Dodaj do ulubionych

Zamienić Fun. kościelny w Fundusz konwersji

12.11.20, 16:16
Zastanawiam się, czy komisje wspólne RP i episkopatu zdają sobie sprawę z obecnej sytuacji księży katolickich i mają jakąkolwiek wizję rozwiązania problemu. W końcu jakby nie było, chodzi o ok. 60 tys. osób. Księża katoliccy stali się najbardziej znienawidzoną grupą społeczną. Zainteresowanie wiarą wśród Polaków poniżej 40 roku życia jest na poziomie 16%, czyli pokolenie obecnych uczniów szkół podstawowych nie będzie wykazywać już żadnych potrzeb religijnych. Co w takim razie zrobić z księżmi, którzy są zupełnie społecznie nieprzydatni? Wielu z nich nie wytrzyma presji negatywnego nastawienia ze strony społeczeństwa i popełni samobójstwo. I tu jest najmniejszy problem. Wielu jednak popadnie w depresję i nałogi. Staną się ciężarem dla służby zdrowia, ale mogą być też niebezpieczni. Przecież w tej chwili świat wali im się na głowę. Byli panami na parafialnych podwórkach, hołubieni, czczeni i adorowani. Teraz będą przemykać chyłkiem w strachu, czy nie zostaną pogonieni widłami. Mimo wszystko ja bym do tych ludzi wystosował humanitarną pomoc. Stąd mój pomysł na przekwalifikowanie Funduszu kościelnego na Fundusz konwersji. Byłby to fundusz, który pozwoliłby na konwersję zawodową, na odejście ze stanu duchownego do świeckiego, na zdobycie kwalifikacji pozwalających podjąć pracę. Myślę, że jest to projekt racjonalny. Można by zażądać wyprowadzenia księży z Polski jak sowieckich wojsk, ale dokąd. Przecież wysłać ich do Afryki to wstyd. Diabli wiedzą, co by tam z dzieciakami robili, nie mówiąc już o dewastowaniu tamtejszej kultury i wierzeń. Są to też obywatele narodowości polskiej, więc nie ma sposobu. by ich wysłać do diabła. Trzeba tę żabę jakoś przełknąć. Przestrzegałbym Szanownego Prymasa przed złudzeniami, że nastanie powszechny pokój, że Polacy przeproszą się z księżymi, nawrócą się, zapiszą znów dzieci na katechezę. To se ne vrati.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka