Dodaj do ulubionych

Kiedy może wkroczyć KE? W przepisach o naruszeniu

17.11.20, 18:17
Kiedy może wkroczyć KE?
W przepisach o naruszeniu praworządności znajduje się także sprecyzowanie, kiedy może dojść do wstrzymania wypłaty funduszy unijnych.
Zgodnie z nimi niezbędne jest jedynie ustalenie, że wystąpiło ryzyko naruszenia praworządności, a nie konieczność przedstawienia dowodów.
Poza przepisami dotyczącymi podejrzenia nieprawidłowego funkcjonowania instytucji budżetowych oraz niezależności sądownictwa rozporządzeniu znalazł się zapis, że UE może interweniować również "w innych sytuacjach lub działaniach władz mające wpływ na właściwe zarządzanie środkami budżetowymi i ochroną finansowych interesów Unii".
Obserwuj wątek
  • kawa_poranna1 Re: Kiedy może wkroczyć KE? W przepisach o narus 17.11.20, 18:20
   UE ma swoje zasady.
   Mogą sie komuś podobać albo nie.
   Brytyjczykom sie nie podobały (z powodów zupełnie innych niż pisowskie, ale to inna kwestia), wiec z UE wyszli. Pisowcy mogą zrobić to samo - oglosić referendum i jezeli taka bedzie wola suwerena z UE wyjść.
   Tylko ze wtedy sie okaże ze cały 'cud gospodarczy' ostatnich lat opierał na kasie z UE....
   W jak absurdalnej głowie zrodził sie pomysł ze oto teraz 25 państw dostosuje sie do kaprysów 2 warchołów, których dodatkowo trzeba utrzymywać.
   Dodam, że problem tychże warchołów polega na tym że ktoś śmie od nich wymagać praworządności - dla partii która nazywa sie prawo i sprawiedliwość jest to nieakceptowalne

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka