Dodaj do ulubionych

Polska nie ma kompleksów na tle homofobii

28.08.20, 17:30
Polska posiada długie tradycje tolerancji. Nie tylko religijnej, ale także w odniesieniu do homoseksualizmu. Owszem, ludzie nietolerancyjni pojawili się z chwilą wprowadzenia do prawodawstwa na terytorium Polski dopiero wówczas, gdy prawo to stanowili ZABORCY.


Dwa interesujące cytaty z artykułu „Rzeczpospolitej”:
"Polska była jednym z nielicznych krajów świata, w których nawet jawny homoseksualizm nigdy nie był ścigany ani karany."


„Od 1534 r. ustawa ta przyznawała prawo sądzenia homoseksualistów trybunałom Kościoła anglikańskiego. Wbrew rozpowszechnionym dzisiaj mitom należy podkreślić, że homoseksualiści angielscy najczęściej znajdowali obronę wśród resztek angielskiej hierarchii Kościoła katolickiego.”


Poniżej opis faktów jak protestanci na Zachodzie zawsze charakteryzowali się fanatyzmem i okrucieństwem w przeciwieństwie do Kościoła Rzymskokatolickiego wobec wszelkich mniejszości. To tłumaczy ich dzisiejsze kompleksy i chęć rehabilitacji. Podobny syndrom zadość uczynienia na Zachodzie można zaobserwować w stosunku do czarnej ludności - poniewieranej i niewolonej przez wieki.


www.rp.pl/Rzecz-o-historii/303219928-Wyspa-na-europejskiej-mapie-nietolerancji.html
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka