Dodaj do ulubionych

Trafne porównanie Skarzyńskiego

05.10.20, 08:30
Ziobro i Kaczyński to skorupki z Putinem w środku.

Trump czy Kaczyński to malowana skorupa. Otwiera się Prezesa, a w środku siedzi Ziobro, w Ziobrze ktoś następny. I w końcu docieramy do malutkiego, ale niepodzielnego Putina.

PiS nie wymyślił tezy o „podnoszeniu z kolan”. Prawa autorskie wśród prawicowych populistów trzyma tu Władimir Putin, w którego Rosji ta fraza wraca tak często jak w Polsce. „»Czas, by Rosja podniosła się z kolan«, brzmi jedno z ulubionych haseł prezydenta”
Myliłby się ten, kto sądzi, że „prezes” Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska to jest polski wynalazek. Jej prototyp powstał w Rosji, zwie się Olga Jegorowa. W 2005 r. była prezeską moskiewskiego sądu, który skazał Michaiła Chodorkowskiego na dziewięć lat więzienia. „To był moment, w którym rosyjski wymiar sprawiedliwości znalazł się pod kontrolą Kremla” – pisze Catherine Belton, opowiadając, jak jeden z najbliższych współpracowników Putina Igor Sieczin wzywał tę prezeskę sądu na dywanik z taką częstotliwością, że jego ochrona znała ją z widzenia.

Sukces Putina na tym polega, że licencji na swoje wynalazki udziela za słoną opłatą – jak bardzo by się różne laleczki starały podmieniać „Rosja” na „Polska”, to wychodzi na jedno: dzięki polskiemu „wstawaniu z kolan”, polskiej „reformie sądownictwa” i polskiej „telewizji publicznej” to Rosja jest silniejsza.

wyborcza.pl/magazyn/7,124059,26364111,rosyjskie-laleczki-ziobro-i-kaczynski-to-skorupki-z-putinem.html
Zwalczanie LGBT też nie jest wynalazkiem Kaczyńskiego. Także to zapożyczył od Putina.

Jednym ze stałych motywów rosyjskiej propagandy jest przedstawianie Rosji i samego Władimira Putina jako obrońców tradycyjnej moralności, a Zachodu jako siedliska moralnej zgnilizny.
Dokładnie to samo głosi pisowska propaganda.
Obserwuj wątek
  • horpyna4 Re: Trafne porównanie Skarzyńskiego 05.10.20, 09:22
   O, przepraszam - zwalczania LGBT nie wymyślił Putin. Bywało tak od dawna, w różnych krajach, o czym przekonał się choćby Oscar Wilde. Najgorliwiej robił to jednak Hitler.

   Niemcy też trafiali do obozów zagłady jako więźniowie. Wprawdzie niewielki procent ich tam był, ale trafiali; głównie za homoseksualizm.
  • buldog2 Re: Trafne porównanie Skarzyńskiego 05.10.20, 09:37
   Pełna zgoda.
   Basmannyj sud (ten od Chodorkowskiego) stał się symbolem reformy sądownictwa, reformy praktyki sądowej, żeby nie było więcej złych wyroków.
   Także kontrola finansów poprzez systemu bankowego to pomysł przejęty od prezydenta PIS Putina. Prezes Elwira Nabiullina Sahipzadowna jako szefowa Banku Centralnego ma konstytucyjne gwarancje niezależności od władzy wykonawczej, nie wolno się jej z władzami kontaktować. A jednak odbywa codzienne konferencje z WWP, ten "rozdział" stał się dla PISu wzorcem.
  • buldog2 Re: Trafne porównanie Skarzyńskiego 05.10.20, 09:45
   W Rosji to jest trochę inaczej. Nie ma organizowanych centralnie kampanii medialnych przeciw LGBT, raczej jest ogólna presja nakierowana na blokowanie demonstracji, parad itp. Ostatnia parada LGBT była jakieś 7 lat temu, inicjatorami nękania były jakieś pomniejsze partie i siły patriotyczne (nie pamiętam, jakie) i Cerkiew Prawosławna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka