Dodaj do ulubionych

Sasin będzie teraz doił PFR

31.08.20, 17:00
Szybko się uczy ten wybitny ekonomista, najpierw wyrzucił w błocko 70 mln, a teraz wymyślili jak zutylizować kolejnych klika miliardów, żeby podtrzymać przy życiu zimnego już trupa, przez kilka miesięcy. A potem, potem się zobaczy....czyli żadnego realnego rozwiązania. Wygląda na to że jedynym pomysłem na polskie górnictwo jest tylko dosypywanie pieniędzy, naszych pieniędzy i tak od 30 lat.

Jacek Sasin powiedział w niedzielę na antenie Telewizji Trwam, że rząd zabiega o wsparcie dla Polskiej Grupy Górniczej ze strony Polskiego Funduszy Rozwoju. Ma chodzić o "znaczącą kwotę, która pozwoli firmie przetrwać najbliższe miesiące".


Tymczasem w przyszłym roku górnictwo będzie musiało zmierzyć się z kolejnym problemem. Jak wynika z doniesień dziennika "Rzeczpospolita", koncerny energetyczne chcą zamówić w naszych kopalniach o kilkanaście milionów ton węgle mniej, niż zakładano.

Ograniczenie popytu na polski węgiel potwierdzają również inne źródła. Według ustaleń portalu WysokieNapiecie.pl do 2023 r. zapotrzebowanie na węgiel energetyczny może spaść o 10 mln ton, czyli o jedną piątą krajowego wydobycia. Może to w praktyce oznaczać, że w 2035 r. w Polsce będą działać zaledwie dwie kopalnie węgla energetycznego.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka