Dodaj do ulubionych

Róbcie porządki w kuchni i na biurkach...

09.08.20, 20:51
... żebyście nie usłyszeli zarzutu "umieszczania przedmiotów w niewłaściwym miejscu"?
Rzeczniczka krakowskiej policji Cisło nie wyklucza, że młodzi mieliby usłyszeć zarzut... umieszczania przedmiotów w niewłaściwym miejscu. Chodzi o zawieszenie tęczowej flagi na smoku wawelskim.
A może spytać smoka, czy jego uczucia zostały obrażone?
Obserwuj wątek
   • horpyna4 Re: Róbcie porządki w kuchni i na biurkach... 10.08.20, 09:43
    Smok jest może i wyznania katolickiego, ale mam poważne wątpliwości, czy jest hetero...

    No bo skoro nie ma smoków, to znaczy, że przestały się rozmnażać... czyli jednak flaga została umieszczona we właściwym miejscu. Jeżeli kogoś za to zatrzymano, to powinien z całą powagą wygłosić taką kwestię jako uzasadnienie swojego czynu. Ciekawa jestem błyskotliwej riposty pisich śledczych...
  • snajper55 Re: Róbcie porządki w kuchni i na biurkach... 09.08.20, 21:39
   jureek napisał:

   > ... żebyście nie usłyszeli zarzutu "umieszczania przedmiotów w niewłaściwym mie
   > jscu"?
   > Rzeczniczka krakowskiej policji Cisło nie wyklucza, że młodzi mieliby usłyszeć
   > zarzut... umieszczania przedmiotów w niewłaściwym miejscu. Chodzi o zawieszenie
   > tęczowej flagi na smoku wawelskim.
   > A może spytać smoka, czy jego uczucia zostały obrażone?

   Władza ma problem, gdyż takie pomniki jak warszawska Syrenka czy Smok wawelski można bezkarnie znieważać (cokolwiek by to znaczyło).

   S.
  • witek.bis Re: Róbcie porządki w kuchni i na biurkach... 10.08.20, 07:23
   Kiedy kilka dni temu obrażono uczucia religijne Greków (szczególnie tych starszych), urywając przyrodzenie pomnikowi Posejdona, rząd Grecji rozważał możliwość podjęcia ostrej interwencji dyplomatycznej. Na szczęście zanim wystosował odpowiednią notę, zapytał poszkodowanego, czy ma żal do Polaków, a ten odpowiedział: "ni ch..ja, nie mam".
  • suender Re: Róbcie porządki w kuchni i na biurkach... 10.08.20, 07:51
   jureek 09.08.20, 20:51

   > "umieszczania przedmiotów w niewłaściwym miejscu"?

   Najlepiej zdobienie pomników w tęcze skomentował R. Giertych.
   Napisał, że te chucpy pomnikowe są najbardziej na rękę Dobrej Zmianie, gdyż to oni przekupili tych niby Lbgtowców, żeby te pomniki tak "ubogacili", - ot co, ........

   W efekcie czego teraz ten teatrzyk uliczny ze starcia Kulfonów z małym IQ, z tymi nawiedzonymi promotorami ZBOCZEŃ, - ku uciesze gawiedzi. He, he, he, he, .....

   Pozdr.
  • sverir Re: Róbcie porządki w kuchni i na biurkach... 10.08.20, 11:20
   Nihil novi sub sole. Policja polityczna wykonuje czynności, bo tak im ktoś każe. Niby prokurator, ale są powody by twierdzić, że robi to komisarz polityczny. Zatrzymany, spisany delikwent spędza czas na izbie, potem żyje w jakimś takim poczuciu zagrożenia, a w tym czasie policja polityczna szuka paragrafu i uzasadnienia. Jeżeli w tzw. międzyczasie wybucha afera, policja polityczna puszcza anonim do gazety, jak bardzo umundurowani funkcjonariusze partyjni cierpią z powodu poleceń komisarzy politycznych. Jeżeli sprawa rozchodzi się po kościach, policja polityczna ściga delikwenta z uporem godnym lepszej sprawy. Robi to nawet wtedy, gdy poszkodowany oznajmia, że nie czuje się poszkodowany. Tak się łamie opór zbiorowości.
   • jureek Re: Róbcie porządki w kuchni i na biurkach... 10.08.20, 11:43
    sverir napisał:

    > Nihil novi sub sole.

    Mam nadzieję, że mecenas Krzysztof Nowiński nie pogniewa się, gdy wkleję tutaj jego komentarz, z którym zgadzam się z 100%:

    Relacje z zatrzymań po demonstracji dla Margot czytam bez zdumienia.
    Od ponad 10 lat pomagam zaraz po zatrzymaniach. Niezależnie od łatki przyklejonej przez polityków i przychylne im media.
    Przykro to pisać, ale normą dla polskiej policji jest chaos i bałagan. Dostali prikaz zatrzymywania demonstrantów to go realizują. Tak jak potrafią, a że średnio potrafią, to wychodzi jak zawsze.
    Czytam, że nie można odnaleźć osób na komisariatach, że zatrzymani są dezinformowani o swoich prawach (do zażaleń, kontaktu z obrońcą), że zatrzymywani są przypadkowi przechodnie, a nie naruszający prawo demonstranci. To nie jest eksces, to norma. W szczególności przy tej skali zatrzymań.
    Czy ktoś słyszał o zatrzymaniu 748 osób 12 lat temu. Przy akompaniamencie stacji TV, która teraz staje po stronie demonstrantów zatrzymano prawie tysiąc niewinnych osób (ponad 200 nieletnich). Niewinnych, co potwierdziły Sądy. Te same sądy, które wypłaciły potem gigantyczne odszkodowania. O tej akcji było jeszcze głośno. A Czy ktoś słyszał o zatrzymaniu 50 osób rok temu? W tym kilkunastu obcokrajowców. Też nie można było doliczyć się zatrzymanych, też była dezinformacja, też były kuriozalne pomyłki.
    Czy ktoś słyszał o zatrzymaniach ludzi i przesłuchiwaniu ich w charakterze świadka? Trzymaniu takich osób po 48 h. Zatrzymaniach „bo źle mu z oczu patrzy” (autentyk z notatki policyjnej). Wypłacaniu odszkodowań za takie działania, albo i nie, zależy na jaki sąd się trafi.
    To się zdarza niezależnie od tego kto rządzi!
    Nie pisze tego, aby wytłumaczyć policję, piszę to, aby ich potępić!
    Trzeba krzyczeć i wytykać palcami.
    Warto to robić nie tylko jak zatrzymują „naszych”. Warto krzyczeć jak w takich warunkach zatrzymują każdego, nawet tego, który myśli inaczej niż ja. Zawsze znajdzie się partia i media, którym to będzie na rękę.
    Finalnie kosztem naszych praw.
    Praw Człowieka, które dzisiaj mają kolor tęczy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka