Dodaj do ulubionych

Przez osiem lat Tusk zamykał kopalnie

14.08.20, 13:29
a Sasin nie chce zamknąć, ale musi, zmusiła go pandemia, w której na sto procent maczał łapy Tusk, a co robi w tej sprawie Pjoter Duda, jest paraprzewodniczącym czy nie jest, tysiące ludzi straci pracę, a ten siedzi w komórce i modli się do Lenina by nie dopadł go COVID, a zwłaszcza psa, bo on słabego zdrowia jest, a górników i ich rodziny to on ma w dudzie, oni mu nie płacą, a pseudorząd tak.
A Sasin, oby był przeklęty, wybełkotał: To nie jest mój wybór, moje widzimisię, to jest niestety twarda konieczność wobec tego, co dzieje się wokół Polski, wokół polityki klimatycznej, tego, że przechodzimy przyspieszony proces transformacji energetycznej wymuszony na nas przez instytucje europejskie Czyli, oni by dotowali bez końca nierentowne kopalnie, i przy okazji sprowadzali by węgiel od ruskich. Qrwa, co za logika.
Obserwuj wątek
  • rzewuski1 Re: Przez osiem lat Tusk zamykał kopalnie 14.08.20, 15:57
   To nie jest mój wybór, moje widzimisię, to jest niestety twarda konieczność wobec tego, co dzieje się wokół Polski, wokół polityki klimatycznej, tego, że przechodzimy przyspieszony proces transformacji energetycznej wymuszony na nas przez instytucje europejskie

   Czyli polityka na kolanach , a podobno wstali.
  • j-k Czepiasz sie Sasina - jak baba flaszki wina. 14.08.20, 16:21
   (bo chlop majac rozum krotki - woli jednak flaszke wodki...)


   Istnieje ekonomiczna koneicznosc zamykania kopaln.

   Tanie zloza sa juz wyeksploatowane. Pozostaly drogie, ktore teoretycznie starcza na 50-100 lat, ale leza na glebokosci 800-1200 m i wegiel z nich jest o 20 % drozszy , niz ten z importu (lacznie z kosztami transportu).

   Owszem kopalnie zaczal zamykac juz Tusk. A PiSi tylko udawali, ze nie chca ich zamykac, w trosce o glosy gornikow, ale ten proces i tak musieliby kontynuowac.

   Przypadkowo epidema Corony-Virusa jest im na reke, bo maja pretekst do kontynuowania, a nawet przyspieszenia procesu zamykania.

   A le nie win tu samego Sasina. Ani nawet UE.

   Ten jest w kleszczach lobby gorniczego i programu wlasnej partii - a z drugiej strony rzeczywistoscia ekonomiczna i koniecznoscia zmniejszania dotacji...

   J.K.
   ekonomista  • rzewuski1 Re: Przez osiem lat Tusk zamykał kopalnie 14.08.20, 19:03
   Widzicie wstrętna unia wymaga by Polska modernizował elektrownie , inwestowała w alternatywne źródła energi czy ekologie. Gdyby nie paskudna lewacka unia ,to nigdy by w to nie poszli, kopali by węgiel nawet do 6 metrów w głąb , elektrownie węglowe bez filtrów, samochody nawet zbudowali by na węgiel nie mówiąc o budowie promów na węgiel i czad.
   Wstrętną paskudna unia wymaga by kraj mniej emitował co2 czy innych paskudztw do atmosfery, paskudna unia wymaga by były oczyszczalnie ścieków, kanalizacja na wsi (lewacka brednia) to sie w głowie nie miecie co
   te lewaki zrobiły z krajem , ile oczyszczalni powstało a przecież woda była lepsza z zmieszana z polskim szambem i innymi wykwitami polskiego przemysłu.
   • no-popis Re: Przez osiem lat Tusk zamykał kopalnie 15.08.20, 06:09
    rzewuski1 napisał:

    > Widzicie wstrętna unia wymaga by Polska modernizował elektrownie , inwestowała
    > w alternatywne źródła energi czy ekologie. Gdyby nie paskudna lewacka unia ,to
    > nigdy by w to nie poszli, kopali by węgiel nawet do 6 metrów w głąb , elektro
    > wnie węglowe bez filtrów, samochody nawet zbudowali by na węgiel nie mówiąc o
    > budowie promów na węgiel i czad.
    Używasz argumentacji POdobnej do tej jakiej używali lektorzy PZPR i aktywiści ZMS czyli : gdyby nie Związek Radziecki to dalej ludzie nie umieliby pisać i czytać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka