Dodaj do ulubionych

Koniec z biedą i dziadowaniem posłów

14.08.20, 08:24
Już nie będą musieli kraść i kombinować z kilometrówkami:

next.gazeta.pl/next/7,151003,26208945,pensje-poslow-wzrosna-o-40-procent-projekt-juz-w-sejmie-pis.html#s=BoxOpMT
Obserwuj wątek
        • inocom Możesz na "faszystów" 14.08.20, 20:49
          buldog2 napisał:

> Nawet do głowy mi nie przyszło, że to poprą. Nie ma na kogo głosować.

Konfederacja była przeciw.

www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=9&NrPosiedzenia=16&NrGlosowania=19
          • jureek Re: Możesz na "faszystów" 14.08.20, 22:14
            inocom napisał:

> Konfederacja była przeciw.

Nie tylko. Razem też było w komplecie przeciw.
            Masz jednak rację pod tym względem, że Buldogowi na pewno bliżej do Konfederatów niż do lewicy społecznej.
            No i jeszcze tak ciekawostka, że tylko w jednej partii nikt nie był przeciw. Ta partia to rzekomo taki strasznie prosocjalny PiS.
            • inocom Re: Możesz na "faszystów" 14.08.20, 23:10
              jureek napisał:

> inocom napisał:
              >
              > > Konfederacja była przeciw.
              >
              > Nie tylko. Razem też było w komplecie przeciw.
              > Masz jednak rację pod tym względem, że Buldogowi na pewno bliżej do Konfederató
              > w niż do lewicy społecznej.
              > No i jeszcze tak ciekawostka, że tylko w jednej partii nikt nie był przeciw. Ta
              > partia to rzekomo taki strasznie prosocjalny PiS.

Bugaj o lewicy społecznej

"Czy w Polsce mamy jeszcze lewicę?

R.B.: Jeśli pytanie dotyczy opcji tradycyjnie rozumianej pod tą nazwą, prosocjalnej, to odpowiedź jest negatywna. Natomiast jeśli zdefiniujemy to w inny sposób, np. kładąc główny nacisk na kwestie obyczajowe, a sprawy społeczno-ustrojowe albo się całkiem oddali, albo sprowadzi do jakichś szczególnych aspektów, jak na przykład ostatnio ochrona lokatorów, to wtedy tak pojęta lewica oczywiście istnieje, choć pojawia się pytanie o jej wiarygodność – ale to już osobna sprawa.

Wychodząc z tej ostatniej definicji, lewicą nazywa się Ruch Palikota, który m.in. ostatnio trochę poruszył sprawę lokatorów, ale generalnie ich pomysły i projekty należałoby raczej nazwać liberalnymi w tradycyjnym znaczeniu. Czy należy w ogóle przejmować się zmianą znaczenia etykietek „prawica”, „lewica”, „liberalizm”, „centrum” itp.?"

Tak, Palikot był lewakiem w Twym rozumieniu.
              Kupił Polsmos, za pieniądze Polsmosu.
              • jureek Palikot lewica? Koń by się uśmiał 14.08.20, 23:45
                inocom napisał:

> Tak, Palikot był lewakiem w Twym rozumieniu.

No i widzisz, jak znowu strzelasz kulą w płot. Palikot nigdy nie był dla mnie człowiekiem lewicy. Palikot to liberał, a nie lewica.
                Ale Magdalena Biejat, która jako jedyna z posłów wyszła wesprzeć pikietujących przed Sejmem lokatorów, jest dla mnie jak najbardziej człowiekiem lewicy.
                • inocom Re: Palikot lewica? Koń by się uśmiał 14.08.20, 23:49
                  jureek napisał:

> inocom napisał:
                  >
                  > > Tak, Palikot był lewakiem w Twym rozumieniu.
                  >
                  > No i widzisz, jak znowu strzelasz kulą w płot. Palikot nigdy nie był dla mnie c
                  > złowiekiem lewicy. Palikot to liberał, a nie lewica.
                  > Ale Magdalena Biejat, która jako jedyna z posłów wyszła wesprzeć pikietujących
                  > przed Sejmem lokatorów, jest dla mnie jak najbardziej człowiekiem lewicy.

Nie rozumiesz mnie. Dla mnie też, a jednak miał więcej lewackości od nie jednego lewaka.

zresztą, do czasu jak lewica, napieprza się sama z sobą nie wróżę jej sukcesu.
                  mi to rybka.
      • krol.osle.jlawki Projekt podwyżek do ustawy Druk 551 14.08.20, 14:39
        Podwyżki:
        Prezydent 106%
        Premier 100%
        Ministrowie 78%
        Wiceministrowie113%
        Marszałkowie Sejmu i Senatu 51%
        Poseł-senator 58%

Dodatkowo uwzględniono 18 000zł pensji dla pierwszej damy.

Z tym ostatnim akurat się zgadzam, ale pod jednym warynkiem, ze będzie pierwszą damą i ozdyska mowę.
        • herr7 Re: Projekt podwyżek do ustawy Druk 551 15.08.20, 08:41
          Nie ma czegoś takiego jak "pierwsza dama". Prezydent nie musi po świecie jeździć z żoną. Żona może sobie siedzieć w Pałacu, lub pracować w swoim zawodzie. Prezydent tyle zarabia, że powinno go stać na kieckę dla żony, jeżeli ta nie pracuje. Tłumaczenie, że żona prezydenta musi być na garnuszku państwa jest niepoważne. Być może powinna mieć jakiś dodatek do emerytury, który wyrówna jej straty w sytuacji, kiedy przerwała pracę, ale żony prezydentów powinno się zachęcać, żeby jednak pracowały.
          • krol.osle.jlawki Bzdury pleciesz, wyobraź sobie lekcję niemieckiego 15.08.20, 09:42
            herr7 napisał:

> Nie ma czegoś takiego jak "pierwsza dama". Prezydent nie musi po świecie jeździ
            > ć z żoną. Żona może sobie siedzieć w Pałacu, lub pracować w swoim zawodzie. Pre
            > zydent tyle zarabia, że powinno go stać na kieckę dla żony, jeżeli ta nie pracu
            > je. Tłumaczenie, że żona prezydenta musi być na garnuszku państwa jest niepoważ
            > ne. Być może powinna mieć jakiś dodatek do emerytury, który wyrówna jej straty
            > w sytuacji, kiedy przerwała pracę, ale żony prezydentów powinno się zachęcać, ż
            > eby jednak pracowały.

a przy tablicy Dudowa z ochroniarzem?
            A co do ciuchów, to chyba sami sobie ich nie kupują, tylko Kancelaria to finansuje!
    • aga-kosa Re: Koniec z biedą i dziadowaniem posłów 14.08.20, 19:02
      Ja tam wierzę, że dalej będą kombinować. ;(
      Podwyżki im się należą; dziś widziałam ceny w biedronce i lidlu - szczególnie warzywa i owoce - w środku sezonu marchew po 3 99, jabłka 6 - 13 za kilogram, seler, por po 9 przeceniono na 6 zł, jaja powyżej 5 zł - ludzie rządzący muszą jakoś związać koniec z końcem. Naród musi im to umożliwić. Nawet karty do leczenia rządzącym zabrali... Biedaki, biedaki.... ;( aga
      • krol.osle.jlawki Re: Koniec z biedą i dziadowaniem posłów 16.08.20, 09:03
        aga-kosa napisała:

> Ja tam wierzę, że dalej będą kombinować. ;(
        > Podwyżki im się należą; dziś widziałam ceny w biedronce i lidlu - szczególnie w
        > arzywa i owoce - w środku sezonu marchew po 3 99, jabłka 6 - 13 za kilogram, se
        > ler, por po 9 przeceniono na 6 zł, jaja powyżej 5 zł - ludzie rządzący muszą ja
        > koś związać koniec z końcem. Naród musi im to umożliwić. Nawet karty do leczeni
        > a rządzącym zabrali... Biedaki, biedaki.... ;( aga

To niech sobie podwyższają tyle ile podwyższają emerytom, czyli ok 4% rocznie
    • jureek Re: Nie widzę tam pozycji RAZEM. 14.08.20, 22:53
      inocom napisał:

Jak czegoś nie widzisz, to nie znaczy jeszcze, że tego czegoś nie ma.

www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=klubdecglos&IdGlosowania=53844&KodKlubu=Lewica&Decyzja=Przeciw
      Tu masz w komplecie posłów z Razem i byłą "razemitkę" Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk.
      • inocom A mnie widzisz :) 14.08.20, 22:59
        jureek napisał:

> inocom napisał:
        >
        > Jak czegoś nie widzisz, to nie znaczy jeszcze, że tego czegoś nie ma.
        >
        > www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=klubdecglos&IdGlosowania=53844&KodKlubu=Lewica&Decyzja=Przeciw
        > Tu masz w komplecie posłów z Razem i byłą "razemitkę" Agnieszkę Dziemianowicz-B
        > ąk.
    • no-popis obśmiałem się jak norka: Tusk-moderator 15.08.20, 06:07
      krol.osle.jlawki napisał:

> Już nie będą musieli kraść i kombinować z kilometrówkami:
      >
      > next.gazeta.pl/next/7,151003,26208945,pensje-poslow-wzrosna-o-40-procent-projekt-juz-w-sejmie-pis.html#s=BoxOpMT
      Ten poniższy watek dumnie się rozwijał dopóki nie pojawił się wpis Tuska, na Twitterze, krytykujący oPOzycję za wsparcie PiSu w tych podwyżkach dla posłów, rządu , prezydenta i .....wątek został natychmiast usunięty na Oślą Ławkę ...jako, jak rozumiem, sprzeczny z bieżącą wykładnią co jest dobre a co jest złe zaPOdaną przez papieża Tuska.
      forum.gazeta.pl/forum/w,396,170353837,170353837,Potrzeba_wyrownywania_krzywd.html
      Pupilką tutejszego reżymu : harabiego i buldoga, aniechto, usunięto na oślą a taj już się napracowali dopóki papież Tusk nie zaPOdał innej wykładni niż Przekaz Dnia dla trolli.
    • behemot17-13 Re: Koniec z biedą i dziadowaniem posłów 15.08.20, 19:54
      Cóż, Jaruś wszechmocny w 2018 obniżył, ten sam Jaruś wszechwładny podwyższy. I wszyscy, (no prawie ) zadowoleni. Swoją drogą, większość posłów przypomina kółko różańcowe, modlą się o łaski do przenajświętszego Jarusia, a po modłach se używają, znaczy plują i kasę przytulają, złote a skromne i pieniądz nie śmierdzi, przecież.
    • dwaczarnekoty Re: Koniec z biedą i dziadowaniem posłów 16.08.20, 12:55
      Podwyżki nie obejma całej administracji. Dziś była tradycyjnie ciekawa rozmowa w toku. Prowadzący pytał ile zarabia inspektor nadzoru budowlanego. Zarabia dwa z hakiem. I jego podwyżka nie obejmie. A też jest narażony na korupcję zwłaszcza ze pracuje za miske ryżu - bo co to jest 2 tys. Jeśli ktoś daje się skorumpować za 7 to i przy 12 nie pogardzi dodatkowymi tysiącami. A sprawa z kupowaniem posłów nadaje się do prokuratury
    • dwaczarnekoty Re: Koniec z biedą i dziadowaniem posłów 17.08.20, 07:05
      Kilka lat temu zdarzyło mi się przeglądać oferty pracy w budżetowce a wynagrodzenie jest podane w ofercie. Specjaliści a wynagrodzenie dwa z hakiem. Pracownik niższego szczebla kilkadziesiąt zł więcej niż najniższa krajowa. Wytłumacz mi proszę dlaczego jesteś za tymi podwyżkami? Nie dotyka cię stan służby zdrowia, oświaty, koronakryzys? Dla mnie to plucie w twarz społeczeństwu, które nie dość że obarczone kosztami rozdawnictwa to jeszcze skutkami koronakryzysu. Jest czas gdy potrzeba solidarnolego zaciskania pasa. Dlaczego uważasz że im się TERAZ te wysokie podwyżki płac należą?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka