Dodaj do ulubionych

Rzepliński jednak półgłówkiem?

30.10.20, 13:32
On nie rozumie dlaczego protestujący chodzili pod kościoły. Wiara w mzimu zastępuje mu rozum, chyba...
A myśli pan, że hołota francuska zachowuje się inaczej? A hołota amerykańska jest inna?

Obserwuj wątek
      • taniarada Jasiu 30.10.20, 16:41
        j-k napisał:

> najpierw podskakiwal Prezesowi, az go wywalili z TK, a teraz deklaruje ponowni
        > e przywiazanie...
        >
        > moze liczy na jakis nowy lukratywny etacik ?
        Dobrze konbinujesz .
      • no-popis Re: Ludzie sie. zmieniaja... 30.10.20, 17:00
        j-k napisał:

> najpierw podskakiwal Prezesowi, az go wywalili z TK, a teraz deklaruje ponowni
        > e przywiazanie...
        >
        > moze liczy na jakis nowy lukratywny etacik ?
        W tej sprawie miał i ma ten sam pogląd.
    • pies.na.czarnych Re: Rzepliński jednak półgłówkiem? 30.10.20, 14:16
      Rzepliński powinien sobie poczytać na temat rozruchów we Francji zanim następnym razem znowu będzie bredził od rzeczy. We Francji, tak jak teraz przygotowują się twardogłowi pisowcy do rozruchów podczas demonstracji doprowadziła prawicowa swołocz. Ekstremistyczne prawicowe bojówki rabowały sklepy i paliły samochody. W Polsce prawicowa ekstrema próbuje doprowadzić do podobnego scenariusza.
    • boblebowsky Re: Rzepliński jednak półgłówkiem? 30.10.20, 14:16
      Zapytany o demonstracje przed kościołami i wewnątrz świątyń, Andrzej Rzepliński odparł, że nie rozumie tego zjawiska. – Przecież do kościoła można przestać chodzić. Nic się nie dzieje tym, którzy nie chodzą, nikt ich tam na siłę nie zaciąga, nikt ich nie piętnuje – wyjaśnił.

Nie wiem czy można to jedynie na karb wieku zrzucić.
      • taziuta Re: A nie przyszło Wam do głowy... 30.10.20, 15:18
        borrka napisał:

> Że tylko w PiS panuje pełna zgodność poglądów?
        >
        >
        > Nie, żeby też tak uważał, ale było oczywiste, że część katolików będzie oburzona.

Jestem ateistą ale i tak nie podoba mi się zakłócanie mszy, bo winnymi wtrącania się do polityki są hierarchowie, a nie baranki boże, które nie mają na nic wpływu. Powinno się protestować przed kuriami biskupimi.
        • pies.na.czarnych Re: A nie przyszło Wam do głowy... 30.10.20, 15:24
          > Jestem ateistą ale i tak nie podoba mi się zakłócanie mszy, bo winnymi wtrącania się do polityki są hierarchowie, a nie baranki boże, które nie mają na nic wpływu. Powinno się protestować przed kuriami biskupimi.

Dziwny sposób rozumowania. Uważasz, że lepiej jest protestować przed prywatnym domem plebana, a nie w jego miejscu pracy gdzie sieje nienawiść?
          • taziuta Re: A nie przyszło Wam do głowy... 30.10.20, 15:36
            pies.na.czarnych napisała:

> > Jestem ateistą ale i tak nie podoba mi się zakłócanie mszy, bo winnymi wt
            > rącania się do polityki są hierarchowie, a nie baranki boże, które nie mają na
            > nic wpływu. Powinno się protestować przed kuriami biskupimi.
            >
            > Dziwny sposób rozumowania. Uważasz, że lepiej jest protestować przed prywatnym
            > domem plebana, a nie w jego miejscu pracy gdzie sieje nienawiść?

To nie pleban ma wpływ na decyzje rządzących. Świadomości/postaw dzisiejszych baranków bożych i tak nie zmieni, w żadną stronę. Praktykujący katolicy to stracone pokolenie. I to nie pleban będzie uświadamiać następne. Innymi słowy protest przed świątyniami nie ma sensu.

I nie mówimy o proteście przed prywatnymi domami plebanów lecz przed instytucjami/biurami ich szefów.
            • j-k prawidlowo - gdyz KK jest instytucja hierarhiczna. 30.10.20, 15:43
              taziuta napisał:

> > Zwykly pleban nie na nic wpływu. Powinno się protestować przed kuriami biskupimi.

istotnie.

w KK panuje scisla hierarchia i zwykly pleban ma niewielki wplyw na to co sam zapodaje wiernym.

polityczna linie kosciola tworza biskupi i caly episkopat - i to ich sie powinno z tej linii rozliczac.
              • sverir Re: A nie przyszło Wam do głowy... 30.10.20, 20:22
                "Jesteś pewien? Nigdy nie słyszałeś o sterowaniu oddolnym? Pleban steruje nastrojami owieczek, a te nastroje są wykorzystywane przez rząd do prowadzenia takiej, a nie innej polityki"

Co nie zmienia faktu, że to niczego nie da. Hierarchowie zdania nie zmienią, a owieczki uznają to za atak na swoje wartości. Poza wylewem słusznej frustracji, będą tylko szkody.
                • pies.na.czarnych Re: A nie przyszło Wam do głowy... 30.10.20, 20:29
                  > owieczki uznają to za atak na swoje wartości

Tu mówimy o sile manipulacji.

Juz mało kogo interesuje zdanie hierarchów. Demonstranci jednym słowem wyrazili czego od nich oczekują. Nareszcie młodzi doszli do głosu. Stare solidaruchy mogą się pakować.
                  • sverir Re: A nie przyszło Wam do głowy... 30.10.20, 22:31
                    "Juz mało kogo interesuje zdanie hierarchów. Demonstranci jednym słowem wyrazili czego od nich oczekują. Nareszcie młodzi doszli do głosu. Stare solidaruchy mogą się pakować"

Zdaniem hierarchów interesuje się żelazny elektorat PiS. A jest on na poziomie gwarantującym pisowi co najmniej największą siłę opozycyjną. Do wyborów jeszcze trochę czasu (bo nikt chyba nie wierzy, że PiS ustąpi przed protestami), a do tego czasu sypnie się paroma groszami i znów suweren wybierze. Pozostanę przy swoim zdaniu - zamieszanie w kościołach, zwłaszcza w trakcie mszy, w niczym nie pomoże.
                    • inocom A Wrocław zbankrutuje 30.10.20, 22:38
                      sverir napisał:

> "Juz mało kogo interesuje zdanie hierarchów. Demonstranci jednym słowem wyrazil
                      > i czego od nich oczekują. Nareszcie młodzi doszli do głosu. Stare solidaruchy m
                      > ogą się pakować"
                      >
                      > Zdaniem hierarchów interesuje się żelazny elektorat PiS. A jest on na poziomie
                      > gwarantującym pisowi co najmniej największą siłę opozycyjną. Do wyborów jeszcze
                      > trochę czasu (bo nikt chyba nie wierzy, że PiS ustąpi przed protestami), a do
                      > tego czasu sypnie się paroma groszami i znów suweren wybierze. Pozostanę przy s
                      > woim zdaniu - zamieszanie w kościołach, zwłaszcza w trakcie mszy, w niczym nie
                      > pomoże.

Bo z czego odda w tym roku 300 mln pożyczki (linii kredytowej)? Fat Boy Sutryka nie wystarczy. To tylko marne 150 000 zł.
                      AmenT.
        • topiramax Re: A nie przyszło Wam do głowy... 30.10.20, 19:50
          Gdy wchodzę z transparentem do Kościoła to jest to złe ale gdy wchodzi Pielgrzymka szalikowców na Jasną Górę to jest ok. Ja wchodzę po to by ogłosić owieczkom Nie ukryjecie się przed problem. Wychodzimy ze strefy komfortu.
    • inocom Witaj wśród hołoty 30.10.20, 16:59
      taziuta napisał:

> On nie rozumie dlaczego protestujący chodzili pod kościoły. Wiara w mzimu zastę
      > puje mu rozum, chyba...

Jak zaznaczył, protesty przed kościołami są dla niego niezrozumiałe, bo "przecież do kościoła można przestać chodzić". - Nic się nie dzieje tym, którzy nie chodzą, nikt ich tam na siłę nie zaciąga, nikt ich nie piętnuje - stwierdził Rzepliński. Na pytanie, dlaczego jego zdaniem protestujący chodzą pod kościoły, sędzia odpowiada: - A myśli pan, że hołota francuska zachowuje się inaczej? A hołota amerykańska jest inna?

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26461314,komentarze-po-wywiadzie-rzeplinskiego-naplul-w-twarz-wszystkim.html
      • ktos_z_kosmosu Re: Witaj wśród hołoty 30.10.20, 21:26
        inocom napisał:

> zaznaczył, protesty przed kościołami są dla niego niezrozumiałe, bo "przecież do kościoła można przestać chodzić".

Identycznie przed sadem może się tłumaczyć złodziej.
        Protesty i oskarżenia dla mnie są niezrozumiałe. Przecież pokrzywdzeni mogli biżuterię przechowywać w sejfie, a nie w pudełeczku na komodzie.

• inocom Re: Witaj wśród hołoty 30.10.20, 22:55
          ktos_z_kosmosu napisał:

> inocom napisał:
          >
          > > zaznaczył, protesty przed kościołami są dla niego niezrozumiałe, bo "prze
          > cież do kościoła można przestać chodzić".
          >
          > Identycznie przed sadem może się tłumaczyć złodziej.
          > Protesty i oskarżenia dla mnie są niezrozumiałe. Przecież pokrzywdzeni mogli bi
          > żuterię przechowywać w sejfie, a nie w pudełeczku na komodzie.

Taziu wie co ma na sumieniu. Jak mogłem, to mu pomagałem. Nawet wrócić na morze, bo za coś musiał dostać kapitańskiego bana. Nie po to zawracałem dupę kapitanom arktycznym.

Ale widać facet oszalał. Nie potrafi się pogodzić z losem, że w III RP nie będzie zabijania ludzi na zawołanie.
          • taziuta Re: Witaj wśród hołoty 31.10.20, 03:28
            inocom napisał:

> Taziu wie co ma na sumieniu. Jak mogłem, to mu pomagałem. Nawet wrócić na morze, bo za coś musiał
            > dostać kapitańskiego bana. Nie po to zawracałem dupę kapitanom arktycznym.

Aleś ty głupi! :)

>
            > Ale widać facet oszalał. Nie potrafi się pogodzić z losem, że w III RP nie będzie zabijania ludzi na zawołanie.

Zapytaj swoich ulubionych Czechów, jak tam u nich jest z aborcją na życzenie.
            A potem zastanów się nad różnicami, jeśli jesteś jeszcze w stanie... :/
            • yoma Re: Witaj wśród hołoty 31.10.20, 11:07
              >Taziu wie co ma na sumieniu. Jak mogłem, to mu pomagałem. Nawet wrócić na morze, bo za coś musiał
              > dostać kapitańskiego bana. Nie po to zawracałem dupę kapitanom arktycznym.

WHAT? 😂😂😁

Ludzik wiernym sługą swoich przywódców. Odleciał jeszcze lepiej niż kaczor z krychą. Co oni biorą, ja też chcę 😁
            • inocom Wyzywasz innych z winkla, gratuluję odwagi :) 03.11.20, 08:12
              taziuta napisał:

> inocom napisał:
              >
              > > Taziu wie co ma na sumieniu. Jak mogłem, to mu pomagałem. Nawet wrócić na
              > morze, bo za coś musiał
              > > dostać kapitańskiego bana. Nie po to zawracałem dupę kapitanom arktycznym
              > .
              >
              > Aleś ty głupi! :)
              >
              > >
              > > Ale widać facet oszalał. Nie potrafi się pogodzić z losem, że w III RP ni
              > e będzie zabijania ludzi na zawołanie.
              >
              > Zapytaj swoich ulubionych Czechów, jak tam u nich jest z aborcją na życzenie.
              > A potem zastanów się nad różnicami, jeśli jesteś jeszcze w stanie... :/
            • inocom Re: Witaj wśród hołoty 03.11.20, 23:05
              taziuta napisał:

> inocom napisał:
              >
              > > Taziu wie co ma na sumieniu. Jak mogłem, to mu pomagałem. Nawet wrócić na
              > morze, bo za coś musiał
              > > dostać kapitańskiego bana. Nie po to zawracałem dupę kapitanom arktycznym
              > .
              >
              > Aleś ty głupi! :)

Powiedział mechanik :)
    • suender Re: Rzepliński jednak półgłówkiem? 30.10.20, 17:29
      Rzepliński ma stale swój honor i niekoniunkturalną moralność, co już nie raz udowodnił.
      Facet nie pęka ani przed PiSem, ani przed nawiedzonymi emancypantkami, które nienawidzą przykazania 5. "Nie zabijaj!"
      Pamiętaj Andrzej: Jak komuś pomożesz, to będzie cię chwalił, jak go słusznie skarcisz, to zaraz będzie twoim wrogiem.
      Jak to mówią: "Łaska pańska na pstrym koniu jedzie."
      Pozdrawiam cię serdecznie, tak trzymaj, - i ani kroku w tył!

Wasz Suender.
    • ktos_z_kosmosu Re: Rzepliński jednak półgłówkiem? 30.10.20, 18:17
      A nie mówiłem?
      Kosmos mendę rozpoznaje na milę.
      Ponawiam ostrzeżenie.
      Nie ufajcie pobożnym.
      Przeważnie to porządni ludzie i można ich szanować, wódkę z nimi pić, ale niech was ręka boska broni przed sadzaniem ich na decyzyjnych stołkach. Nawet się nie spostrzeżecie jak wylezie z nich omulenie kadzidłem i wodą święconą. Zmienią się nagle. Obudzi się wtłaczane im w świadomość podprogową poczucie misji szerzenia, dowolnymi metodami słowa pana. Jemu do łba łopatą wkładali, to uważa, że tak należy.
      To normalne. Kościół od wieków swoim wiernym wszczepiał i nadal wszczepia bezmyślność raba bijącego czołem pokłony.
    • snajper55 Przecież to fejk 30.10.20, 19:30
      Prof. Rzepliński: "Przede wszystkim nie nazwałem hołotą uczestników ostatnich polskich protestów. Użyłem tego określenia wobec plądrujących sklepy czy palących samochody demonstrantów we Francji i USA. Nie odnosiłem tych zachowań do uczestników polskich protestów po „wyroku” TK w sprawie zgodności z Konstytucją przepisów ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży z 7 stycznia 1993."

www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-30/nie-jestesmy-holota-wywiad-ze-mna-zmanipulowano-oswiadczenie-prof-rzeplinskiego/
      S.
      • pies.na.czarnych Re: Przecież to fejk 30.10.20, 20:09
        Chciałbym zwrócić panu profesorowi uwagę na to, że we Francji "żółte kamizelki" nie paliły samochodów i nie rabowały sklepów. Czynili to prowokatorzy ekstremy prawicowo faszystowskiej. W ten sposób chcieli zdyskredytować manifestujących.

Chciałbym mu jednocześnie przypomnieć, że w grudniu 1970 również rabowano sklepy. Często robiły to osoby, które najpierw podpalały komitety (sam znam kilka takich osób), dzisiaj niektórzy z nich cieszą się statusem kombatanta walki z komunom. Zawsze swołocz wypełza w takich sytuacjach korzystając z tego, ze policja ma co innego na głowie.
        • pies.na.czarnych Re: Przecież to fejk 30.10.20, 20:38
          Klaudia Jachira - #JachirawSejmie
          1u ·
          Rondo De Gaulle'a. Idziemy spokojnie. W pewnym momencie z bram obok Empiku co kilka minut wybiegają na ulicę narodowcy. Rzucają petardami w ludzi, mają pały i noże. Do okoła zero policji. Popłoch ludzie się boją. Kilka osób rannych. Szukam patrolu... znajduję dopoero po kilku minutach bliżej mostu Poniatowskiego. Proszę o interwencję, policjant odsyła mnie do rzecznika prasowego....Więc pytam @PolskaPolicja czy chcecie, by dziś na ulicach polała się krew? Dlaczego jest Was multum pod pustymi budynkami rządowymi, a nie ma Was w ogole tam, gdzie są ludzie?
          Uwazajcie na siebie, dziś w całej Warszawie z bram wybiegają narodowcy.
      • jureek Re: Przecież to fejk 30.10.20, 21:06
        snajper55 napisał:

> Prof. Rzepliński: "Przede wszystkim nie nazwałem hołotą uczestników ostatnich p
        > olskich protestów. Użyłem tego określenia wobec plądrujących sklepy czy palącyc
        > h samochody demonstrantów we Francji i USA. Nie odnosiłem tych zachowań do ucze
        > stników polskich protestów po „wyroku” TK w sprawie zgodności z Konstytucją prz
        > episów ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopusz
        > czalności przerywania ciąży z 7 stycznia 1993."

Oczywiście, że odnosił te słowa do demonstrujących przed kościołami:
        https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/123164909_3719909781360560_6244372204298233579_o.jpg?_nc_cat=111&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=OR7vSBA_arYAX-wDoZs&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=fe5e4a5122b0fde66e0ba1fa6ee88a68&oe=5FC2968F
        • inocom Re: Przecież to fejk 03.11.20, 22:21
          jureek napisał:

> snajper55 napisał:
          >
          > > Prof. Rzepliński: "Przede wszystkim nie nazwałem hołotą uczestników ostat
          > nich p
          > > olskich protestów. Użyłem tego określenia wobec plądrujących sklepy czy p
          > alącyc
          > > h samochody demonstrantów we Francji i USA. Nie odnosiłem tych zachowań d
          > o ucze
          > > stników polskich protestów po „wyroku” TK w sprawie zgodności z Konstytuc
          > ją prz
          > > episów ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach
          > dopusz
          > > czalności przerywania ciąży z 7 stycznia 1993."
          >
          > Oczywiście, że odnosił te słowa do demonstrujących przed kościołami:
          > https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/123164909_3719909781360560_
> 6244372204298233579_o.jpg?_nc_cat=111&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=OR7vSBA_arYA
> X-wDoZs&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=fe5e4a5122b0fde66e0ba1fa6ee88a68&oe=5FC296
> 8F

To to małe piwo, ponoć ML jest seropozytywna

demotywatory.pl/5033919/Namawiaj-do-chodzenia-w-tlumie-w-czasie-pandemii-Samemu-zrob
          AmenT
    • ta Re: Rzepliński jednak półgłówkiem? 30.10.20, 23:25
      Nie znam prawa prasowego, proszę więc o objaśnienie biegłych w temacie, czy dziennikarz ma prawo publikowania wypowiedzi nieautoryzowanej? Rzepliński wyraźnie powiedział, że zgody na autoryzację tego fragmentu nie wyraża.

Oczywiście Rzepliński obnażył swój pogląd w wywiadzie z dziennikarzem i swoje zdanie na ten temat mam, ale czy dziennikarz postąpił zgodnie z prawem prasowym?
      • yoma Re: Rzepliński jednak półgłówkiem? 31.10.20, 00:02
        Przecież Rzepliński powiedział, że awanturników w autoryzacji zostawia :)

To jest mniej więcej tak: zasadniczo przy wywiadzie autoryzacja powinna być (co jest zresztą ewenementem, powiedziałeś, to w autoryzacji nie wykreślaj, no ale nasze prawo prasowe jest z 1984 r.), ale jeśli możesz udowodnić, że wywiadowany faktycznie tak powiedział, to się wyłgasz.
      • ktos_z_kosmosu Re: Rzepliński jednak półgłówkiem? 31.10.20, 00:19
        ta napisała:

> Nie znam prawa prasowego, proszę więc o objaśnienie biegłych w temacie, czy dzi
        > ennikarz ma prawo publikowania wypowiedzi nieautoryzowanej?

Wyjaśnię ci to posługując się przykładem.
        Luby twój w środku nocy nabuzowany wraca do domu.
        Robisz mu wymówki a on:
        - Wypierdalaj krzywa szantrapo bo ci przyjebię, po czym pada na wyrko i zaczyna chrapać.
        Ty rano pytasz go, co znaczyły słowa, które usłyszałaś i gdy on stwierdzi, że tej wypowiedzi nie autoryzuje, ty masz obowiązek uznać ją za niebyłą.
        Wszystko w tym zagadnieniu.
          • ktos_z_kosmosu Re: Rzepliński jednak półgłówkiem? 31.10.20, 09:16
            ta napisała:

> Ktosiu z kosmosu, podzielam twoje rozgoryczenie i rozczarowanie,

Kosmos jest rozczarowany tylko z jednego powodu.
            Epidemia pandemii storpedowała, dopięty już praktycznie na ostatni guzik plan opuszczenia tego kraju.
            Zamiast ze zniesmaczeniem patrzeć na rzesze naiwniaków usiłujących połączyć zasady demokracji z tradycyjnym dreptaniem do kościółka, kosmos z kosmitką, w cieniu drzewa oliwnego w jacuzzi wszystkie swoje czułki by moczyli popijając winko.
            O resztę w kosmosie niech twoja pod loczkami się nie martwi.

• yoma Re: Rzepliński jednak półgłówkiem? 31.10.20, 11:03
              Widzisz kosmos, w tym jest problem, my z loczkami martwimy się też o resztę kosmosu, nie tylko o własną dupę. A i z planami opuszczenia wcale nie jesteś taki wyjątkowy, jak ci się wydaje.

Btw Miętowe Loczki! Jesteś? :)
              • ktos_z_kosmosu Re: Rzepliński jednak półgłówkiem? 31.10.20, 13:39
                yoma napisała:

> Widzisz kosmos, w tym jest problem, my z loczkami martwimy się też o resztę kos
                > mosu, nie tylko o własną dupę.

Teraz, gdy w uszy się nabrało, a gdy trza było wybierać, to - polityka mnie nie interesuje.
                Plus tendencje ku stawianiu na piedestał cwanych skurw....ów, a potem buuu, niebieska karta.
                Mało to loczków, nawet na tym forum, zachwyconych Hołownią? Przed rzepą ostrzegałem wcześniej.
                www.youtube.com/watch?v=W6NyZ0n5wKI
                Jedna uwaga.
                To nie gorycz kosmity, to realna analiza rzeczywistości.
                Widocznie Bolek Prus też był kosmitą i podobnie jak ja, ze strony loczków odmowy autoryzacji ich wyczynów, nie przyjmuje do wiadomości.

> A i z planami opuszczenia wcale nie jesteś taki
                > wyjątkowy, jak ci się wydaje.

A czy ja twierdzę, że olaboga jestem wyjątkowy.
                Żadnego wypasu nie planowałem, aczkolwiek jakoś sobie radzę.
                Od lat znajomi nas namawiali, a ja patriota, a też i lubię ten kraj. Świata trochę zjeździłem i utwardziłem się w przekonaniu, że cudze chwalicie swojego nie znacie.
                Szczegóły? Jest ich masa, że tylko skorzystam z Sienkiewicza.
                Polska, jak powiadała Jagienka - kwieciem pachnie.
                Szkoda tylko, że Polacy zamiast czerpać z tego faktu zyski, klerowi się pooddają i upajają się gnojowicą Zenka Martyniuka.
                Tego kosmosowi już zbyt wiele.

> Btw Miętowe Loczki! Jesteś? :)

Z kosmosu jestem.
                Wystarczy.

• eiran Re: Rzepliński jednak półgłówkiem? 31.10.20, 07:05
        Polska jest jednym z ostatnich krajów, w których pozostał obyczaj autoryzacji. Generalnie było zapewne tak, że Rzepliński użył słowa hołota, ale nie chciał by to poszło w druku, razem z Mazurkiem to przeredagowali, poszło w wersji z awanturnikami, po czym i tak w powszechnym odbiorze została hołota, a Mazurek to potwierdził (choć nie powinien, skoro w autoryzacji nie było). Często słucham rozmów Mazurka, ma umiejętność skłaniania rozmówców do otwierania się, dużą łatwość fraternizowania się z ludźmi z różnych opcji (był na przykład na "ty" z Oleksym) i czasem wpuszcza rozmówców w maliny. Tutaj w malinach znalazł się Rzepliński, który nie jest mistrzem słownej dyplomacji.
      • eiran PS. i jeszcze pytanie... 31.10.20, 08:22
        Prawo prasowe szczegółowo opisuje tryb przeprowadzania autoryzacji, ale w tym artykule (14a.) nie ma nic o sankcjach grożących dziennikarzowi, który tych wymogów nie dopełni. Sankcje są gdzie indziej, w artykule który zbiorczo wrzuca różne inne niecne czyny obok naruszenia zasad autoryzacji i określa je jako przestępstwo. Efekt jest taki, ze przestępstwem jest przeprowadzenie autoryzacji w niewłaściwy sposób, natomiast nie jest przestępstwem zamieszczenie wypowiedzi nieautoryzowanej. Najzabawniejsze w tej sprawie wydaje mi się to, że w rozprawie przez TK, w którym Trybunał nie dopatrzył się sprzeczności tak surowych postanowień prawa prasowego z konstytucją, jedynym sędzią, który złożył zdanie odrębne, był sędzia Rzepliński.
    • taniarada Re: Rzepliński jednak półgłówkiem? 31.10.20, 06:58
      Lewicowi talibowie zgnoili Rzeplińskiego - swojego dawnego bożka praworządności , podeptali bo nie mówi im to co chcą usłyszeć ...
      A gdzie jest konstytucja ? Właśnie tam gdzie posłali Rzeplińskiego. Zoll moze mówi inaczej?
      Jeżeli fakty czy prawo jest przeciw nam to tym gorzej dla nich .
        • inocom Rzepliński nie jest obłudnikiem 31.10.20, 15:34
          ktos_z_kosmosu napisał:

> taniarada napisał(a):
          >
          > > Lewicowi talibowie zgnoili Rzeplińskiego - swojego dawnego bożka praworzą
          > dności
          > > , podeptali bo nie mówi im to co chcą usłyszeć ...
          >
          > Raczej zdarli z lewcowo-katola maskę obłudy.

Dobrze wie, że artykułu 38 nie można interpretować inaczej. 2+2=2*2 nie inaczej.
          Art. 38.
          Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.

Ergo państwo nie ma prawa zabijać. Ma obowiązek ochrony każdego człowieka.
          Obłudne jest to, że tak oczywisty zapis niby dotyczy wyciekłych macic.
          Powinien dotyczyć każdego człowieka na terytorium polskim,
          Ten zapis dotyczy też starców, którzy na emeryturach umierają z niedożywienia, a ich życie powinno też być prawnie chronione. I tu jest problem, Rzeczpospolita Polska nie zapewnia każdemu człowiekowi prawnej ochrony życia.

Macica też kiedyś się zestarzeje i pozostanie bez ochrony Rzeczypospolitej Polskiej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka