Dodaj do ulubionych

Rząd PIS poległ w walce

07.10.20, 11:07
z koronawirusem. Decyzja o robieniu jak najmniejszej liczby testów okazała się tragiczna.
Obserwuj wątek
   • ktos_z_kosmosu Re: Rząd PIS poległ w walce 07.10.20, 12:22
    matylda1001 napisała:

    > Pisich nie cierpię jak zarazy ale zastanawiam się czy byłoby w tej chwili inacz
    > ej gdyby w Polsce rządziła inna opcja polityczna,

    Byłoby inaczej.
    Duży procent Polaków, choć chorzy, mieliby co jeść. Dziś młode rodziny z kredytami, nie dość, że są nękane podwyżkami cen podstawowych artykułów, mediów i opłat tytułem umów, czy najmu, a banki kombinują jak ich kosztem siebie ratować, to wręcz tracą jakiekolwiek dochody, lub dużą ich część.
    Póki co rodzice pomagają i jakoś idzie, ale co będzie, gdy tych zabraknie, lub też nie wydolą, a i pracodawcy splajtują?
    Zważywszy na niesamowitą kreatywność księgową rządzących, czyli ich gigantyczne matactwa w kwestii finansów państwa, wiele wskazuje na to, że scenariusz, który przedstawiłem się ziści.

    • buldog2 Re: Rząd PIS poległ w walce 07.10.20, 14:56
     Po pierwsze, nikt wtedy nie wiedział, co się w najbliższym czasie stanie i ja też, choć byłem przeciwnikiem niektórych zakazów, uważałem, że należy stosować środki nadzwyczajne. Nawet nie bardzo wiadomo jakie, bo nikt z czymś podobnym nie miał do czynienia.
     Po drugie, banki nie kombinują, tylko wymagają spłaty należnych im rat, na podstawie umów, które zawarły. Domaganie się wywiązywania się z umów to nie kombinowanie, może tylko w jakim równoległym kosmosie. U normalnych umowy zobowiązują i to normalna rzecz, nie kombinowanie.
     • ktos_z_kosmosu Re: Rząd PIS poległ w walce 07.10.20, 15:35
      buldog2 napisał:

      > Po drugie, banki nie kombinują, tylko wymagają spłaty należnych im rat, na pods
      > tawie umów, które zawarły.

      Jesteś kiepsko poinformowany kolego buldogu z cyfrą, alboś ślepy.
      W kwestii kredytów mieszkaniowych, banki kombinują już od trzydziestu lat. Kombinują bo otrzymali poparcie od rządzących tym krajem i w zmowie z tymi rządzącymi (wszystkie opcje), kasę trzepali i nadal trzepią prowadząc ludzi na krawędź przepaści, a raczej ich potomstwo.
      Teraz kombinuj o czym mowa.
      Podpowiem tylko, że właścicielstwo, to nie tylko splendory, ale też obowiązki i odpowiedzialność.
       • ktos_z_kosmosu Re: Rząd PIS poległ w walce 07.10.20, 18:05
        buldog2 napisał:

        > Rozumiem, wg ciebie powinno być tak, że banki zawierają umowy deficytowe i pien
        > iędzmi właścicieli i depozytariuszy dopłacają do swoich klientów.

        Zimno.
        Teraz ci nie wyjaśnię zagadnienia bo muszę jechać do marketu budowlanego. Muszę zadbać o swoją i kosmitki własność, tylko naszą własność.
        To druga wskazówka, kombinuj dalej.
        • ktos_z_kosmosu Re: Rząd PIS poległ w walce 07.10.20, 22:09
         ktos_z_kosmosu napisał:

         > To druga wskazówka, kombinuj dalej.

         Widzę, że nie podołałeś.
         Wyjaśniam.
         Chodzi o strategię państwa w kwestii mieszkaniowej. Władze, poddając się lobbingowi banków postawiły na promowanie budownictwa na sprzedaż mieszkań, a nie na wynajem.
         Uważam, że ten kierunek po upływie wielu lat, gdy wspólnotowe właścicielskie budowle zaczną się sypać, zapoczątkuje czas tragedii tych, którzy te ruiny odziedziczyli. W końcu są właścicielami ze wszystkimi tego stanu rzeczy konsekwencjami.
         Krótko, solidaruchy poszli na łatwiznę. By banki miały pieniądze na finansowanie przedsiębiorczości, ludziom oczy zamydlili złudną wizją bogactwa i do społu z bankami nie dość, że kieszenie im wydrenowali i nadal drenują, to sprzedali im coś co po latach tylko nieszczęść tym ludziom przysporzy, a głównie ich spadkobiercom.
         Auto jak po latach się zużyje, to je holujesz na szrot, wyrejestrowujesz i git. A pokomunistyczny blok z wielkiej płyty zatargasz na szrot i go wyrejestrujesz? Dzisiejszych budowli też dotyczy, a może nawet głównie, bo kosmos widzi, że wiele z nich zbudowane jest, bez mała, z jakoś tam pozlepianego piachu z ładnie pomalowaną fasadą.

         • buldog2 No widzisz, widzisz! 08.10.20, 09:59
          Banki wynajmowały zbrojne oddziały, by zmuszały ludzi do brania u nich kredytów.
          Oryginalne pomysły krążą w kosmosie i niech sobie tam zostaną. A my żyjemy na ziemi i takie kosmiczne recepty na życie to może na Marsie
          • ktos_z_kosmosu Re: No widzisz, widzisz! 08.10.20, 19:23
           Ja widzę, ty nie.
           Widzę, że wykazujesz się zerem wiedzy na temat wielotorowych mechanizmów oddziaływania władz na świadomość ludu, którym te władze władają.
           Odmeldowuję się. Nie widzę sensu w uściślaniu zagadnienia bo ty kolego, w swoim widzeniu realiów tego świata, kierujesz się nie tym co rzeczywiste, lecz tym co ty sobie wyimaginujesz, a z tym walka na argumenty z góry jest przegrana.
           • szwampuch58 Re: No widzisz, widzisz! 08.10.20, 19:32
            to przyglup solidarnosciowy,do tego odporny na wszelkie argumenty,....sponiewierany zaczyna odgryzac sie absurdalnymi "wycieczkami osobistymi".....niestety takie typy dominujaostatnie 30 lat polskiej rzeczywistosci spolecznej
     • kylax4 Re: Rząd PIS poległ w walce 08.10.20, 22:00
      W normalnych krajach, jeżeli nie potrafisz spłacić kredytu hipotecznego, bank zabiera Ci dom i tyle. Jesteś wolny od kredytu. W Polsce tracisz dom, a kredyt nadal musisz spłacać. III świat.
      • ktos_z_kosmosu Re: Rząd PIS poległ w walce 08.10.20, 22:27
       kylax4 napisał:

       > W normalnych krajach, jeżeli nie potrafisz spłacić kredytu hipotecznego, bank z
       > abiera Ci dom i tyle. Jesteś wolny od kredytu. W Polsce tracisz dom, a kredyt n
       > adal musisz spłacać. III świat.

       To szczegół. Dlaczego ci bojownicy o dostatek Polaków, nie poszli za przykładem RFN, gdzie małżeństwu tuż po zawarciu związku państwo wypłacało co miesiąc 400 marek na czynsz by młodzi mieli gdzie mieszkać? Tamci, w przeciwieństwie do naszych, chronili swoich obywateli. Tam ulgi podatkowe łatwiej dostawali ci co budują pod wynajem niż ci, co bogatym budowali. Przepisy prawa też były ustanawiane takie, by chronić uczciwych bez podziału na wynajmującego lokal, czy tego, który wynajmuje.
       Niestety, w Polsce postawiono na biznes kosztem obywateli. Bankom bardziej się opłacało zarabiać na przymusie, chcesz mieszkać, weź kredyt, niż na zachęcaniu do lokat godziwym procentem od tych oszczędności.
       Pytanie do PiS-ich.
       Dlaczego do tej pory obowiązuje podatek Belki?

   • snajper55 Re: jak zreszta wszystkie inne Rzady w Europie. 07.10.20, 15:23
    j-k napisał:

    > comeaculpa napisał:
    > > z koronawirusem. Decyzja o robieniu jak najmniejszej liczby testów okazał
    > a się
    > > tragiczna.
    >
    >
    > a gdyby robiono wiecej testow - to co ?
    >
    > - epidemia od tego by sie zatrzymala ?

    Wtedy można by było izolować zarażonych i by nie zarażali. Teraz po kwarantannie wypuszcza się bezobjawowych na miasto i oni zarażają. Likwidacja testów po kwarantannie jest zbrodnią. To świadome szerzenie zarazy.

    S.
  • pies.na.czarnych Re: Rząd PIS poległ w walce 07.10.20, 15:48
   Podczas obrad Sejmu posłowie Lewicy w obliczu kolejnego rekordu zakażeń i ofiar śmiertelnych koronawirusa (ponad 3 tys. nowych przypadków i aż 75 zgonów jednego dnia) wnosili o włączenie do porządku obrad dodatkowego punktu. Dotyczył ujawnienia przez ministra zdrowia informacji na temat przygotowania służby zdrowia do walki z pandemią. Wniosek został odrzucony głosami posłów PiS. - Przez was polska służba zdrowia jest w bagnie, obudźcie się! - mówił Krzysztof Gawkowski.
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26376047,sejm-pis-odrzucil-wniosek-opozycji-o-informacje-nt-przygotowania.html#s=BoxMMtImg1
  • stasi1 Re: Rząd PIS poległ w walce 08.10.20, 10:48
   Ale jaka decyzja? Ilość testów była odpowiednia do ilości zakażonych. Myślisz że teraz Chiny robią mało testów bo pewnie mniej niż USA? Pewnie robią mniej ale to jest adekwatne do ilości zarażonych. Jaki sens jest testować zdrowych ludzi? A każdy test kosztuje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka