Dodaj do ulubionych

Gowin w stosunku do Emilewicz

26.09.20, 20:15
zachował się jak na niego przystało,
czyli jak polityczny moherowy wieprz.
Tylko kropidła i sutanny brakuje.
Dla utrzymania się na stołku pewnie gotów jest zrobić jeszcze więcej.
Klasyczny przedstawiciel politycznej trzody, a wszystko przez to, że mu nie starcza do pierwszego.
Obserwuj wątek
  • piq pitolisz bzdury,... 27.09.20, 00:51
   ...w maju Jadzia chciała Gowinowi zabrać partię i wcielić ją do frakcji Morawieckiego oraz popierała kopertowe wybory majowe montując jednocześnie własną ekipę wewnątrz Porozumienia. Gowin ryzykując własnym politycznym losem wtedy platfusom uratował byt, bo gdyby wybory były w maju, Koalicja Obiboków już by nie istniała jako jakakolwiek siła polityczna. Było nieuniknione, że Jadzia wyleci z partii Gowina po majowej porażce zamachu na szefa i po faktycznym dołączeniu do ludzi Matołsza. Czekano tylko na odpowiedni moment, czyli rekonstrukcję rządu, bo była wicepremierem pod skrzydłami Pinokia. To o co ci chodzi, chłopcze, bo nie rozumiem?
   • eiran Re: pitolisz bzdury,... 27.09.20, 07:00
    piq napisał:

    > .. Gowin ryzykując własnym politycznym losem wtedy platfu
    > som uratował byt, bo gdyby wybory były w maju, Koalicja Obiboków już by nie ist
    > niała jako jakakolwiek siła polityczna.

    Gowin, tak naprawdę, uratował tłusty tyłek Dudzie, bo ten, po wygranej w kopertowych wyborach zorganizowanych przez Sasina, miałby mniej więcej taka wiarygodność jako prezydent, jak ma Łukaszenka. Do dziś Gowin, ze strony Dudy i pisiorów, nie usłyszał choćby wyszeptanego "dziękuję".
    • piq Trzaskowski też mógłby Gowinowi podziękować... 27.09.20, 21:51
     ...że mógł kandydować zamiast MKB i przegrać w 2. rundzie, ciągnąc jednocześnie za uszy umierającą KO. On i Duda powinni Gowinowi podziękować we dwóch, że do 2. tury nie wszedł Kosiniak-Kamysz bądź Hołownia, bo sondaże w maju obydwu dawały szanse na wyeliminowanie Dudy. Oznaczałoby to jednak ostateczne dobicie PO. Dlatego ładnie dogadano się poprzez Gowina, żeby duopol przetrwał, bo wpuszczenie kogokolwiek do kurnika oznaczałoby zmianę dotychczasowych kogutów w rosół.
     • eiran Re: Trzaskowski też mógłby Gowinowi podziękować.. 28.09.20, 06:50
      Kosiniak? Hołownia? Gdyby którykolwiek z nich wszedł do drugiej tury, to nie przetrzymałby nawet tygodnia hejtu TVP i "mediów narodowych" w tej formie, która spadła na Trzaskowskiego. Hołownia przez krótka chwilę (końcówka kwietnia) był przedmiotem życzliwego zainteresowania TVP Info i sióstr Karnowskich, ale wraz z wejściem do gry RT urwało się to jak nożem uciął.
  • eiran Jadzia zdradza... 28.09.20, 07:23
   „Z Jarosławem Gowinem nie zgadzałam się ani w maju, gdy wewnątrzkoalicyjny spór o termin wyborów postanowił przenieść na forum publiczne, ani teraz, gdy w krytycznym dla ZP głosowaniu nad ustawą o ochronie zwierząt podjął decyzję o wstrzymaniu się od głosu, ponownie ryzykując stabilność i istnienie koalicji rządzącej.”


   To przecież oczywiste, że gdyby Gowin nie mówił publicznie, że jest przeciw sasinowym wyborom, a poprzestałby na dyskretnej wymianie opinii z prezesem, to przekonałby go o wiele łatwiej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka