisała:

> > wybieram zdalne nauczanie.
            >
            > Jak na razie nic się nie robi aby taki system miał ręce i nogi.

U mnie to w miarę sensownie działało, ale problemem są miejsca ze słabym łączem sieciowym, albo jego brakiem i bieda, bo jest jeszcze nie wszystkie rodziny stać na komputer dla dzieci.
            • pies.na.czarnych Re: Co z tymi szkołami? 07.08.20, 15:19
              Działa tam jako tako gdzie babcie znają się na komputerze :)
              Nie każde dziecko ma komputer, nie każde dziecko ma szybki internet. Można oczywiście dzieciakom dostarczać materiał na papierze, ale... no tak, jest zawsze dużo „ale”. Główną sprawą jest samodyscyplina ucznia. W rodzinach, gdzie z różnych powodów opiekunowie nie mogą przypilnować dzieciaka i pomóc w przerabianiu materiału zdalne nauczanie nie zda egzaminu.
        • stasi1 Re: Co z tymi szkołami? 07.08.20, 14:09
          Ale najwięcej chorych nie występuje w popularnych turystycznych miejscach. Może zdalne nauczanie jest tańsze niż normalne ale to nie zastąpi szkoły. Choć mój kolega pisowiec twierdzi że na tym zdalnym nauczaniu jego dzieci więcej się nauczyły niż w szkole. Ja akurat chyba jestem przeciwnego zdania
          • boblebowsky Re: Co z tymi szkołami? 07.08.20, 14:51
            stasi1 napisał:

> Ale najwięcej chorych nie występuje w popularnych turystycznych miejscach.

To dość oczywiste, turnus urlopowy to jeden do dwóch tygodni, więc wirus rozwija się już w miejscu zamieszkania.

Może
            > zdalne nauczanie jest tańsze niż normalne ale to nie zastąpi szkoły. Choć mój
            > kolega pisowiec twierdzi że na tym zdalnym nauczaniu jego dzieci więcej się na
            > uczyły niż w szkole. Ja akurat chyba jestem przeciwnego zdania

Cena nauczania ma tu moim zdaniem znaczenie wtórne, najważniejsze chyba powinno być zdrowie, no chyba, że się mylę.
          • pies.na.czarnych Re: Co z tymi szkołami? 07.08.20, 15:25
            > Może zdalne nauczanie jest tańsze niż normalne ale to nie zastąpi szkoły.

Nie dla rodziców, którzy nie maja komputera w domu.

> Choć mój kolega pisowiec twierdzi że na tym zdalnym nauczaniu jego dzieci więcej się nauczyły niż w szkole.

Nie przeraził się, że z dzieciaków robią się wykształciuchy? :)
            • stasi1 Re: Co z tymi szkołami? 08.08.20, 14:20
              Kto teraz nie ma komputera? Znasz taką osobę? Chociaż wczoraj rozmawiałem ze swoim kolegą 54 lata i właśnie nie ma komputera(ale dzieci też nie). To mówię to niech sprawdzi informacje w telefonie. Nie ma smartfona. Mój w tym czasie został w domu i nie mogliśmy nić zobaczyć.
              Kolega od nauczanie nie jest typowym pisowcem, niby pochodzi spod Puław ale skończył Politechnikę w Lublinie i jest zastępcą kierownika u mnie w firmie. A żonę ma normalną, teściów też i mieszka prawie w Centrum Wawy(5km)
              • pies.na.czarnych Re: Co z tymi szkołami? 08.08.20, 15:39
                Osobiście nie znam osób nie posiadających komputera, ale czytam gazety i wiem, że są organizowane zbiórki starych urządzeń, które po małej interwencji nadają się jeszcze do użytku. Sam oddałem swój stary laptop takiej organizacji. Po wgraniu w niego nowej „duszy” jakiś dzieciak będzie miał pomoc naukową. Tutaj nie chodzi jedynie o komputer. Musisz mieć również dość szybki internet i oczywiście zalecana jest również drukarka.
                W Polsce jest obowiązek nauczania jak i ogólna dostępność do tego nauczania. Innymi słowy rząd powinien zapewnić uczniom komputery i darmowy internet przynajmniej chociaż tym, których na to nie stać. Nie wymagałbym jednak za wiele i optowałbym chociaż za darmowym wydrukiem materiału lekcji, które uczniowie musza przerabiać.
              • eiran Re: Co z tymi szkołami? 08.08.20, 18:06
                Przecież jest GUS, stasiu:

Wyposażenie gospodarstw domowych w komputery

W 2019 r. przynajmniej jeden komputer w domu posiadało 83,1% gospodarstw domowych z co najmniej jedną osobą w wieku 16–74 lata. Wskaźnik ten z roku na rok systematycznie zwiększa się, jednak w coraz wolniejszym w tempie; w porównaniu z rokiem poprzednim wzrósł on o 0,4 p. proc.

I jeszcze:

Dostęp do Internetu i połączenia internetowe

W 2019 r. dostęp do Internetu posiadało 86,7% gospodarstw domowych i było to o 2,5 p. proc. więcej niż w roku poprzednim. W skali roku udział gospodarstw domowych korzystających z Internetu poprzez szerokopasmowe łącze internetowe zwiększył się o 4,0 p. proc. Zarówno dostęp do Internetu, jak i rodzaj posiadanych łączy internetowych zróżnicowany był ze względu na typ gospodarstwa, klasę miejsca zamieszkania oraz stopień urbanizacji. Dostęp do Internetu częściej posiadały gospodarstwa domowe z dziećmi niż bez nich. Uwzględniając klasę miejsca zamieszkania, odsetek gospodarstw z Internetem większy był w miastach niż na obszarach wiejskich, a ze względu na stopień urbanizacji – najwyższy był na obszarach wysoko zurbanizowanych. Taka sama prawidłowość dotyczyła wykorzystywania szerokopasmowych łączy internetowych.

stat.gov.pl/obszary-tematyczne/nauka-i-technika-spoleczenstwo-informacyjne/spoleczenstwo-informacyjne/spoleczenstwo-informacyjne-w-polsce-w-2019-roku,2,9.html

Czyli mniej więcej co siódme gospodarstwo domowe nie ma komputera, analogicznie co siódme nie ma dostępu do internetu. Oczywiście owe osiemdziesiąt kilka procent nie oznacza, że w każdym przypadku jest możliwość zapewnienia niezbędnego dostępu dziecku, czy zwłaszcza dzieciom w wieku szkolnym, nie wydaje mi się bardzo ryzykowne twierdzenie, że przynajmniej co piąte dziecko może mieć trudności z wystarczającym na jego potrzeby edukacyjne dostępem do komputera i internetu.
                • stasi1 Re: Co z tymi szkołami? 09.08.20, 10:42
                  Ale to 10% dotyczy tych gospodarstw gdzie nie ma dziecka poniżej 26 lat. Większość ludzi po 60 niema komputera bo nie jest im do niczego potrzebny. Nigdy nie używali więc po co im? Nie ma na pewno kompa mój wujek z ciotką pod 90(mieszkają z synem pod 60), moja siostra 57 lat(bez dzieci). Nie widziałem czegoś takiego u innej ciotki 70 lat. W dzieciatych rodzinach pewnie wszyscy mają, nawet na Podkarpaciu. A z łączem rzeczywiście mogą być problemy. Ale na terenach z marnym łączem nikt nie prowadzi lekcji online.
                  • eiran Re: Co z tymi szkołami? 09.08.20, 16:27
                    No tak, stasiu - skoro twój wujek z ciotką nie mają komputera, to z całą pewnością większość ludzi po sześćdziesiątce "niema".
                    No i naprawdę, stasiu, myślisz, że w czasie lockdownu, szkoły z terenów z marnym łączem ostentacyjnie lekceważyły polecenia swoich kuratorów i nie prowadziły, choćby czysto formalnie, lekcji online?
                    • stasi1 Re: Co z tymi szkołami? 10.08.20, 11:27
                      Moje dziecko nie miało lekcji online. Dostawało od nauczycielki wykaz co ma zrobić. Dziecko robiło to co trzeba fotografowało i wysyłało z powrotem. Byle by zdążyło przed następną lekcją. Ale chyba jej nie ukarali za lekceważenie kuratoriów.
                      Nie twierdzę że większość po 60 nie ma komputera. Twierdzę że z tych co nie mają komputera to większość osoby po 60. Nie bywam u takich ludzi chyba że to są ciotki albo wujkowie. Co w tym dziwnego?
                      I widzisz udało mi się ustalić że znajomi, dwóch braci w okolicach 45 lat też nie mają kompa. Ten który ma córkę 20 letnią(ale nie mieszkają razem przynajmniej 15lat) nie ma nawet telefonu. Miał komórkę ale ją rozbił aby córka nie miała z nim kontaktu
                      • eiran Re: Co z tymi szkołami? 10.08.20, 12:27
                        stasi1 napisał:

> Nie twierdzę że większość po 60 nie ma komputera. Twierdzę że z tych co nie ma
                        > ją komputera to większość osoby po 60.

naprawdę, stasiu tak twierdzisz?

stasi1
                        Re: Co z tymi szkołami?
                        09.08.20, 10:42
                        Większość ludzi po 60 niema komputera bo nie jest im do niczego potrzebny.

> I widzisz udało mi się ustalić że znajomi, dwóch braci w okolicach 45 lat też
                        > nie mają kompa. Ten który ma córkę 20 letnią(ale nie mieszkają razem przynajmn
                        > iej 15lat) nie ma nawet telefonu. Miał komórkę ale ją rozbił aby córka nie miał
                        > a z nim kontaktu

I jaki wniosek należałoby wywieść z twojego sensacyjnego ustalenia? Mój jedyny jest taki, że to jakiś furiat, skoro postanowił rozbić telefon zamiast wyjąć zeń kartę. Pozostaje mieć nadzieję, że jego brat lepiej panuje nad sobą.
                        • stasi1 Re: Co z tymi szkołami? 11.08.20, 10:59
                          Ostatecznie to i tak nie stwierdzimy czy miałem rację z tym określenie że większość ludzi po 60 nie ma kompa. Na pewno jest tak że z tego przedziału jest większość tych co nie mają kompa.
                          Brat tego co rozbił telefon rzeczywiście lepiej się zachowuje, w końcu dwa razy był w więzieniu.
                          A co da wyjęcie karty? Zawsze można włożyć. Do rozbitego nie ma jak wkładać i to chciał córce pokazać
    • klan_fan Re: Co z tymi szkołami? 07.08.20, 15:14
      Mieszkam z rodziną osobno ale niepokój ws. przyniesienia Covidu do domu pozostaje. Gdy dzieci wrócą do szkoły, na uczelnie przyniosą to na bank. Jak nie zejdziemy na tę cholerę to czeka nas uziemienie w kwarantannie a pracować trzeba. Przy takich prognozach nowej fali zachorowań otwieranie placówek edukacji to durny pomysł. Z drugiej strony żona będzie znowu więźniem dziadowskiego nauczania zdalnego. Nie ma zadowalającego rozwiązania i znowu trzeba zrobić zapasy na dwa tygodnie.
      • boblebowsky Re: Co z tymi szkołami? 07.08.20, 20:57
        klan_fan napisał:

> Mieszkam z rodziną osobno ale niepokój ws. przyniesienia Covidu do domu pozosta
        > je. Gdy dzieci wrócą do szkoły, na uczelnie przyniosą to na bank. Jak nie zejdz
        > iemy na tę cholerę to czeka nas uziemienie w kwarantannie a pracować trzeba. Pr
        > zy takich prognozach nowej fali zachorowań otwieranie placówek edukacji to durn
        > y pomysł. Z drugiej strony żona będzie znowu więźniem dziadowskiego nauczania z
        > dalnego. Nie ma zadowalającego rozwiązania i znowu trzeba zrobić zapasy na dwa
        > tygodnie.

Cały czas będę się jednak upierał, że zdrowie i życie człowieka największą wartością jest, jakkolwiek by to nie zabrzmiało.
      • pies.na.czarnych Re: Co z tymi szkołami? 07.08.20, 18:25
        Koronawirus nie przeszkadza w otwarciu szkół, ale nie pozwala kuratorowi spotkać się z ich dyrektorami na żywo
        tvn24.pl/polska/otwarcie-szkol-od-wrzesnia-lekcje-normalnie-spotkania-kuratorow-z-dyrektorami-zdalnie-4659255
    • snajper55 Re: Co z tymi szkołami? 08.08.20, 03:20
      Będziemy mieć to samo, co nasi starsi bracia - Żydzi. W Izraelu 19 maja otworzono szkoły, a po dwóch tygodniach...

https://zapodaj.net/images/60c9eead610c1.png

W połowie września będziemy mieć jazdę bez trzymanki.

natemat.pl/316899,tak-skonczylo-sie-otwarcie-szkol-w-izraelu-to-przestroga-dla-rzadu-pis#

S.
    • dwaczarnekoty Re: Co z tymi szkołami? 08.08.20, 03:41
      Zamknięte szkoły to dla wielu tysięcy uczniów brak edukacji w ogóle. Bo edukacja to żaden priorytet dla obecnego rządu. Do tego dzieci pozostawione sami sobie w patologicznych rodzinach. Dzieci wykluczone poza społeczność, jeśli nie mają dostępu do internetu. Lepiej zamykać szkoły w zależności od sytuacji w miejscowości. A na ten moment poważnie podchodźmy do obostrzeń. Zamknięte szkoły to też rodzice na opiece.
      • dwaczarnekoty Re: Co z tymi szkołami? 08.08.20, 03:51
        W sumie otwarte szkoły to też zagrożenie dla nauczycieli posiadających choroby współistniejące, starszych. Z drugiej strony ich niechęć do próby prowadzenia lekcji on line, gdy mieli taką możliwośc i ograniczanie nauki do poziomu wysyłanych maili - samoistnie sprowokowali niechęć rodziców do ich dalszego pozostawania w domu, zamiast za biurkiem.
      • snajper55 Re: Co z tymi szkołami? 08.08.20, 14:25
        dwaczarnekoty napisał(a):

> Zamknięte szkoły to dla wielu tysięcy uczniów brak edukacji w ogóle. Bo edukacj
        > a to żaden priorytet dla obecnego rządu. Do tego dzieci pozostawione sami sobie
        > w patologicznych rodzinach. Dzieci wykluczone poza społeczność, jeśli nie mają
        > dostępu do internetu. Lepiej zamykać szkoły w zależności od sytuacji w miejsco
        > wości.

Czyli zamykać szkoły, gdy już dzieciaki wszędzie wirusa poroznoszą?

S.
          • boblebowsky Re: Co z tymi szkołami? 08.08.20, 14:59

> A teraz nie roznoszą? Wesela, urodziny, kolonie, spotkania, zakupy - ale demoni
            > zuje się szkoły.

Zakupy? Zakupy trzeba robić w maseczkach, a w szkołach na ten moment się ich nie przewiduje. Spotkania towarzyskie to jednak nie regularne spotykanie się w grupach kilkudziesięcio osobowych 5 razy w tygodniu, że tylko wspomnę o czasie wspólnym między lekcjami. Wesela i pogrzeby na ten moment to jedna z imprez na których covid roznosi się najszybciej, czego skutkiem są ostanie wzrosty zakażeń. Należałoby jeszcze dodać bezobjawową transmisje wśród dzieci i wiek ryzyka znacznej części nauczycieli. Ale rozumiem, że znasz ważniejsze rzeczy niż zdrowie i życie.
            • dwaczarnekoty Re: Co z tymi szkołami? 08.08.20, 15:09
              Znajoma z pewnego niewielkiego miasta opowiadała jak u niej wyglądał lock down. Szkoły pozamykane, nauczyciele "uczą" fizyki przez maile, a w autobusach ścisk, bo młodzież w ciągu dnia zjeżdża się do centrum korzystać z korona ferii. Województwo jedno z mniejszą ilością zakażeń. Dbajmy o inne obszary, ale szkół nie zamykajmy od czapy. Pielęgniarki też są w wieku ryzyka.
              • boblebowsky Re: Co z tymi szkołami? 08.08.20, 15:17

> Znajoma z pewnego niewielkiego miasta opowiadała jak u niej wyglądał lock down.
                > Szkoły pozamykane, nauczyciele "uczą" fizyki przez maile, a w autobusach ścisk
                > , bo młodzież w ciągu dnia zjeżdża się do centrum korzystać z korona ferii. Woj
                > ewództwo jedno z mniejszą ilością zakażeń. Dbajmy o inne obszary, ale szkół nie
                > zamykajmy od czapy. Pielęgniarki też są w wieku ryzyka.

I to ma być odpowiedź na argumenty, które przedstawiłem? O minimum powagi się uprasza.
              • pies.na.czarnych Re: Co z tymi szkołami? 08.08.20, 15:48

> Znajoma z pewnego niewielkiego miasta opowiadała jak u niej wyglądał lock down.
                > Szkoły pozamykane, nauczyciele "uczą" fizyki przez maile, a w autobusach ścisk
                > , bo młodzież w ciągu dnia zjeżdża się do centrum korzystać z korona ferii. Woj
                > ewództwo jedno z mniejszą ilością zakażeń. Dbajmy o inne obszary, ale szkół nie
                > zamykajmy od czapy. Pielęgniarki też są w wieku ryzyka.

Świetny przykład na nieudolność tej władzy. Potrafią zamknąć las, a nie potrafią zarządzić aby w autobusach nie było ścisku i pasażerowie obowiązkowo nosili maseczki. Tak samo jest ze sklepami, niby jest obowiązek noszenia maseczki, ale nie potrafią tego egzekwować.
          • snajper55 Re: Co z tymi szkołami? 09.08.20, 01:04

> A teraz nie roznoszą? Wesela, urodziny, kolonie, spotkania, zakupy - ale demoni
            > zuje się szkoły.

Pójście do szkoły to jak pójście na wesele. Ile jest wesel dziennie? Około 560. Ile jest szkół? Około 30.000.

S.
    • no-popis ano standard 09.08.20, 07:33
      boblebowsky napisał:

> Wszystko wskazuje na to, że te tłumoki chcą posłać nasze dzieci do szkół, bez j
      > asnych ograniczeń, a odpowiedzialność za ew. konsekwencje tego pomysłu zrzucić
      > na dyrektorów placówek.
      Dają w ten sposób setny przykład swojej niekompetencji i bezmyślności.
      Całkowity zanik zdolności do przewidywania nieskomplikowanych w końcu rzeczy . Pis podobnie jak ich bracia z PO pracuje nie głową, nie myślą ale propagandą.
      Tu jednak chodzi o "nasze dzieci" czy w moi przypadku bardziej wnuki.
      Czy któryś z bezmyślnych urzędników pisu wspomniał coś o jakimś zarządzeniu, o jakiś normach towarzyszących tej decyzji ? Co np z nauczycielami chorymi na boreliozę lub starszymi bardziej podatnymi na śmiertelny skutek zarażenia covidem? Jak często szkoły będą dezynfekowane ? Jak szkolnictwo jest przygotowane do lekcji zdalnych ? Ilu informatyków zatrudni oświata do pomocy nauczycielom,nie będących wszak informatykami, jak systemy będą wymagały interwencji informatyka. Ile komputerów oświata kupuje do szkół ? Dlaczego niby urzędnik , radny ma darmowy komputer a nauczyciel ma używać swój? Czy rozważano wariant nauczyciel jest w szkole a dzieci w domu ? itd itp
      ......szaleństwo styropianowych durniów.
      • p.grochowski Re: ano standard 09.08.20, 11:54
        Jestem zwolennikiem reformy szkolnictwa na wzór amerykański: prywatne szkolnictwo dla zamożniejszej grupy społeczeństwa i elity społecznej, państwowego szkolnictwa dla rodzin młodzieży o niższych dochodach. 20 lat to już poważny wiek, młodzież z tych dwóch grup szkół spotyka się w życiu dorosłym. Istnieją takie przedmioty, które wymykają podziału szkolnictwa na prywatne lub państwowe, jak matematyka. Liczę na rozwój informatyki w szkołach państwowych.
        • boblebowsky Dostarczyłeś wszystkim świetnej zabawy, ale szkoda 10.08.20, 14:25
          że kompletnie nie na temat. Czytać ze zrozumieniem, żeby później różnościami czyjegoś wątku nie zaśmiecać.

p.grochowski napisał:

> Jestem zwolennikiem reformy szkolnictwa na wzór amerykański: prywatne szkolnict
          > wo dla zamożniejszej grupy społeczeństwa i elity społecznej, państwowego szkoln
          > ictwa dla rodzin młodzieży o niższych dochodach. 20 lat to już poważny wiek, mł
          > odzież z tych dwóch grup szkół spotyka się w życiu dorosłym. Istnieją takie prz
          > edmioty, które wymykają podziału szkolnictwa na prywatne lub państwowe, jak mat
          > ematyka. Liczę na rozwój informatyki w szkołach państwowych.
      • p.grochowski Re: ano standard 09.08.20, 16:31
        Moim zdaniem Polska powinna być rządzona przez zdolnych menedżerów: ekonomistów i prawników wykształconych na uniwersytetach Wielkiej Brytanii i USA. Tacy ludzie powinni zasiadać w parlamencie. Przypominam o rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego z lat 1990-1991 w którym zasiadali bezpartyjni fachowcy.
        • no-popis Re: ano standard 09.08.20, 16:34
          p.grochowski napisał:

> Moim zdaniem Polska powinna być rządzona przez zdolnych menedżerów: ekonomistów
          > i prawników wykształconych na uniwersytetach Wielkiej Brytanii i USA.
          To ślepy tor.
          • inocom Re: ano standard 09.08.20, 17:01
            no-popis napisała:

> p.grochowski napisał:
            >
            > > Moim zdaniem Polska powinna być rządzona przez zdolnych menedżerów: ekono
            > mistów
            > > i prawników wykształconych na uniwersytetach Wielkiej Brytanii i USA.
            > To ślepy tor.

Tym bardziej, że w Polsce można zostać dobrym fachowcem, a dodatkowo zna się specyficzne realia.
            Ponoć Sikorski oderwany od pługa, studiował na Oxfordzie :)
            • p.grochowski Re: ano standard 09.08.20, 17:30
              inocom napisał:

> Tym bardziej, że w Polsce można zostać dobrym fachowcem, a dodatkowo zna się sp
              > ecyficzne realia.
              > Ponoć Sikorski oderwany od pługa, studiował na Oxfordzie :)
              >
              Chodziło mi w tym wszystkim o prawników i ekonomistów polskiego pochodzenia. Potrzebnych przy rekonstrukcji nawy państwowej. Tak powstawały Stany Zjednoczone Ameryki Północnej , tak powstawała Konstytucja USA. Wymieńmy się doświadczeniami i ludźmi, jeśli mamy być krajem porównywalnym z Ameryką. Nota bene, o Radku Sikorskim mam bardzo dobrą opinię.
              • pies.na.czarnych Re: ano standard 09.08.20, 19:34
                > Chodziło mi w tym wszystkim o prawników i ekonomistów polskiego pochodzenia.

Czym ich ściągniesz do Polski, wołami? Myślisz, ze ci ludzie nie czytają gazet i nie wiedzą co się w Polsce dzieje? Po drugie jak chcesz usunąć tych pseudo naukowców i pseudo profesorów, którzy teraz siedzą przy korycie.
            • no-popis Re: ano standard 09.08.20, 20:36
              inocom napisał:
              > Ponoć Sikorski oderwany od pługa, studiował na Oxfordzie :)
              Sikorski był w rządzie u premiera Tysiąclecia Olszewskiego. Był też ministrem w rządzie Kaczyńskich.
              Co wtedy o nim pisałeś wierny żołnierzyku pisiaków na tym forum ?
              • inocom Re: ano standard 09.08.20, 21:03
                no-popis napisała:

> inocom napisał:
                > > Ponoć Sikorski oderwany od pługa, studiował na Oxfordzie :)
                > Sikorski był w rządzie u premiera Tysiąclecia Olszewskiego. Był też ministrem w
                > rządzie Kaczyńskich.
                > Co wtedy o nim pisałeś wierny żołnierzyku pisiaków na tym forum ?

To samo co ty.
        • buldog2 Re: ano standard 09.08.20, 17:10
          Dorzucę na tę okoliczność, że właśnie trwa exodus najlepiej wykwalifikowanych specjalistów z Wielkiej Brytanii do Unii, co pozwala mieć pewność, że rząd PIS będzie mógł przebierać w nich jak w ulęgałkach. Doprowadzi to do obniżki (czyli jakby dodatkowego opodatkowania) niesłusznie i niesprawiedliwie wysokich płac.
          • p.grochowski Re: ano standard 09.08.20, 18:47
            buldog2 napisał:

> Dorzucę na tę okoliczność, że właśnie trwa exodus najlepiej wykwalifikowanych s
            > pecjalistów z Wielkiej Brytanii do Unii, co pozwala mieć pewność, że rząd PIS b
            > ędzie mógł przebierać w nich jak w ulęgałkach. Doprowadzi to do obniżki (czyli
            > jakby dodatkowego opodatkowania) niesłusznie i niesprawiedliwie wysokich płac.
            >

buldog2, moim zdaniem uczelnie takie jak London School of Economics powinny być otwarte na polską młodzież licealną dobrą z matematyki i rachunków. Ta młodzież po zakończeniu nauki i przetrwaniu wzajemnych więzi studenckich będzie tworzyła własną szkołę ekonomiczną i powoływana na stanowiska ministerialne i parlamentarne.
            • dwaczarnekoty Re: ano standard 09.08.20, 19:03
              Nasza młodzież od dawna studiuje w USA. A potem wracać do Polski. Tyle że nie idzie potem do polityki. Ewentualnie mogliby służyć wiedzą jako doradcy. Tusk w 2008 miał świetna ekipę doradców, którzy pomogli mu przeprowadzić kraj przez kryzys.
              • p.grochowski Re: ano standard 09.08.20, 19:29
                Warto dodać, że klasy licealne to jeden z ostatnich etapów kształtowania się młodych elit społecznych. Po szkołach średnich ludzie ci wybierają takie "chodliwe" kierunki jak ekonomia czy prawo i są do dyspozycji partii politycznych takich jak Prawica Rzeczypospolitej Marka Jurka.
            • pies.na.czarnych Re: ano standard 09.08.20, 19:45
              > moim zdaniem uczelnie takie jak London School of Economics powinny być otwarte na polską młodzież licealną dobrą z matematyki i rachunków.

Gdzie jest problem? Przecież te uczelnie sa otwarte na wszystkich. Chciałbyś aby stworzyły specjalne przywileje dla polskiej młodzieży?
              • p.grochowski Re: ano standard 09.08.20, 20:02
                pies.na.czarnych napisała:

> Gdzie jest problem? Przecież te uczelnie sa otwarte na wszystkich. Chciałbyś ab
                > y stworzyły specjalne przywileje dla polskiej młodzieży?
                >

Nie specjalne przywileje, ale dostęp do bycia częścią elity politycznej. Podobnie jest z polską wsią. Pzypominam, że mieszka na niej połowa Narodu. Jeśli uczniów szkół wiejskich i mniejszych miast wychowamy w duchu państwowym i katolickim, udostępnimy im prawo do bycia elitą społeczną, to rozładujemy groźną bombę a Polskie Stronnictwo Ludowe zyska cennych działaczy i polityków.
                • m.c.hrabia Re: ano standard 09.08.20, 20:05
                  eśli uczniów szkół wiejskich i mniejszych miast wychowamy w duchu państwowym i katolickim, udostępnimy im prawo do bycia elitą społeczną, to rozładujemy groźną bombę a Polskie Stronnictwo Ludowe zyska cennych działaczy i polityków.

ale bełkot.
                • dwaczarnekoty Re: ano standard 09.08.20, 20:08
                  Wychowanie w duchu państwowym i katolickim nie podnosi IQ.

Poza tym rozumiem że można osłowi wmówić że nie jest osłem, ale tą drogą to my wrócimy do życia na drzewach. Elity się kształci a nie wprowadza na salony wypudrowane. Akademiki są pełne ludzi z małych miast i wsi, którzy chcą zdobywać wykształcenie.
                  • p.grochowski Re: ano standard 09.08.20, 21:11

> Wychowanie w duchu państwowym i katolickim nie podnosi IQ.
                    >
                    > Poza tym rozumiem że można osłowi wmówić że nie jest osłem, ale tą drogą to my
                    > wrócimy do życia na drzewach. Elity się kształci a nie wprowadza na salony wypu
                    > drowane. Akademiki są pełne ludzi z małych miast i wsi, którzy chcą zdobywać wy
                    > kształcenie.

Dalej sprawa szkolnictwa w miastach. Czy jako Liga Polskich Rodzin doczekamy się wśród młodego pokolenia przedstawicieli ruchu narodowego. Po lekcjach języka polskiego, na których omawiana jest "Siłaczka", "Wierna rzeka" Stefana Żeromskiego, "Krzyżacy" Henryka Sienkiewicza, "Zemsta" Aleksandra Fredry i "Lalka" Bolesława Prusa. Czy w Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu nastąpi eksplozja intelektualna ruchu pozytywistycznego i narodowego, czy powstaną nowe wartościowe pisma.
                • pies.na.czarnych Re: ano standard 09.08.20, 20:46
                  p.grochowski napisał:

> pies.na.czarnych napisała:
                  >
                  > > Gdzie jest problem? Przecież te uczelnie sa otwarte na wszystkich. Chciał
                  > byś ab
                  > > y stworzyły specjalne przywileje dla polskiej młodzieży?
                  > >
                  >
                  > Nie specjalne przywileje, ale dostęp do bycia częścią elity politycznej. Podobn
                  > ie jest z polską wsią. Pzypominam, że mieszka na niej połowa Narodu. Jeśli uczn
                  > iów szkół wiejskich i mniejszych miast wychowamy w duchu państwowym i katolick
                  > im, udostępnimy im prawo do bycia elitą społeczną, to rozładujemy groźną bombę
                  > a Polskie Stronnictwo Ludowe zyska cennych działaczy i polityków.

Nie opowiedziałeś na moje pytanie. Plączesz się w zeznaniach.
              • dwaczarnekoty Re: ano standard 09.08.20, 20:02
                Może chodzi o specjalne przywileje dla mniej lotnych a z ambicjami o byciu elitą. Elita w naszym społeczeństwie nie koreluje z prawicą. Bo prawica to u nas zamordyzm, zababony, ekstremizm, zero humanizmu i szowinizm. Te Rosjanki za żony to siłą Polacy mają brać?
          • no-popis Re: ano standard 09.08.20, 20:37
            buldog2 napisał:

> Dorzucę na tę okoliczność, że właśnie trwa exodus najlepiej wykwalifikowanych s
            > pecjalistów z Wielkiej Brytanii do Unii,
            Oooo tak ! To tak samo jak Polacy wracali do kraju za kadencji Tuska :)
    • boblebowsky Re: Co z tymi szkołami? 10.08.20, 14:30
      To było do przewidzenia.
      Po rozpoczęciu wakacji rodzice podzielili się na dwa obozy. Ten, który domaga się powrotu do szkoły od września i ten, który chce, by dzieci zostały w domu. Rodzice sprzeciwiający się nauce zdalnej, wyrażali swoje oburzenie, wysyłając listy do MEN i na 22 sierpnia planują strajk Dzieci do szkół. Teraz zaktywizowali się ci, którzy chcą lekcji online i napisali petycję.
      • snajper55 Re: Co z tymi szkołami? 10.08.20, 17:41
        boblebowsky napisał:

> To było do przewidzenia.
        > Po rozpoczęciu wakacji rodzice podzielili się na dwa obozy. Ten, który domaga
        > się powrotu do szkoły od września i ten, który chce, by dzieci zostały w domu.
        > Rodzice sprzeciwiający się nauce zdalnej, wyrażali swoje oburzenie, wysyłając l
        > isty do MEN i na 22 sierpnia planują strajk Dzieci do szkół. Teraz zaktywizow
        > ali się ci, którzy chcą lekcji online i napisali petycję.

Referendum?

S.
        • boblebowsky Re: Co z tymi szkołami? 10.08.20, 18:19
          snajper55 napisał:

> boblebowsky napisał:
          >
          > > To było do przewidzenia.
          > > Po rozpoczęciu wakacji rodzice podzielili się na dwa obozy. Ten, który d
          > omaga
          > > się powrotu do szkoły od września i ten, który chce, by dzieci zostały w
          > domu.
          > > Rodzice sprzeciwiający się nauce zdalnej, wyrażali swoje oburzenie, wysył
          > ając l
          > > isty do MEN i na 22 sierpnia planują strajk Dzieci do szkół. Teraz zakt
          > ywizow
          > > ali się ci, którzy chcą lekcji online i napisali petycję.

>
          >
          > Referendum?
          >
          > S.

Niekoniecznie. Może lepiej jakieś rozsądne decyzje.
            • boblebowsky Re: Co z tymi szkołami? 10.08.20, 19:48
              snajper55 napisał:

> boblebowsky napisał:
              >
              > > Niekoniecznie. Może lepiej jakieś rozsądne decyzje.
              >
              > A skąd wiadomo która decyzja okaże się rozsądna? Ty wiesz?
              >
              > S.

Ja??? A co to jakimś specjalistą jestem?? Poza tym że nie jestem, to nie mam za grosz zaufania do rządu. Obserwuje natomiast zapowiadany powrót do szkół we Włoszech, gdzie jest przewidziany, ale w jasno określonym reżimie sanitarnym. Podobnych decyzji oczekuję od naszego rządu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka