Dodaj do ulubionych

Co będzie dalej ?

28.10.20, 18:46
Jeden ze scenariuszy:
- za 1 - 2 tygodnie protesty skończą się i PiS ogłosi, że zawarto kompromis (pozostały jeszcze dwa punkty dopuszczalności aborcji)
- za 2 - 3 miesiące Ordo Iuris i jego akolici wystąpia do Trybunału Przyłębskiej o orzeczenie, że dopuszczalność aborcji w przypadku gwałtu jest niezgodna z Konstytucją - uzasadnienie identyczne jak obecnie (ochrona zycia jest wazniejsza)
- protesty beda minimalne - gwałty nie zdarzaja sie tak często jak wady letalne
- za nastepne 2 - 3 miesiące Ordo Iuris wystąpi do Trybunału o wykreslenie punktu o aborcji z powodu zagrożenia zycia kobiety z identycznym uzasadnieniem - ochrona życia poczętego jest ważnieszja, a to czy życie kobiety jest zagrożone to może okazać sie dopiero po fakcie (przecież wiadomo, że lekarze często mylą się)
- a potem ...... to juz wiadomo !!!!
Obserwuj wątek
  • eiran Re: Co będzie dalej ? 28.10.20, 18:53
   Tu się akurat nawet nie ma nad czym zastanawiać. Jeśli "Trybunał" uznał, że usuwanie płodu z wadą letalną jest sprzeczne z konstytucją, to nie ma żadnego powodu, żeby nie uznał tak samo w przypadku płodu poczętego w wyniku gwałtu - przy takim rozumieniu to też jest życie ludzkie zasługujące na pełną ochronę od poczęcia, będące dobrem wyższym niż jakiekolwiek dobro zgwałconej. Natomiast w przypadku zagrożenia życia matki "Trybunał" może pójść na kompromis zgadzając się na aborcję, jeżeli w przypadku dalszego trwania ciąży, śmierć ciężarnej byłaby pewna, a nie tylko prawdopodobna.
   • albwu Re: Co będzie dalej ? 28.10.20, 21:00
    "Smierć ciężarnej byłaby pewna". Nigdy śmierć nie będzie pewna - lekarze mogą mylić się. Tylko faktyczna śmierć kobiety byłaby gwarancją, że ta śmierć była pewna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka