Dodaj do ulubionych

Bratni Naród, wektory inne

10.08.20, 11:20
Jeśli ktoś nie wie, informuję i pouczam:
najbliższy genetycznie Polakom Naród, to właśnie Białorusini.
Tyle o DNA.
Rasowo, podobnie jak większość Polaków, subnordyccy.
Historycznie, tzw. Wielkie Księstwo Litewskie, ale co to za Litwa na której zawsze mówiło się językiem słowiańskim.

Te podobieństwo owocowało bezkonfliktowym współżyciem w ramach I RP, a o roli "polskich" Białorusinów w naszej kulturze nawet nie wspomnę - była dominująca.

Dziś nasi przyrodni braci, bo więcej, niż kuzyni, buntują się i chcą wolności
Ci flegmatyczni Słowianie, co unikalne, zbuntowali się przeciw sowieckiemu kołchoźnikowi.
My przeciwnie.
Brniemy w kacznik pełną parą.
Przecież wypowiedzi pisowskich gwiazd są równie aroganckie i kłamliwe, jak wyniki podane przez Łukaszenkę.
Ale przywykliśmy, bo my idziemy w inną stronę.
Do kacznika, kto w Boga wierzy!
Obserwuj wątek
    • piq a wy wszyscy czym się zajmujecie od tygodnia?... 10.08.20, 16:33
      Sześciokolorowymi szmatami, margotem i robieniem za pożytecznych idiotów Ziobry i Kamińskiego. Ja już pisałem od kilku dni do wielu osób, dziennikarzy, żeby ktoś w końcu qrvva zapytał, czy RP jest przygotowana na różne warianty rozwoju sytuacji na Białorusi. Nikt tego pytania nie zadał, a już zwłaszcza tzw. opozycja pałująca się w zamian "prawami społeczności QWERTY". A mamy kluczowe dla państwa polskiego kwestie. Nikt, dosłownie NIKT z obecnych polityków nie zasługuje na sprawowanie jakiejkolwiek funkcji publicznej, to dzisiaj widać. Trzeba zrobić Rzeczpospolitą od nowa, od fundamentów, bo tak jak jest było przed rozbiorami.

Podam pierwszy z brzegu przykład, całkiem prawdopodobny: pół miliona uchodźców przekraczających granicę polsko-białoruską, większość z covidem, z którym Białoruś nie walczyła w ogóle. I co, qrvva, zainteresował się ktoś? O matolach i rosyjskich agentach z PiSu już nie mówię, ale zadał to pytanie Budka, Brejza, Trzaskowski??? Nie, bo pomyślenie o państwie polskim to za trudne dla tej bandy zdemoralizowanych i odmóżdżonych pajaców. Lepiej wpuścić się w reżyserowaną przez Ziobrę i Kamińskiego sprawę jakiegoś gówniarza, który wszystkich robi w konia .

• buldog2 Re: a wy wszyscy czym się zajmujecie od tygodnia? 10.08.20, 16:42
        Oczywiście. Im nie chciało się nawet zabrać jak należy do kampanii, tym bardziej w sytuacji, w której nie mają praktycznie żadnych możliwości działania. Nie mówię o migracji Białorusinów z wirusem, bo tego się nie spodziewam. Wczoraj dałem się nabrać na doniesienie o wylocie Łuki do Turcji, choć mnie mocno zdziwiło. Ale powiedzieli, że wyleciał, to przecież obserwowali. Wiarygodność Chodorkowskiego jest już mocno ujemna.
        A że opozycja jest do niczego (łagodnie mówiąc), to my to wiemy od dawna.
        Tak.
        To pewne.
      • margit49 Re: a wy wszyscy czym się zajmujecie od tygodnia? 10.08.20, 20:25
        piq napisał:

> Sześciokolorowymi szmatami, margotem i robieniem za pożytecznych idiotów Ziobry
        > i Kamińskiego. Ja już pisałem od kilku dni do wielu osób, dziennikarzy, żeby k
        > toś w końcu qrvva zapytał, czy RP jest przygotowana na różne warianty rozwoju s
        > ytuacji na Białorusi.

W państwie Pis i Łukaszenki obowiązują te same standardy. Uszczelnią granicę, a Polska będzie odsyłała uciekinierów. Protestować będzie tylko tzw. opozycja, a w wyniku protestów, uciekinierów mogą przyjąć państwa europejskie. Spodziewałeś się czegoś więcej? Bo ja nie.

• j-k Bratni Naród - ale poziom rozwoju inny 10.08.20, 17:29
      Przeciwnicy Lukaszenki - to inteligencja , studenci, drobni przedsiebiorcy itd. w kilku najwiekszych miastach...

- w sumie ze 20 % wyborcow.

pozostale 80 % - to mieszkancy wsi i mniejszych miast - stoja murem za Lukaszenka - bo g... ich obchodzi

"europejska Bialorus" - a interesuje ich kwestia stalosci zatrudnienia i co wlozyc do garnka.
    • xyz_xyz1 Re: Bratni Naród, wektory inne 10.08.20, 19:01
      PiS miast krytykować powinien wykorzystać doświadczenia białoruskie. Tak trzeba przeprowadzać wybory aby wygrywały właściwe osoby z odpowiednio dużym poparciem. Od zajmowania się nieposłusznym są służby porządkowe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka