Dodaj do ulubionych

PiS przeciw prywatyzcji ochrony zdrowia?

25.08.20, 13:15
Chyba tylko w deklaracjach. W praktyce wygląda to inaczej.

Maciej Konieczny pisze:
Ratownicy medyczni z Żywca zaniepokojeni są trybem, w jakim doszło do dziwnego przekształcenia tamtejszego Pogotowia Ratunkowego.
Otóż podczas, gdy niedofinansowane służby medyczne od marca walczyły z koronawirusem, jednocześnie otrzymujac wsparcie finansowe i rzeczowe od osób prywatnych i ze zbiórek publicznych, za ich plecami działy się dziwne i bardzo niepokojące rzeczy.
8 kwietnia 2020 r. Rada Powiatu Żywieckiego jednogłośnie uchwaliła projekt powołania spółki Starostwa i InterHealth Canada-Żywiec o nazwie Żywiec Ambulans Serwis. Firma InterHealth Canada-Żywiec, która bedzie dysponowała 49% udziałów w tejże społce, pojawiła się na lokalnym rynku w roku 2008, kiedy rozpoczęło się podpisywanie umów na budowę Nowego Szpitala w Żywcu, który miał zostać oddany do użytku w 2014 roku, a nie został do dziś. Warto zaznaczyć, że przyszły partner prywatny nie ma żadnego doświadczenia w działalności polskiego ratownictwa medycznego.
Powstająca spółka, o kapitale zakładowym wynoszącym zaledwie 10 tysięcy złotych, od września ma przejąć majątek całego Pogotowia Ratunkowego w tym państwowe karetki otrzymywane z dotacji rządowych. Będzie też dysponowała kilkumilionowym kontraktem rocznym celowanym na ratownictwo medyczne.
Niedofinansowanie służb medycznych w Polsce jest faktem. Skandalem jest sytuacja, gdy ratownicy na froncie walki z epidemia koronawirusa mogą liczyć na ciepły posiłek, tylko gdy ludzie dobrej woli zechcą im go kupić.
Bardzo dziękuję Związkowi Zawodowemu Pracowników Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Żywcu za nagłaśnianie tej sprawy.

A ja tylko tytułem uzupełnienia przedstawię skład rady powiatu żywieckiego, która jednogłośnie za tymi przekształceniami własnościowymi zagłosowała:
beskidzka24.pl/rada-powiatu-zywieckiego-w-komplecie/
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka