Dodaj do ulubionych

Trzeba poczekać, aż będzie można zatrudnić TS

02.11.20, 10:30
Ataki na PO, że nie stara się rozbić obecnej większości (tj. wyciągać posłów PiS i dogadać się z Gowinem), żeby sięgnąć po władzę, uważam za całkowicie chybione. Tak zdobyta większość byłaby narażona na obstrukcję Adriana Maliniaka i produktu trybunałopodobnego Żulii LeweL4, więc mogłaby jeszcze ,miej niż rząd Morawieckiego w obecnym stanie.
Rządząca większość ma na sumieniu tak wiele deliktów konstytucyjnych, że warto z sięganiem na władzę poczekać do końca zjazdu PiSSdu śladami AWS i SLD. Wtedy dysponując wraz z resztą opozycji odpowiednią większością parlamentarną (60% w Sejmie i 2/3 w Zgromadzeniu Narodowym) będzie można najważniejsze figury PiSSdu postawić przed TS.
A jest za co. Sam produkt trybunałopodobny to zastąpienie trzech prawidłowo wybranych sędziów dublerami, brak reakcji na dalsze orzekanie przez dwoje sędziów, którzy zgodnie z ustawami o TK i SN z chwilą wyboru przeszli w stan spoczynku, powołanie prezesa produktu bez uchwały, nieogłaszanie wyroków TK, "wybory" pocztowe, powoływanie sędziów rekomendowanych przez neo-KRS itd, itp, może ktoś sporządzi kompletną wyliczankę.
W każdym razie warto poczekać jedynie stanowczo protestując, kiedy trzeba. Na razie jeszcze nie ma co się wyrywać do władzy. Nie można pozwolić, żeby PiSSdu oddając władzę stało się silną opozycją, to kanał
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka