Dodaj do ulubionych

Giertych to doskonały kandydat na prokuratora gene

24.10.20, 17:34
Giertych to doskonały kandydat na prokuratora generalnego!!!
Giertych ma wszystko, czego potrzeba na to stanowisko - ma wiedzę, doświadczenie jako prawnik i jako polityk - bo nie oszukujmy się - to nie jest stanowisko apolityczne tak jak sędziowie sądu najwyższego w USA!
I może najważniejsze - Giertych ma klasę i kulturę osobistą, które gwarantują vendettę w białych rękawiczkach, skrupulatną i pozbawioną prymitywnej agresji.
Obserwuj wątek
   • kawa_poranna1 Re: Giertych to doskonały kandydat na prokuratora 24.10.20, 17:42
    mirka.kurka napisała:

    > Pytanie czy człowiek który ma zarzuty może zostać prokuratorem generalnym?
    Zarzuty?
    A kto postawił jakieś uzasadnione zarzuty?

    Niech w końcu ktoś za coś zacznie w tym kraju odpowiadać!
    Prokurator Generalny za skuteczność wymiaru sprawiedliwości, minister zdrowia za efektywność wykorzystania dostępnego budżetu, policja za porządek na ulicy, a urzędnicy za swoje obszary działań.
    O biskupach nie wspomnę, wiadomo co.

    U nas nikt nie odpowiada za nic, nie ma żadnej konsekwencji za popełnione błędy, nieuchronności kary, i to między innymi dlatego miernoty podejmują decyzje i pchają się na stanowiska, bo co im się potem stanie?
    Nic. Obajtkolandia.

    Więc wolę Giertycha i pisowskie gęby za kratami niż kolejne 'nic się nie stało' i posłów spóźnionych na głosowanie o trybunale stanu dla Ziobry.

    Jest akcja? Niech będzie też reakcja.
   • kawa_poranna1 Re: Giertych to doskonały kandydat na prokuratora 24.10.20, 17:49
    aniechto.only napisała:

    > Nie.
    Jeśli ludzie, którzy zniszczyli słabe więzi społeczne, rozmontowali trójpodział władzy, wrzucili Konstytucję do kosza, zniszczyli słabą niezależność instytucji, zaciągnięte przez nich długi będą spłacać nasze dzieci i wnuki, mają zostać ułaskawieni, to ja dziękuję za takie państwo.
    To nie jest żądza krwi - to żądza sprawiedliwości i domaganie odpowiedzialności od ludzi , którzy decydują się być politykami i wziąć odpowiedzialność za naszą teraźniejszość i przyszłość.
    Z takim podejściem, ten kraj nigdy nie będzie miał nawet szansy stać się normalnym krajem, w którym wartości i zasady w życiu publicznym obowiązują wszystkich, w którym wszyscy jesteśmy równi wobec prawa.
    Jeśli my obywatele mamy szanować prawo, a gdy je łamiemy ponosimy konsekwencje, to tym bardziej należy wymagać aby władza szanowała prawo, a za jego świadome łamanie ponosiła surowe konsekwencje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka