Dodaj do ulubionych

Silni, zwarci, gotowi!

28.08.20, 09:39
Zbliża się 1 września i 71 rocznica napaści Niemiec na Polskę. Jednocześnie w prasie pojawiła się informacja, że Anglicy będą likwidować swoje siły pancerne, co może spowodować wielką lukę w obronie wschodniej flanki NATO.
Przeczytałem art. Piotra Zychowicza na temat sytuacji w 1939 r., przypomniał on sylwetkę Władysława Studnickiego i jego opinię na temat sojuszu PL z Anglią i jego książkę na temat skutków tego ( dokładnie przewidział wynik starcia z Niemcami ). P. Zychowicz przypomniał też, że niemiecki historyk Golo Mann wyraził opinię, która wydaje się trafna, że w Europie Wschodniej możliwe są trzy scenariusze:
1 - Polska z Niemcami p-ko Rosji
2 - Polska z Rosją p-ko Niemcom
3 - Niemcy i Rosja p-ko Polsce.
W związku z tym mam pytanie, czy czasem historia z 1939 r. nie może się powtórzyć? Jeśli bowiem wszystkie państwa powrócą do egoistycznych narodowych celów ( w zasadzie sprzecznych ze sobą, kolizyjnych) to jak to się skończy?
Ps.
A największym moim zaskoczeniem ( jeśli wierzyć doniesieniom prasowym ) jest to, że PMM jest w chwili obecnej największym obrońcą UE, która de facto, gwarantuje, że scenariusz nr 3 jest niemożliwy.
Obserwuj wątek
  • buldog2 Tak! Tak! Pełna zgoda! 28.08.20, 10:22
   Pinokio całom swojom uczciwościom i postawom moralnom gwarantuje, że:
   - wybuduje w Radomiu stocznię oceanicznych okrętów,
   - powstanie fabryka produkująca miliony samochodów elektrycznych,
   - Polska zbuduje i przekaże armii innowacyjny elektryczny czołg z elektrownią na rosyjski węgiel, żeby w czasie działań bojowych w Rosji miał blisko do źródeł zaopatrzności, boskiej.
   - Zychowicz stanie się wielką europejską Wyrocznią, jeszcze większą, niż I-Cing.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka