Dodaj do ulubionych

Głupia ta Konstytucja

25.10.20, 09:40
skoro na jej podstawie można wydać głupi wyrok.
Obserwuj wątek
  • mefist0feles Re: Głupia ta Konstytucja 25.10.20, 11:58
   Głupie te pisiory, skoro wierzą, że legislacyjnym trikiem i policyjnym kijem można zawrócić rzekę. Wiadomo że sukienkowe zboki czerpią perwersyjną przyjemność z cierpienia kobiet i dzieci, ale gdzie są pisie posłanki, biorą udział w kosciolkowej orgii ? Gdzie jest pierwsza dama, jest pro czy contra, no i czy ona w ogóle potrafi zbudować zdanie złożone ?
   • horpyna4 Re: Głupia ta Konstytucja 25.10.20, 12:52
    Najlepsze jest to, że ani pisi, ani hierarchowie kościelni, nie zdają sobie sprawy z tego, że ich pomysły przyniosą odwrotny skutek. A może i nawet wiedzą o tym, ale są skończonymi hipokrytami, którzy mają to gdzieś, ale chcą się pokazać, jacy to z nich pobożni katolicy.

    Nie zdają sobie sprawy z tego, że ilość aborcji nie zmaleje, tylko wzrośnie? I to znacznie? Przecież tak naprawdę nie ma problemu z pozbyciem się niechcianej ciąży i jak kobieta będzie tego chciała, to nikt nie jest w stanie jej przeszkodzić.

    Już na początku przemian ustrojowych, kiedy pewien polityk, chyba Walerian Piotrowski mu było, parł do zakazu aborcji. Wtedy niektóre kobiety przerywały ciąże na zasadzie "następnych nie będzie wolno, a nie chcę mieć za dużo dzieci".

    Teraz pierwszą ciążę kobiety zaliczą w potwornym stresie (na bank będzie utrudniony dostęp do badań prenatalnych), a gdy już ich potrzeby posiadania potomstwa zostaną zaspokojone, to wszystkie następne ciąże będą przerywać, żeby przypadkiem nie trafiło im się dziecko z poważnymi wadami; istnieją przecież środki wczesnoporonne, a i w prywatnych gabinetach będzie to możliwe, tylko ceny wzrosną. O to pomysłodawcom chodziło? No? Zdają sobie sprawę, ile zdrowych dzieci nie urodzi się przez ich głupi pomysł?

    Ciekawa też jestem, czy obecna bardzo niska liczba urodzeń nie ma przypadkiem częściowo związku z przewidywaniami zaostrzenia przepisów. Myślę, że sporo małżeństw w wieku reprodukcyjnym wyjechało ostatnio za granicę i trudno im się dziwić.
     • mefist0feles Re: Głupia ta Konstytucja 25.10.20, 15:28
      Nie wycofują się, idą w zaparte, że obowiązujący od dwudziestu paru lat przepis jest niekonstytucyjny, a co najwyżej kształt jego zmiany jest do rozważenia.
      Nie wycofają się , bo sprawa zakazu aborcji to dla pisich ostateczne przypieczętowanie sojuszu tronu z ołtarzem. Koszty społeczne są w tym przypadku bez znaczenia.
  • pies.na.czarnych Re: Głupia ta Konstytucja 25.10.20, 13:25
   Konstytucja nie jest winna. Winni są ci, którzy naginają konstytucje dla własnych celów. W konstytucji nigdzie nie jest napisane, od którego miesiąca płód staje nie obywatelem/człowiekiem. Przypomnę, ze według mądrości Kościoła dusza wchodzi dopiero po kilku miesiącach od urodzenia. Kościół nawet dokładnie określa kiedy dusza zagnieżdża nie w osobniku męskim, a kiedy w żeńskim.
  • taniarada Re: Głupia ta Konstytucja 25.10.20, 22:36
   Żądam ustawy, która pozwoli obywatelom o lewicowych pogladach, do praworządnej eutanazji! Dodatkowo raz dziennie w TVP ma być godzinny program "Euthanasian coming out ". Niech mają prawo decydować o swoim ciele! Każdy ma prawo do swojego szczęścia.Amen.
   • snajper55 Re: Głupia ta Konstytucja 26.10.20, 00:13
    taniarada napisał(a):

    > Niech mają prawo decydować o swoim ciele! Każdy ma prawo do swojego szczęścia.

    Problemem jest odpowiedź na pytanie, czy zarodek lub płód jest ciałem kobiety, czy czymś innym.

    S.
    • mefist0feles Re: Głupia ta Konstytucja 26.10.20, 02:21
     snajper55 napisał:

     > Problemem jest odpowiedź na pytanie, czy zarodek lub płód jest ciałem kobiety, czy czymś innym.

     W normalnych krajach to raczej nie jest problem, ale pani magister Przyłębska wraz z tow. Piotrowiczem i innymi tuzami myśli prawniczej odkryli, że sądy w III RP i zachodnie prawodawstwa przeoczyły fakt, że aborcja upośledzonego płodu godzi w prawa człowieka. Za to przełomowe orzeczenie należy im się Pokojowa Nagroda Nobla.
    • inocom Kimś innym 26.10.20, 20:36
     snajper55 napisał:

     > taniarada napisał(a):
     >
     > > Niech mają prawo decydować o swoim ciele! Każdy ma prawo do swojego szcz
     > ęścia.
     >
     > Problemem jest odpowiedź na pytanie, czy zarodek lub płód jest ciałem kobiety,
     > czy czymś innym.

     Kimś innym, ma inny kod genetyczny.
     Patrz ryby żyworodne.
  • j-k NIE Głupia Konstytucja - raczej jej interpretacja 26.10.20, 00:42
   superspec1 napisał(a):
   > skoro na jej podstawie można wydać głupi wyrok.


   zycie "nienarodzone" od poczecia - jest wartoscia sluczna, chociaz teoretyczna.

   praktycy konstytucyjni powinni znalezc rownowage miedzy ta wartoscia, a interesem nosicieli przyszlego zycia, czyli przyszlych matek.

   nie potrafili go znalezc i PL wpedzila sie w niepotrzebne problemy.

   Rzadko chwale bylego Premiera Tuska - a le teraz musze oddac mu racje:

   Tusk powiedzial:

   - "nie grzebcie przy kompromisie aborcyjnym"

   PiSi przy nim pogrzebali.

   - no to beda mieli wojne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka