Dodaj do ulubionych

Projekt pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego nie ma

23.12.20, 20:25
dużych szans na powodzenie. Myślę o tym projekcie nowego państwa i nowych elit. Państwa, prawa, konstytucji wg pomysłu pana Prezesa. Sądzę, że chodzi o zbudowanie Polskiej Rzeczypospolitej Narodu Katolickiego - coś w rodzaju Hiszpanii gen Franco ( nie porównuję RP do Hiszpanii Franco - żeby nie było ). Ale są pewne podobieństwa - Hiszpania Franco miała poparcie hierarchii KK i w PL władza też ma. Ale są zasadnicze różnice też. Dlaczego sądzę, ze ten projekt nie ma wielkich szans na powodzenie:
- na władzę głosowało 10 mln wyborców, 10 mln przeciw. 10 mln nie ujawniło swoich poglądów
- przeprowadzenie jakiegoś projektu jest skrajnie trudne
Tu wróćmy do Hiszpanii - Franco panował do 1975 r, i po jego śmieci ten typ państwowości praktycznie zaraz się rozpadł. A budowany był przez 39 lat. Powodem było to, że Hiszpania też była podzielona praktycznie pół na pół.
W PL też jest taki podział. Co się więc stanie jak zabraknie PJK ( żeby nie było nie życzę mu niczego złego ) co się wtedy stanie? Czy zjednoczona prawica przetrwa - czy też wybuchnie wojna diadochów?
A co się stanie jak przegrają wybory i będą musieli oddać władzę? Czy następcy będą szanować zapisy konstytucji i prawo uchwalono za obecnej władzy? Sądzę, że będą postępować tak jak obecna władza i nie będą się przejmować tym prawem, też pójdą po bandzie.

Jedna jest prawidłowość w historii - jeszcze nie było w historii władzy, która wyeliminowałaby swoich następców!
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka